четвртак, 25. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Београд: Фудбалери Црвене звезде савладали су Ференцварош са 4:1 (2:0) у мечу трећег кола Групе Х Лиге Европе

четвртак, 06. октобар 2022.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Ференцварош са 4:1 (2:0) у мечу трећег кола Групе Х Лиге Европе. Црвено-бели су тако забележили прва три бода ове сезоне. Наредног четвртка Ференцварош дочекује Црвену звезду у четвртом колу.

Звезда напунила мрежу Ференцвароша

Величанствена игра црвено-белих крунисана са четири гола. Све је одлично функционисало у игри нашег шампиона. Ераковић и Драговић фантастични у одбрани, а у нападу опасност је долазила са свих страна, а и голови су тако постизани. Ференцварош није имао решења за сјајну игру црвено-белих, постигао је утешни погодак, али то је било све што је урадио на овом мечу.

Скоро савршено прво полувреме црвено-белих. Страхиња Ераковић је уместо Милуновића заузео место штопера и одлично је командова одбраном нашег тима. Летео је по терену и улио додатно самопоуздање последњој линији одбане.

Гобељић је одлично деловао по десној страни. Чести продори у којима је бушио одбрану ривала. Из једног таквог покушаја Звезда је стигла до гола. Одлично је центрирао, Иванић је скочи и упути ударац главом, лопта погађа у руку његовог чувара Бинга. Након асистенције ВАР-а судија је показао на белу тачку. Сигуран егзикутор био је Гејлор Канга у 27. минуту.

Звезда није одустајала од своје игре одбрана је затворила све прилазе голу Борјана. Тек у пар наврата голман црвено-белих је морао да интенвенише.

У 36. минуту на семафору је стајало 2:0. Сјајан акција по левој страни. Иванић је успео да са ивице гол-аут линије врати лопту до Митровића. Маниром врхунског стрелца овај је окренуо чувара и послао лопту под саму пречку. Голман Дибуш је био немоћан.

Потом је Звезда успела да исконтролише игру и мирно сачува предност до полувремена. Виђено неколико полуприлика на обе стране, можда највећу имао је Драговић након центаршута Катаија, али је био за мало непрецизан и његов ударац главом је отишао преко гола.

Ривал није имао решења у нападу. Неколико соло акција из којих су створене какве-такве прилике, ипак недовољно да се озбиљније угрози гол црвено-белих.

Пет минута игре у другом полувремену било је довољно црвено-белима да стигну до трећех поготка. Гобељић је поново пробио по десно страни послао је повратну до Катаија на ивици шеснаестерца, овај је опалио и правим пројектилом погодио мрежу ривала.

Након трећег гола црвено-бели су препустили средину терена ривалу и чекали своју шансу из брзих контранапада.Управо то се догодило у 60. минуту.

Лопта је дошла до Канге који бобом погађа горњи десни угао гола Ференцвароша са око двадесет метара искоса са леве стране.

Гости су смањили преност наше екипе у 71. минуту. После одличног продора по десној страни центашут је испред Ераковића прихватио Закаријасен и послао лопту иза леђа Борјана.

Звезда је потом још више стегла одбрануи концентрисала се на чување свог гола. Сви прилази ка нашем голу су били затворени. Тренер Милојевић је освежио све линије наше екипе. Црвено-бели су тако мирно привел меч крају и забележили прва три бода у групи.

У другом мечу групе Монако је савладао Трабзонспор са 3:1.

Крај меча, Звезда - Ференцварош 4:1

89` Пречка Ммајеа

Пречка се испречила испред Ммајеа.

87` Жути картон за Вечеија

Након неопрезног старта над Срнићем Вечеји је зарадио жути картон.

79` Жути картон за Кностера

76` Жути картон за Родића

75` Прилика за Мотику

Брза контра Звезде. Пешић је упослио Мотику који се нашао сам испред голмана, који је изашао као победник у овом дуелу.

73` Прилика за Иванића

Одличан ударац иванића из казненог простора искоса са леве стране, али још боља интервенција голмана гостију.

73` Жути картон за Сани Маеа

20:16

71` ГООЛ! Ференцварош смањује предност Звезде

Закариајасен се одлично убацио по деснојстрани и испред Ераковића прихватио лопту и послао је иза Борјана.

60` ГОООЛ! Канга, Канга, Канга

Лопта је стигла до Канге, искоса са леве стране на углу шеснаестерца, севнуо је ударац и лопта је завршила у супротном горњем углу гола ривала.

56` Покушај Нгуена

Нуген је прошао по десно страни упутио је идарац, голман Борјан сигурном интервенцијом одбија лопту.

54` Жути картон за Санога

Потпуно беспотребно због приговора Саного добија жути картон.

50` ГОООЛ! Катаи за 3:0

Гобељић је поново асистира, додао је лопту до Катаија који са око 20 метара прецизним ударцем шаље лопту у мрежу.

Полувреме, Црвена звезда - Ференцварош 2:0

36` ГОООЛ! Митровић за 2:0

Иванић је послао лопту у казнени простор. Митровић је сјајно прихватио лопту, окренуо чувара и послао је у мрежу.

34` Велика прилика за Драговића

Катаи је упутио центаршут са десне стране, Драговић је одлично скочио и захватио лопту главом али непрецизно.

27` ГОООЛ! Звезда води са 1:0

Сигуран извођач најстроже казне био је Гејлор Канга.

25` Пенал за Звезду

Гобељић је сјајно прошао по десној страни. упутио је центаршут. Иванић је био у скоку и ударио лопту главом, која погађа Бинга и после ВАР-а судија показује на белу тачку.

22` Боли у прилици, Борјан сигуран

Брз напад противника, Боли је сјајно истрчао ушау казнини простор шутирао. Борјан је био на висини задатка и ухватио је лопту.

21` Жути картон за Драговића

Након старта на средини терена Драговић је зарадио жути картон.

17` Шанса за Пешића

Иванић је вратио лопту са ивице гол-аут линије у шеснаестерцу са леве стране. Лопта долази до Пешића који је покушао из тешке позиције, али је његов ударац завршио поред стативе.

10` Шанса за Гобељића

Шутирао је Гобељић са ивице шеснаестерца, голман Ференцвароша је био на месту и ухватио је лопту.

8` Прилика за Ференцварош

Ференцварош се ослободио притиска створио шансу, на месту је био Гобељић и главом је изблокирао покушај ривала.

6` Почетна иницијатива црвено-белих

Игра се углавном на половини Ференцвароша. Звезда константно притиска ривала. Створено је неколико полуприлика.

За сада без изгледније шансе.

Почео је меч ...

Састави тимова:

Црвена звезда: Борјан, Гобељић, Ераковић, Драговић, Родић, Саного, Канга, Митровић, Катаи, Иванић, Пешић

Ференцварош: Дибуш, Винго, Кностер, С. Мае, Ботка, