субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Драган Шутановац: Гадафи не може да тражи азил у Србији
Хроника

Драган Шутановац: Гадафи не може да тражи азил у Србији

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 25. август 2011.

КРАЉЕВО - Министар одбране Драган Шутановац изјавио је данас да не постоји могућност да либијски вођа Моамер Гадафи затражи азил у Србији и да у Либији нема припадника српске војске и полиције.

"Оно што сам рекао раније тврдим и сада, припадници Војске Србије и Министарства унутрашњих послова не бораве у Либији, а чекамо информацију о грађанима о којима је било речи да су заробљени", казао је Шутановац на аеродрому Лађевци код Краљева.

Поводом спекулација о земљама које би могле да пруже азил Гадафију, министар је рекао да не постоји никаква могућност да либијски вођа затражи азил у Србији.

Загребачки "Вечерњи лист" данас је пренео да је чланица Прелазног националног савета Либије Фатима Махмуд изјавила да постоје информације да би Гадафи могао да затражи азил у Србији, Хрватској, Чаду, Алжиру или Венецуели.

"У Либији је познато да је Хрватска део НАТО алијансе. Дакле, не постоји никаква могућност да неко тражи азил у Хрватској или Србији", рекао је Шутановац.

Упитан има ли информација о наводном заробљавању петорице Срба у Триполију, он је казао да му није познато о којим грађанима је реч. Према његовим речима, уколико се установи да се ради о људима који су били припадници војске или полиције, онда је реч о њиховом личном ангажману.

"Њихов одлазак у Либију није у никаквој вези са нашим безбедносним структурама, и ја дубоко верујем да се ради о људима који су тамо грађевински радници, као што су и сами рекли, а не припадници било које службе", рекао је Шутановац и додао да много дезинформација стиже из Либије.

Амбасада Србије у Триполију нема информације о наводном хапшењу српских држављана у Либији, речено је раније данас агенцији Бета у Министарству спољних послова Србије.

Агенција Франс прес пренела је касно синоћ да побуњеници тврде да су у близини Триполија заробили петорицу Срба за које се сумња да су били снајперисти у служби Моамера Гадафија.

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер