петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Душица Поповић: Кроз Београд ове године прошло више од 530.000 миграната
Хроника

Душица Поповић: Кроз Београд ове године прошло више од 530.000 миграната

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 18. децембар 2015.

Градски повереник за избеглице, расељена лица и миграције Душица Поповић изјавила је данас да је кроз Београд прошло више од 530.000 миграната.

Он је навео и да се у Београду налази 59.000 интерно расељених лица и 9.000 избеглица из Хрватске и БиХ, као и да је кроз главни град прошло више од 530.000 миграната.

"У Србији данас постоји највећа популација расељених лица у Европи, а највише их је смештено у Београду", указала је Поповић након седнице Савета за управљање миграцијама на територији Београда, поводом обележавања Светског дана миграната.

Она је додала да је Београд веома ангажован у решавању њиховог положаја и статуса, те да је улога савета да прати ту популацију и да пружи сву потребну помоћ.

"Град и Београђани до сада су небројено пута показали своју хуманост, а радом савета та активност свакако ће бити још организованија, са прецизно утврђеним задацима за сваког учесника у том процесу", казала је Поповић, а саопштила је Градска управа.

Иначе, Савет за управљање миграцијама на територији Београда, усвојио је данас План рада за 2016. годину, којим је између осталог предвиђено трајно решавање стамбеног питања и побољшавање услова становања за најмање 50 породица које имају већ започет стамбени објекат и куповину најмање 30 сеоских домаћинстава.

Предвиђено је и доношење плана за затварање 17 неформалних колективних центара доделом пакета грађевинског материјала и куповином сеоских кућа са окућницом.

Такође, мере савета подразумевају и бољу информисаност избеглих и расељених, њихово стручно оспособљавање, преквалификацију и доквалификацију, обезбеђивање административне и стручне подршке у систему здравствене заштите.

(Б92) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер