петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Црвена звезда у Лондону против Арсенала одиграла нерешено (0:0)

Црвена звезда у Лондону против Арсенала одиграла нерешено (0:0)

четвртак, 02. новембар 2017.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено, 0:0, у Лондону против Арсенала у четвртом колу Лиге Европе.

КРАЈ Браво за Црвену звезду која је одиграла веома храбро и на крају узела бод Арсенала у Лондону.

90'-  Почео је и деведесети минут. Судија Лука Банти је продужио меч за четири минута. Звезда је веома близу великог бода.

87' - Играчи су мало утихнули. Арсенал се спрема за последњи налет, док за сада црвено-бели одлично парирају.

81' - Велика прилика за Ричмонда Боаћија. Нападач Црвене звезде је примио лопту добру, изашао испред Мејсија, међутим левом ногом је шутирао поред гола... Још једна пропуштена прилика.

79' - Сјајна акција Арсенала која на срећу није крунисана голом.Комбиновали су Жиру, Елнени и Волкот, с тим што је репрезетативац Енглеске лоше реаговао.

76' - Волкот је имао прилику да главом савлада Борјана, али његов покушај није био довољно прецизан. Звезда игра потпуно равноправно.

73' - Црвена звезда ослободила се притиска. Сада "дишу" много боље и покушавају да се надигравају са лондонским клубом.

64'- Минут касније и Жиру је имао шансу, али је његов прекршај завршио високо изнад гола. Велики притисак клуба из Лондона.

63'- Каква прилика за Арсенал... Вилшир је дошао у шансу за гол, савладао је Борјана, али је Ле Талек са гол линије скинуо лопту! Сјајна интервенција штопера Црвене звезде.

60'- Лопта је погодила у руку Вујадина Савића док је био у шеснаестерцу, међутим намере није било, Банти је добро видео ситуацију, тако да ништа од пенала за Арсенал.

59'- Џек Вилшир покуша је да изнуди једанеастерац. Он је пао унутар 16 метара, али контакта није било са Савићем. Банти је то добро видео и није досуђен пенал.

57'- Могла је ово да буде велика прилика за Зведу, међутим Боаћи је био у офсајду. Срнић је сјајно центрирао, а нападач Звезде је био мало кратак. Ипак, после тога подигнута је заставица за офсајд.

55'- Немања Радоњић истрчао је добро контру, али опет је изостао добар пâс у завршници.

54' - У овим тренуцима утакмице Арсенала баш притиска Звезду, међутим црвено-бели чакеју контра-нападе.

51' - Славољуб Срнић имао је солидну прилику. Канга је послао лопту ка крилном играчу Црвене звезде, а овај шутирао право у Мејсија.

48' - Оливије Жиру покушао је са неких 25 метара да постигне гол, међутим његов покушај отишао је изнад пречке.

46' - Кренуло је друго полувреме. Арсенал стоји веома високо, док Звезда агресивном игром покушава да дође до лопте.

ПОЛУВРЕМЕ Црвена звезда одиграла је сјајно првих 45 минута утакмице у Лондону. Вујадин Савић је погодио пречку, док је Ричмонд Боаћи промашио стопостотну прилику.

45' - Каква прилика за Ричмонда Боаћија... Канга је послао одличну лопту, а Боаћи је изашао пред голмана један на један. Ипак, шутирао је поред леве стативе. Штета...

43' - Арсенал је покушао преко десне стране, али су штопери Црвене звезде поново одрадили одличан посао.

36' - Пречка коју погађа Вујадин Савић! Савић је шутирао главом, његов покушај је одбранио Мејси после чега је лопта ударила у пречку. Нису имали среће црвено-бели...

34' - У року од једног минута две прилике на обе стране. Прво је Вилок сјајно додао до Жируа, али је Борјан одличнуо ушао у шут и одранио. Потом је уследила контра када је Радоњић додао до Срнића, а овај добро шутирао. Међутим његов покушај је одбранио Мејси.

33' - Покушала је Звезда преко десног бока. Срнић је примио добру лопту, исто тако добро је и центрирао, међутим Боаћи је био замало кратак, а опасност је отклонио Метју Дебиши.

30' - Покушао је Арсенал преко полуконтре, али су дефанзивни играчи Звезде одлично реаговали и избацили лопту.

27' - Покушали су црвено-бели преко десне стране где се налазе Стојковић и Срнић, међутим центаршути нису били добри. Канга је такође покушао шутом, али његов покушај је завршио далеко изнад гола.

25' - Мичел Доналд пожалио се на повреду. Међутим, после указаног лекарског прегледа капитен Звезде је наставио меч.

