Берн: Фудбалери Јанг Бојса и Црвене звезде одиграли су нерешено (2:2), у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу шампиона; Група звездиних навијача претукла најмање једну особу, полицајац пуцао у ваздух

Штампа
среда, 21. август 2019.

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су са Јанг бојсом 2:2 (1:1) на гостовању у Берну, у првом мечу плеј-офа квалификација за Лигу шампиона.

У сјајном мечу пред пуним трибинама стадиона "Швајцарска", Звезда је рано примила гол, па преокренула резултат, да би на крају стрепела и за реми.

Црвено-бели су одиграли одлично, сјајно користили сваки пропуст у концепцији игре швајцарског тима, који је показао да има изузетно квалитетне појединце, али да нема превише реда у својој игри.

Реванш је у уторак у Београду. Победник ће играти у групној фази Лиге шампиона, за коју је жреб 29. августа. Поражени ће у Лигу Европе, чији је жреб дан касније.

Фудбалери Јанг Бојса и Црвене звезде играју први меч плеј-офа за пласман у Лигу шампиона. Швајцарски шампион није играо у претходним рундама квалификација, али је у такмичарској форми са три победе у четири кола Суперлиге и једном у Купу.

С друге стране, црвено-белима ће ово бити већ 11. меч у сезони, доживели су само један пораз у Хелсинкију, а нису славили ни у преостала два гостовања у Европи – у Литванији и Данској.

Ток утакмице:

22.53 – Крај меча, Јанг Бојс – Црвена звезда 2:2.

22.49 – Истекао је 90. минут, играће се још пет у надокнади времена.

22.47 – Опсада гола Црвене звезде у последњих неколико минута, ипак много среће је имао српски шампион да лопта не заврши у мрежи.

22.43 – Уместо Вукановића у игру је ушао Његош Петровић.

22.42 – Још једна прилика за Ороа – Борјан је беспотрбно изашао са гола, али ударац Француза са гол линије "чисти" Гобељић.

22.34 – Друга измена у тиму Звезде, Томане је у игри уместо Боаћија.

22.33 – ГОЛ! Сигуран је Оро са беле тачке, резултат је поново нерешен 2:2 у 76. минуту.

22.32 – Пенал за Јанг Бојсе, чини се исправна одлука холандског судије.

22.31 – Боаћу руши Нгамалеа у свом казненом простору. Дани Макели ће искористити помоћ ВАР-а.

22.30 – Уместо Ебишера у игру улази најбољи играч Јанг Бојса, Гијом Оро.

22.30 – Повукла се Звезда, домаћи тим напада – без успеха.

22.24 – Ређају се напади швајцарског тима, Борјан брани ударац Ебишера.

22.22 – Озбиљна прилика за домаћи тим, Нсале промашује гол из изгледне ситуације.

22.16 – Жандер одмах по уласку у игру добија жути картон.

22.15 – Мења и тренер Јанг Бојса, улази Фаснахт уместо Сијера.

22.12 – Прва измена у тиму Звезде – уместо стрелца другог гола Гарсије у игри је дефанзивнији Жандер.

22.06 – Сијеро руши Марина са леђа и добија жути картон од судије Макелија.

22.04 – ГОООЛ! Гарсија на старту другог дела постиже погодак, Звезда води 2:1!

22.03 – Настављен је меч.

21.48 – Полувреме, Јанг Бојс – Црвена звезда 1:1.

Одличних првих 45 минута у Берну, обе екипе имале су своје прилике да постигну још који погодак. Борјан је у неколико наврата спасао Звезду, Марин пропустио најбољу прилику за српског шампиона.

21.47 – Нови жути картон за домаће играче, уписан је Ебишер због старта над Марином.

21.38 – Сада нападају Швајцарци – покушао је Нгамалеу, али Борјан још једном одлично интервенише.

21.37 – Још један опасан напад Звезде, голман Фон Балмос стиже до лопте пре Боаћија.

21.37 – Први жути картон на мечу добио је Нсаме, нападач Јанг Бојса.

21.35 – Колосалну прилику пропушта Марко Марин за Звезду. Одличан контранапад црвено-белих, асистирао је Гарсија, али је Лустенбергер интервенисао са гол линије.

21.25 – Две велике шансе за Јанг Бојс у истом минуту, две одличне одбране Милана Борјана. Прво је покушао Переира, голман Звезде интервенисао са гол линије, да би у наставку снажно шутирао Ебишер, али Борјан скреће лопту у корнер.

21.17 – ГОООЛ! Дегенек доноси изједначење Звезди у 18. минуту! Корнер је извео Марин, а Дегенек био највиши у скоку.

21.17 – Звезда се полако ослабађа теренске иницијативе противника.

21.06 – ГОЛ! Домаћа екипа од седмог минута води 1:0, голом Асалеа. Добар напад Јанг Бојса, лоша интервенција одбране Звезде.

21.00 – Почео је меч у Берну.

20.55 – Играчи обе екипе излазе на терен стадиона "Швајцарска".

20.45 – Судијску поставу из Холандије предводи Дани Макели.

20:44 - "Делије" окупирају стадион "Швајцарска"

Навијачи Црвене звезде изборили су се са бројним ограничењима приликом куповине карата, налазе се у свим секторима стадиона "Швајцарска", па ће их бити и до 5.000.

20.35 – Играчи Звезде увелико се спремају за меч.

20.20 – Утакмица се игра на стадиону "Швајцарска" у Берну, капацитета 32.000 гледалаца.

20.10 – Владан Милојевић одлучио се на нашто офанзивнију поставу, новајлија Езекијел Гарсија од првог минута ће заузети место поред десне аут линије у нападу црвено-белих.

20.00 – Познати су састави тимова:

Јанг Бојс: Фон Балмос, Лотомба, Цесигер, Луштенбергер, Гарсија, Сијеро, Ебишер, Мартинс Переира, Асале, Нсаме и Нгамелу;

Црвена звезда: Борјан, Гобељић, панков, Дегенек, Родић, Кањас, Иванић, Вукановић, Марин, Гарсија и Боаћи.

Група навијача Звезде претукла најмање једну особу, полицајац пуцао у ваздух

Група навијача Црвене звезде је брутално претукла најмање једну особу која се нашла на улици у швајцарском граду Берну.

Како јавља репортер Б92.нет, до туче је дошло недалеко од медицинске установе која се бави помагањем зависницима од тешких наркотика.

На снимцима који су се појавили на друштвеним мрежама се види како група навијача београдског клуба брутално туче једну особу која је претходно провоцирала гостујуће навијаче.

Навијачи су користили и мотке, а у класичном стилу "психологије масе", после прве групе налетело је још појединаца који су желели да "допринесу" тучи.

Недуго затим је реаговала и патрола полиције, а један од припадника органа реда је пуцао из пиштоља у ваздух, како би приморао разјаране хулигане на повлачење.