Početna strana > Hronika > Beograd: Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Ferencvaroš sa 4:1 (2:0) u meču trećeg kola Grupe H Lige Evrope

četvrtak, 06. oktobar 2022.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Ferencvaroš sa 4:1 (2:0) u meču trećeg kola Grupe H Lige Evrope. Crveno-beli su tako zabeležili prva tri boda ove sezone. Narednog četvrtka Ferencvaroš dočekuje Crvenu zvezdu u četvrtom kolu.

Zvezda napunila mrežu Ferencvaroša

Veličanstvena igra crveno-belih krunisana sa četiri gola. Sve je odlično funkcionisalo u igri našeg šampiona. Eraković i Dragović fantastični u odbrani, a u napadu opasnost je dolazila sa svih strana, a i golovi su tako postizani. Ferencvaroš nije imao rešenja za sjajnu igru crveno-belih, postigao je utešni pogodak, ali to je bilo sve što je uradio na ovom meču.

Skoro savršeno prvo poluvreme crveno-belih. Strahinja Eraković je umesto Milunovića zauzeo mesto štopera i odlično je komandova odbranom našeg tima. Leteo je po terenu i ulio dodatno samopouzdanje poslednjoj liniji odbane.

Gobeljić je odlično delovao po desnoj strani. Česti prodori u kojima je bušio odbranu rivala. Iz jednog takvog pokušaja Zvezda je stigla do gola. Odlično je centrirao, Ivanić je skoči i uputi udarac glavom, lopta pogađa u ruku njegovog čuvara Binga. Nakon asistencije VAR-a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran egzikutor bio je Gejlor Kanga u 27. minutu.

Zvezda nije odustajala od svoje igre odbrana je zatvorila sve prilaze golu Borjana. Tek u par navrata golman crveno-belih je morao da intenveniše.

U 36. minutu na semaforu je stajalo 2:0. Sjajan akcija po levoj strani. Ivanić je uspeo da sa ivice gol-aut linije vrati loptu do Mitrovića. Manirom vrhunskog strelca ovaj je okrenuo čuvara i poslao loptu pod samu prečku. Golman Dibuš je bio nemoćan.

Potom je Zvezda uspela da iskontroliše igru i mirno sačuva prednost do poluvremena. Viđeno nekoliko poluprilika na obe strane, možda najveću imao je Dragović nakon centaršuta Kataija, ali je bio za malo neprecizan i njegov udarac glavom je otišao preko gola.

Rival nije imao rešenja u napadu. Nekoliko solo akcija iz kojih su stvorene kakve-takve prilike, ipak nedovoljno da se ozbiljnije ugrozi gol crveno-belih.

Pet minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno crveno-belima da stignu do trećeh pogotka. Gobeljić je ponovo probio po desno strani poslao je povratnu do Kataija na ivici šesnaesterca, ovaj je opalio i pravim projektilom pogodio mrežu rivala.

Nakon trećeg gola crveno-beli su prepustili sredinu terena rivalu i čekali svoju šansu iz brzih kontranapada.Upravo to se dogodilo u 60. minutu.

Lopta je došla do Kange koji bobom pogađa gornji desni ugao gola Ferencvaroša sa oko dvadeset metara iskosa sa leve strane.

Gosti su smanjili prenost naše ekipe u 71. minutu. Posle odličnog prodora po desnoj strani centašut je ispred Erakovića prihvatio Zakarijasen i poslao loptu iza leđa Borjana.

Zvezda je potom još više stegla odbranui koncentrisala se na čuvanje svog gola. Svi prilazi ka našem golu su bili zatvoreni. Trener Milojević je osvežio sve linije naše ekipe. Crveno-beli su tako mirno privel meč kraju i zabeležili prva tri boda u grupi.

U drugom meču grupe Monako je savladao Trabzonspor sa 3:1.

Kraj meča, Zvezda - Ferencvaroš 4:1

89` Prečka Mmajea

Prečka se isprečila ispred Mmajea.

87` Žuti karton za Večeija

Nakon neopreznog starta nad Srnićem Večeji je zaradio žuti karton.

79` Žuti karton za Knostera

76` Žuti karton za Rodića

75` Prilika za Motiku

Brza kontra Zvezde. Pešić je uposlio Motiku koji se našao sam ispred golmana, koji je izašao kao pobednik u ovom duelu.

73` Prilika za Ivanića

Odličan udarac ivanića iz kaznenog prostora iskosa sa leve strane, ali još bolja intervencija golmana gostiju.

73` Žuti karton za Sani Maea

20:16

71` GOOL! Ferencvaroš smanjuje prednost Zvezde

Zakariajasen se odlično ubacio po desnojstrani i ispred Erakovića prihvatio loptu i poslao je iza Borjana.

60` GOOOL! Kanga, Kanga, Kanga

Lopta je stigla do Kange, iskosa sa leve strane na uglu šesnaesterca, sevnuo je udarac i lopta je završila u suprotnom gornjem uglu gola rivala.

56` Pokušaj Nguena

Nugen je prošao po desno strani uputio je idarac, golman Borjan sigurnom intervencijom odbija loptu.

54` Žuti karton za Sanoga

Potpuno bespotrebno zbog prigovora Sanogo dobija žuti karton.

50` GOOOL! Katai za 3:0

Gobeljić je ponovo asistira, dodao je loptu do Kataija koji sa oko 20 metara preciznim udarcem šalje loptu u mrežu.

Poluvreme, Crvena zvezda - Ferencvaroš 2:0

36` GOOOL! Mitrović za 2:0

Ivanić je poslao loptu u kazneni prostor. Mitrović je sjajno prihvatio loptu, okrenuo čuvara i poslao je u mrežu.

34` Velika prilika za Dragovića

Katai je uputio centaršut sa desne strane, Dragović je odlično skočio i zahvatio loptu glavom ali neprecizno.

27` GOOOL! Zvezda vodi sa 1:0

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gejlor Kanga.

25` Penal za Zvezdu

Gobeljić je sjajno prošao po desnoj strani. uputio je centaršut. Ivanić je bio u skoku i udario loptu glavom, koja pogađa Binga i posle VAR-a sudija pokazuje na belu tačku.

22` Boli u prilici, Borjan siguran

Brz napad protivnika, Boli je sjajno istrčao ušau kaznini prostor šutirao. Borjan je bio na visini zadatka i uhvatio je loptu.

21` Žuti karton za Dragovića

Nakon starta na sredini terena Dragović je zaradio žuti karton.

17` Šansa za Pešića

Ivanić je vratio loptu sa ivice gol-aut linije u šesnaestercu sa leve strane. Lopta dolazi do Pešića koji je pokušao iz teške pozicije, ali je njegov udarac završio pored stative.

10` Šansa za Gobeljića

Šutirao je Gobeljić sa ivice šesnaesterca, golman Ferencvaroša je bio na mestu i uhvatio je loptu.

8` Prilika za Ferencvaroš

Ferencvaroš se oslobodio pritiska stvorio šansu, na mestu je bio Gobeljić i glavom je izblokirao pokušaj rivala.

6` Početna inicijativa crveno-belih

Igra se uglavnom na polovini Ferencvaroša. Zvezda konstantno pritiska rivala. Stvoreno je nekoliko poluprilika.

Za sada bez izglednije šanse.

Počeo je meč ...

Sastavi timova:

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Mitrović, Katai, Ivanić, Pešić

Ferencvaroš: Dibuš, Vingo, Knoster, S. Mae, Botka, Bešić, Laiduni, Traore, Zakarijasen, Tokmak Nguen, Boli

Zvezda se bori za prve bodove, Ferencvaroš lider grupe

Ferencvaroš je na vrhu tabele grupe H, sa maksimalnih šest bodova, pošto su zeleno-beli u prvom kolu na svom terenu pobedili Trabzonspor 2:1, a onda u gostima savladali i Monako 1:0.

Tim iz Budimpešte je trenutno vodeći i u mađarskom prvenstvu, sa 18 osvojenih bodova u sedam utakmica, ali u Beograd stiže nakon neočekivanog poraza od Kečkemeta (2:0).

Crvena zvezda je posle dva kola na začelju u H grupi drugog po kvalitetu evropskog takmičenja, bez osvojenog boda, nakon poraza od Monaka i Trabzonspora.