23' - Вујадин Савић је за сада добио скоро па сваки дуел са Оливијеом Жируом. Штопер Црвене звезде игра на високом нивоу.

21' - После нешто бржег и отворенијег старта, темпо утакмице је мало опао. Са трибина Емирата чују се константно највијачи Црвене звезде који дају велику подршку својим играчима.

13' Игра се веома динамично на почетку меча. Радоњић је могао да буде у прилици, али је лоше примио, па је она отишла у гол-аут.

11' Одлична прилика за Арсенал. Мејтланд-Најлс је центрирао, а Жиру са неких пет метара шутирао. Међутим, његов покушај одлично је одбранио Борјан.

8' - Покушао је Арсенал преко Риса Нелсона, који је центрирао, а Волкот лоше шутирао. После тога играчи Арсенала су лоше извели слободан ударац.

6' - Звезда игра веома смирено, посед лопте је код њих, док се Арсенал повукао. За сада без већих прилика.

3' - Немања Радоњић добио је добру лопту на левом боку. Боаћи је био унутар 16 метара, али лопта крилног играча Звезде није дошла до Боаћија.

1' - Утакмица је кренула. Звезда игра у тамним дресовима, док Арсенала наступа у црвено-белим.

Изабраници Владана Милојевића су у прошлом колу доживели пораз пред домаћом публиком од славног клуба из Лондона.

Сада, Звезду очекује још тежи меч, с обизиром да гостују "Тобџијама" који се налазе на првом месту у групи са све три победе.

Црвено-бели ће једним оком гледати и у Немачку где Келн дочекује БАТЕ из Борисова. Уколико би домаћи играчи добили госте, то би доста значило београдском клубу, али би опет и закомпликовало мало ситуацију, пошто би се Келн укључио за тако у трку за пролаз.

20.15 - Састави тимова:

Арсенал: Мејси, Дебиши, Елнени, Холдинг, Ме Нелсон, Кокелан, Вилок, Метланд-Најлс, Волкот, Вилшир и Жиру.

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Ле Талек, Савић, Гобељић, Доналд, Крстичић, Радоњић, Канга, Срнић, Боаћи.

Црвена звезда игра у црним дресовима, Арсенал у црвено-белим.

Први окршај два ривала пре две недеље у Београду припао је чети Арсена Венгера, која, иако није блистала, јесте победила минималним резултатом, а сјајан гол постигао је Оливије Жиру у финишу меча (0:1).

Три меча - три исхода

У досадашња три одиграна меча ова два ривала скор је поптуно изједначен!

Звезда има победу из 1978. од 1:0, реванш исте године завршен је нерешено 1:1 а Арсенал је славио у последњем дуелу у Београду 0:1.

Укупно гледано, и гол разлика је у егалу - 2:2.

Звезда је на том мечу била равноправан, па можда чак и бољи ривал, и тренер Владан Милојевић жели да његови изабраници на Острву понове игру и приступ са тог меча, али и да наставе да стичу драгоцено европско искуство против реномираног ривала.

Мислим да смо научили доста тога из прве утакмице. Са играчима причам и индивидуално, разговарамо о многим техничко-тактичким елементима. Од играча Арсенала може доста тога да се научи, као и на свакој утакмици. Искуство које сада стичемо је непроцењиво. У Београду су била велика очекивања, такви смо, без обзира на то ко долази, увек се присећамо великих ривала који су пали на Маракани. Тај амбијент је мени био највећи утисак, како ће моји играчи са тиме да се носе. Нисмо од самог почетка били добри, као да смо и ми били импресионирани, али то су утакмице на којима растемо. Немојте да заборавите, нама ниједан играч од стартера није играо у Лиги Европе, а играмо против екипе која заслужује да игра Лигу шампиона", рекао је Милојевић.

Арсен Венгер пак истиче да је веома задовољан радом својих играча, да су они мотивисани и жељни да кроз Лигу Европе изборе место и на утакмицама Премијер лиге.

"Можемо већ сутра да се квалификујемо и ако победимо проћи ћемо као првопласирани тим у групи, а то је важно. Најзадовољнији сам осећајем да је читава екипа фокусирана у свакој утакмици и први пут у животу видим то, да је јединствена цела екипа. То заиста мислим. Не могу да кажем ни за једног играча да је ушао 'лако' у било коју утакмицу. Овај састав је поводом тога заиста изузетан", поручио је Венгер пред меч.

Сусрет између Арсенала и Црвене звезде игра се од 21.05, уз директан пренос на Првом програму РТС-а.