Početna strana > Hronika > Bern: Fudbaleri Jang Bojsa i Crvene zvezde odigrali su nerešeno (2:2), u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona; Grupa zvezdinih navijača pretukla najmanje jednu osobu, policajac pucao u vazduh

sreda, 21. avgust 2019.

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Jang bojsom 2:2 (1:1) na gostovanju u Bernu, u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

U sjajnom meču pred punim tribinama stadiona "Švajcarska", Zvezda je rano primila gol, pa preokrenula rezultat, da bi na kraju strepela i za remi.

Crveno-beli su odigrali odlično, sjajno koristili svaki propust u koncepciji igre švajcarskog tima, koji je pokazao da ima izuzetno kvalitetne pojedince, ali da nema previše reda u svojoj igri.

Revanš je u utorak u Beogradu. Pobednik će igrati u grupnoj fazi Lige šampiona, za koju je žreb 29. avgusta. Poraženi će u Ligu Evrope, čiji je žreb dan kasnije.

Fudbaleri Jang Bojsa i Crvene zvezde igraju prvi meč plej-ofa za plasman u Ligu šampiona. Švajcarski šampion nije igrao u prethodnim rundama kvalifikacija, ali je u takmičarskoj formi sa tri pobede u četiri kola Superlige i jednom u Kupu.

S druge strane, crveno-belima će ovo biti već 11. meč u sezoni, doživeli su samo jedan poraz u Helsinkiju, a nisu slavili ni u preostala dva gostovanja u Evropi – u Litvaniji i Danskoj.

Tok utakmice:

22.53 – Kraj meča, Jang Bojs – Crvena zvezda 2:2.

22.49 – Istekao je 90. minut, igraće se još pet u nadoknadi vremena.

22.47 – Opsada gola Crvene zvezde u poslednjih nekoliko minuta, ipak mnogo sreće je imao srpski šampion da lopta ne završi u mreži.

22.43 – Umesto Vukanovića u igru je ušao Njegoš Petrović.

22.42 – Još jedna prilika za Oroa – Borjan je bespotrbno izašao sa gola, ali udarac Francuza sa gol linije "čisti" Gobeljić.

22.34 – Druga izmena u timu Zvezde, Tomane je u igri umesto Boaćija.

22.33 – GOL! Siguran je Oro sa bele tačke, rezultat je ponovo nerešen 2:2 u 76. minutu.

22.32 – Penal za Jang Bojse, čini se ispravna odluka holandskog sudije.

22.31 – Boaću ruši Ngamalea u svom kaznenom prostoru. Dani Makeli će iskoristiti pomoć VAR-a.

22.30 – Umesto Ebišera u igru ulazi najbolji igrač Jang Bojsa, Gijom Oro.

22.30 – Povukla se Zvezda, domaći tim napada – bez uspeha.

22.24 – Ređaju se napadi švajcarskog tima, Borjan brani udarac Ebišera.

22.22 – Ozbiljna prilika za domaći tim, Nsale promašuje gol iz izgledne situacije.

22.16 – Žander odmah po ulasku u igru dobija žuti karton.

22.15 – Menja i trener Jang Bojsa, ulazi Fasnaht umesto Sijera.

22.12 – Prva izmena u timu Zvezde – umesto strelca drugog gola Garsije u igri je defanzivniji Žander.

22.06 – Sijero ruši Marina sa leđa i dobija žuti karton od sudije Makelija.

22.04 – GOOOL! Garsija na startu drugog dela postiže pogodak, Zvezda vodi 2:1!

22.03 – Nastavljen je meč.

21.48 – Poluvreme, Jang Bojs – Crvena zvezda 1:1.

Odličnih prvih 45 minuta u Bernu, obe ekipe imale su svoje prilike da postignu još koji pogodak. Borjan je u nekoliko navrata spasao Zvezdu, Marin propustio najbolju priliku za srpskog šampiona.

21.47 – Novi žuti karton za domaće igrače, upisan je Ebišer zbog starta nad Marinom.

21.38 – Sada napadaju Švajcarci – pokušao je Ngamaleu, ali Borjan još jednom odlično interveniše.

21.37 – Još jedan opasan napad Zvezde, golman Fon Balmos stiže do lopte pre Boaćija.

21.37 – Prvi žuti karton na meču dobio je Nsame, napadač Jang Bojsa.

21.35 – Kolosalnu priliku propušta Marko Marin za Zvezdu. Odličan kontranapad crveno-belih, asistirao je Garsija, ali je Lustenberger intervenisao sa gol linije.

21.25 – Dve velike šanse za Jang Bojs u istom minutu, dve odlične odbrane Milana Borjana. Prvo je pokušao Pereira, golman Zvezde intervenisao sa gol linije, da bi u nastavku snažno šutirao Ebišer, ali Borjan skreće loptu u korner.

21.17 – GOOOL! Degenek donosi izjednačenje Zvezdi u 18. minutu! Korner je izveo Marin, a Degenek bio najviši u skoku.

21.17 – Zvezda se polako oslabađa terenske inicijative protivnika.

21.06 – GOL! Domaća ekipa od sedmog minuta vodi 1:0, golom Asalea. Dobar napad Jang Bojsa, loša intervencija odbrane Zvezde.

21.00 – Počeo je meč u Bernu.

20.55 – Igrači obe ekipe izlaze na teren stadiona "Švajcarska".

20.45 – Sudijsku postavu iz Holandije predvodi Dani Makeli.

20:44 - "Delije" okupiraju stadion "Švajcarska"

Navijači Crvene zvezde izborili su se sa brojnim ograničenjima prilikom kupovine karata, nalaze se u svim sektorima stadiona "Švajcarska", pa će ih biti i do 5.000.

20.35 – Igrači Zvezde uveliko se spremaju za meč.

20.20 – Utakmica se igra na stadionu "Švajcarska" u Bernu, kapaciteta 32.000 gledalaca.

20.10 – Vladan Milojević odlučio se na našto ofanzivniju postavu, novajlija Ezekijel Garsija od prvog minuta će zauzeti mesto pored desne aut linije u napadu crveno-belih.

20.00 – Poznati su sastavi timova:

Jang Bojs: Fon Balmos, Lotomba, Cesiger, Luštenberger, Garsija, Sijero, Ebišer, Martins Pereira, Asale, Nsame i Ngamelu;

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, pankov, Degenek, Rodić, Kanjas, Ivanić, Vukanović, Marin, Garsija i Boaći.

Grupa navijača Zvezde pretukla najmanje jednu osobu, policajac pucao u vazduh

Grupa navijača Crvene zvezde je brutalno pretukla najmanje jednu osobu koja se našla na ulici u švajcarskom gradu Bernu.

Kako javlja reporter B92.net, do tuče je došlo nedaleko od medicinske ustanove koja se bavi pomaganjem zavisnicima od teških narkotika.

Na snimcima koji su se pojavili na društvenim mrežama se vidi kako grupa navijača beogradskog kluba brutalno tuče jednu osobu koja je prethodno provocirala gostujuće navijače.

Navijači su koristili i motke, a u klasičnom stilu "psihologije mase", posle prve grupe naletelo je još pojedinaca koji su želeli da "doprinesu" tuči.

Nedugo zatim je reagovala i patrola policije, a jedan od pripadnika organa reda je pucao iz pištolja u vazduh, kako bi primorao razjarane huligane na povlačenje.