петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Драган Марковић Палма: Влада спремна за сваку одлуку у Генералној скупштини УН
Хроника

Драган Марковић Палма: Влада спремна за сваку одлуку у Генералној скупштини УН

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 16. август 2010.

Председник Јединствене Србије Драган Марковић - Палма изјавио је јутрос да је Влада Србије спремна за сваку одлуку која ће се донети у Генералној скупштини УН и да има стратегију чак и ако одлука буде негативна.

Послата су писма у 55 држава, које су потенцијални кандидати да признају Косово и Метохију, подсетио је Марковић - Палма, гостујући на РТС и додао да су 192 посланика у парламенту дали подршку континуитету Владе Србије у решавању косовског питања.

"Не разумем зашто се сада свађамо око националног питања", рекао је Марковић, додајући да разуме ЛДП, чија је политика према Косову позната последњих година, али не и неке партије или председнике странака који желе на тај начин да дођу до политичких поена.

"У септембру је гласање у Генералној скупштини, каква ће одлука бити не знамо, али Влада Србије има стратегију чак и ако одлука буде негативна", нагласио је Марковић.

Марковић сматра да, каква год одлука буде, "она неће бити тест за Владу, јер косовско питање није актуелно од 2008. године, већ последњих 70 година".

Лидер Јединствене Србије је истакао да је политика коју води Београд добра и нагласио да су Србију прошле године посетили председник Русије Дмитриј Медведев и потпредседник САД Џозеф Бајден.

"Наши представници нису учествовали ни на једном скупу где Косово није било представљено као УНМИК Косово, па можемо рећи да смо учинили све што је у нашој моћи", рекао је Марковић.

Лидер ЈС рекао да је разговарао са 15 амбасадора и нико није поставио српско признање независности Косова као услов за ЕУ.

Говорећи о дуплим функцијама, Марковић је поводом недавних изјава у јавности оценио да неће бити поновног визног режима Србији због усвајања амандмана на Закон о агенцији за борбу против корупције.

"Ако су мандате верификовали РИК и Општинска изборна комисија, не може постојати ретроактивност за нешто што грађани бирају и најбоље решење је било да до краја мандата посланици могу да буду на функцијама на којима се налазе", сматра Марковић који је и градоначелник Јагодине.

Марковић је додао да се залаже да сваки град има свог посланика и да градоначелници буду у парламенту.

Он је рекао да ће, уколико је потребно, да поднесе оставку на функцију посланика и позвао колеге, председнике странака да провере своју популарност у градовима у којима су рођени, да изађу на изборе и да се кандидују за градоначелнике.

Марковић је позвао инвеститоре да улажу у Јагодину, која је туристички центар, да граде хотеле, јер је дневно том граду потребно 1.000 соба.

(Moндо)

 

 

 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер