петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Директор Спорт клуба: Плаћали смо 12 милиона евра годишње за Премијер лигу, а 100 милиона евра које је дала Арена Спорт више је од износа које су заједно платиле Немачка, Аустрија, Швајцарска и Француска
Хроника

Директор Спорт клуба: Плаћали смо 12 милиона евра годишње за Премијер лигу, а 100 милиона евра које је дала Арена Спорт више је од износа које су заједно платиле Немачка, Аустрија, Швајцарска и Француска

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 22. јул 2021.

Директор Спорт клуба Немања Симеуновић је изјавио за Данас да су у периоду од 2019. закључно са 2022. плаћали права на преносе утакмица Премијер лиге 12 милиона евра годишње.

„Плаћали смо 12 милиона евра годишње и то је био најскупљи садржај. Права на преносе Премијер лиге Спорт клуб има до септембра 2022. године“, рекао је Симеуновић.

Немогуће је да цена од 600 милиона евра за шест година буде исплатива јер су земље са много више становника и корисника, који плаћају много вишу цену претплате, платиле неколико пута мање од Телекома

Он је оценио да је немогуће да цена од 600 милиона евра за шест година, колико је према сазнањима агенције Бета Телеком Србија платио права на Премијер лигу, буде исплатива јер су земље са много више становника и корисника, који плаћају много вишу цену претплате, платиле неколико пута мање од Телекома.

„Немачка, Аустрија и Швајцарска заједно су по години платили 25 милиона евра. Једна Француска која је најскупља по територији платила је 40 милиона евра. Сваки лаик би могао да израчуна да 100 милиона евра које је дала Арена Спорт не може да буде из комерцијалног интереса“, сматра Симеуновић.

Према његовим речима, Телеком ће имати шта да објашњава као државна компанија зашто су платили незамисливо високу цену за преносе фудбалске лиге, „посебно што не може постојати ниједна релевантна економска рачуница нити било које комерцијално утемељење за понуду од 600 милиона евра“.

Симеуновић истиче да ће Спорт клуб наставити да омогућава корисницима најбоље садржаје.

„Имамо снажну понуду од Бундеслиге, кошаркашке Евролиге и Еврокупа, трке Ф1 И Мото ГП, америчког фудбала НФЛ па до АТП мастерса 1000 И 500. Спорт клуб има одличну репутацију и историју пружања висококвалитетних спортских садржаја. УЕФА нас је зато и изабрала за партнера за приказивање ЕУРО 2020“, закључио је Симеуновић.

Економски новинар Мијат Лакићевић каже да је Телекомова куповина „економски хорор, који има вишеструке последице“, а професор из Љубљане Марко Милосављевић је оценио да иза таквог потеза не стоје економски већ политички мотиви.

Генерални директор Телекома Србија Владимир Лучић изјавио је да ће куповина права вишеструко повећати приход, профит и број корисника, али није желео да наведе цену уговора, истичући да је то пословна тајна, док председник Србије Александар Вучић сматра да је Телеком победио у отвореној, тржишној утакмици.

(Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер