четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Бугарска: Нема разлога за преиспитивање одлуке о ослобађању Агима Чекуа
Хроника

Бугарска: Нема разлога за преиспитивање одлуке о ослобађању Агима Чекуа

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 27. јун 2009.
СОФИЈА – Бугарска нема разлога да преиспитује одлуку о ослобађању бившег косовског премијера Агима Чекуа, изјавила је заменица бугарског главног тужиоца Галина Тонева.

„То би могло бити учињено само ако би Србија послала документе који би дали мотива за такав потез. Гарантујем да су бугарске правосудне власти поступиле у потпуности у складу са домаћим и међународним законима”, рекла је Тонева, пренела је бугарска агенција БНН.

Шеф бугарске дипломатије Ивајло Калфин претходно је изјавио да случај Чеку није политичко, већ правно питање које је решено на суду, преноси данас бугарски портал Стандарт.

„Бугарски суд узео је у обзир све правне чињенице и проценио их на начин на који се то очекује, будући да постоје међународне конвенције које штите Чекуа током посете Бугарској”, додао је Калфин.

Председник Србије Борис Тадић изјавио је јуче да од бугарских органа очекује објашњење због укидања притвора бившем косовском премијеру Агиму Чеку, наводећи да то не доприноси добросуседским односима.

Калфин је нагласио да не би желео да случај Чеку на било који начин утиче на односе Бугарске и Србије.

Бившем премијеру Косова и лидеру Социјалдемократске партије Агиму Чекуу притвор је укинут у четвртак увече одлуком бугарског суда.

Чеку је новинарима након пуштања изјавио да ће остати највероватније до понедељка у Бугарској, до истека предвиђеног времена за могућу жалбу тужилаштва на ослобађајућу пресуду.

Бивши косовски премијер је ухапшен у уторак на бугарско-македонској граници, по црвеној Интерполовој потерници након захтева српских власти. Пре тога је два пута хапшен, у Словенији и Мађарској, али је оба пута ослобођен. У мају 2009, он је протеран из Колумбије, на основу потернице Интерпола.

(Бета)
 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер