Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Београд: Фудбалери Србије поражени су од Шкотске са 5:4 (1:1) после извођења пенала и неће играти на Европском првенству 2021. године
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 12. новембар 2020.

Фудбалска репрезентација Србије неће играти на Европском првенству, пошто је у Београду поражена од Шкотске, после извођења пенала 5:4 (1:1).

Ток утакмице:

5 - Митровић намешта лопту... брани Маршал!

3 - Гудељ сигуран

Немања Гудељ мирно и сталожено, резултат је 3:3. Без промашаја за сада.

3 - Мектомини сигуран

Одличан ударац Мектоминија.

Рајковић је поново био на правој страни, али је ударац био неодбрањив.

2` - Јовић шутира... ГОЛ!

Маршал је имао лопту на руци, али је лопта завршила у голу.

2 - Мекгрегор постиже гол

Поново је Рајковић погодио страну, али је Мекгрегор прецизан.

1 - Тадић намешта лопту... ГОЛ!

Сигуран ударац Тадића!

1 - Грифитс погађа

Ли Грифитс шутира први пенал... ГОЛ!

Рајковић је био близу, али је био превише снажан ударац.

Пенали одлучују

108` Митровић не може да настави меч

Из игре излази Стефан Митровић, на његово место ће Урош Спајић.

105` Крај првог продужетка

103` Покушај Катаија

Катаи је шутирао са ивице казненог простора, ударац није био довољно прецизан.

99` "Бомба" Гудеља!

Страховит ударац Гудеља, голман Шкотске је сачувао мрежу, Србија ће имати корнер.

93` Одличан ударац Џека

Џек је покупио лопту са велике удаљености, шутирао је изнад гола. Било је близу...

Играће се продужеци

90` ГОООЛ! Србија је изједначила

После корнера, Јовић скаче и главом шутира од земљу, а лопта завршава у мрежи.

Србија је изједначила у 90. минуту меча.

85` Најбоља прилика за Србију

Младеновић је одлично центрирао, Јовић натрчао и шутирао главом, али поред гола.

82` Корнер за Србију

Покушава се убацивањем за Митровића, али га одлично чувају дефанзивци Шкотске.

77` Покушај Митровића

Митровић је пробао главом - поред гола.

71` Поново срећа на страни Србије

Кристи је сјајно шутирао, Рајковић је имао среће јер је лопта пролетела покрај гола.

70` Двострука измена

У игри су Александар Катаи и Лука Јовић, изашли су Сергеј Милинковић Савић и Максимовић.

70` Први покушај Србије у наставку

Сергеј Милинковић Савић је пробао главом, али поред стативе.

69` Одличан ударац Мекгрегора

Мекгрегор је снажно шутирао са дистанце, тик уз стативу.

59` Тумбаковић прави измену

Костић излази из игре, на терену је Младеновић.

52` ГОЛ! Шкотска води

Костић је лше испуцао лопту, која је дошла до Кристија, а фудбалер Селтика је прецизним ударцем са двадесетак метара, од стативу, затресао мрежу.

51` Велика прилика за Робертсона

Одличан напад Шкотске, Дајкс је издржао дуеле, оставио лопту за Робертсона, који је из пуног трка шутирао далеко изнад гола.

46' Почео је други део игре

Полувреме

44` Жути картон за Галагера

Фаул Галагера, прилика да се лопта убаци пред гол гостију.

40` Велика борба на средини

Не превише интересантан меч у Београду, што је сасвим очекивано узимајући у обзир шта носи са собом.

32` Добра шанса за Шкотску

Мекгин је би у доброј позицији, али је шутирао право у Рајковића.

23` Лукућ поред стативе!

Одличан напад Србије. Митровић се заградио, одложио лопту за Лукића, који се наместио и лепо гађао, али тик уз стативу.

20` Добар напад Србије

Лазовић је покушао да проигра Сергеја, али фудбалер Лација није успео да стигне лопту.

10` Жути картон за Миленковића

Лахоз је показао жути картон Николи Миленковићу, који је у борби за лопту руком закачио противника по лицу.

7` Спор почетак, без узбуђења

Као што је и очекивано, нема шанси и узбуђења на почетку меча.

Шкоти имају више лопту у ногама, покушавају да нападну, али за сада безуспешно.