петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ћавит Бећири: Ахтисаријев план основ за преговоре о северу Косова
Хроника

Ћавит Бећири: Ахтисаријев план основ за преговоре о северу Косова

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 22. септембар 2010.

Портпарол "председника Косова" Ђавит Бећири изјавио је да ће основ за разговоре Приштине са Београдом о северу Косова бити Ахтисаријев план, који за север предвиђа две општине, преноси данас КИМ радио.

"Став званичне Приштине је јасан, све што није предвиђено Ахтисаријевим планом за нас ће бити неприхватљиво. Нисмо спремни на било какве уступке када је у питању територија Косова, па ни за север", рекао је Бећири и нагласио да нема потребе да се северу да неки специјални статус или аутономија.

"Свесни смо и тога да ће се интеграција севера у косовске институције одвијати тешко, али то ће ићи степен по степен", рекао је Бећири и додао да је "будућност у интеграцијама, а не у поделама".

Министар унутрашњих послова Бајрам Реџепи, такође тврди да Приштина неће пристати на било какве уступке када је у питању север Косова. У изјави за КИМ радио, Реџепи је рекао да је север унутрашње питање косовских власти.

Политички аналитичар из Приштине Шкељзен Малићи изразио је сумњу да ће се за север пронаћи неко "статусно решење", јер према његовом мишљењу, давање специјалног статуса северу Косова могло би да изазове много других проблема у региону, што, не одговара ни међународној заједници.

"Треба најпре видети какво је расположење међународне заједнице и да ли има неких креативних решења преко којих би се избегла територијализација, зато што би се то после врло лако пресликало на Санџак, Прешевску долину или Македонију", изјавио је Малићи.

"Због тога, мислим да ни међународној заједници не одговара да Срби на северу добију аутономију, а још мање да се тај део отцепи од Косова", закључио је он.

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер