недеља, 11. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Црногорски директор полиције тврди да Дарко Шарић није у ЦГ
Хроника

Црногорски директор полиције тврди да Дарко Шарић није у ЦГ

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 11. мај 2010.

БЕОГРАД – Директор српске полиције Милорад Вељовић изјавио је да је од црногорског колеге Веселина Вељовића током данашњег састанка у Београду добио уверавања да се шеф балканског нарко клана Дарко Шарић не крије у Црној Гори, као и да је та суседна држава спремна на отворену и искрену сарадњу у борби против органзованог криминала.

Ниједна држава у региону, ни Србија ни Црна Гора, не сме бити уточиште било ком криминалцу нити организованој криминалној групи, изјавио је Милорад Вељовић гостујући на ТВ Б92.

"Први пут смо имали крајње отворен разговор. Дошли смо до закључка да само права и искрена сарадња две полицје може да доведе и до успешне борбе против криминала", напоменуо је Вељовић.

Он је нагласио да не жели да верује да се Шарић крије у Пљевљима, као што то пишу поједини медији, и поновио да је са црногорским директором полиције констатовао да "нема успеха и напретка у борби против организованог крминала ако две полиције не отворе та питања до краја".

"Ни ја као директор српске нити директор црногорске полиције немамо право да штитимо било кога", истакао је српски директор полиције.

Он је навео да је колеги из Црне Горе рекао да је јавност Србије убеђена да се поједина лица са спрских потерница крију на подручју те државе.

"Он ми је одговорио да нема таква сазнања али да ће предузети мере ако таквих сазнања има да испоштује своју одлуку као директора полиције и поштеног полицајца", прецизирао је Вељовић.

Према његовим речима, са црногорским колегом је закључио да полиције морају да буду одвојене од политике, која треба да буде само логистика у борби против организованог криминала.

Вељовић је напоменуо да би сарадња полиција Србије и Хрватске у борби против организованог криминала требало да буде пример и за будућу сарадњу са полицијом Црне Горе.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер