недеља, 11. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Борис Тадић: Србија и Русија желе сарадњу и на плану безбедности
Хроника

Борис Тадић: Србија и Русија желе сарадњу и на плану безбедности

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 09. мај 2010.

МОСКВА – Председник Србије Борис Тадић изјавио је данас у Москви да је у разговорима са председником Русије Дмитријем Медведевим и премијером Владимиром Путином изражена обострана жеља да се настави сарадња две земље, не само на политичком и економском плану, већ и на плану безбедности.

Тадић је заједно са министром спољних послова Вуком Јеремићем у Москви присуствовао свечаностима обележавања 65. годишњице победе над фашизмом.

„(На пријему у Кремљу за чланове делегација) разговарао сам са председником Медведевим и на кратко са премијером Путином. Прве поруке су биле да желимо да наставимо нашу сарадњу, нашу блискост на свим пољима, не само у домену политике и економије, већ и у домену безбедности”, казао је Тадић.

Он је навео да је разговарао и с руским министром одбране Анатолијем Сердјуковим, као и са свим осталим присутним лидерима.

Говорећи о разговору са Ангелом Меркел, српски председник је рекао да је изложио свој став да би била катастрофална грешка уколико би се процес европских интеграција зауставио због унутрашњих проблема у еврозони.

Како је прецизирао, са европским партнерима разговарао је и о војној сарадњи, односно о могућности куповине производа из војне индустрије.

Свечаностима у Москви, а пре свега војној паради на Црвеном тргу присуствовали су лидери 21 земље – Немачке, Кине, Пољске, Чешке, Словачке, Црне Горе, Хрватске, Словеније, Македоније, Бугарске, Азербејџана, Јерменије, Вијетнама, Израела, Казахстана, Летоније, Монголије, Таџикистана, Туркменије, Естоније и представници Савета Европе.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер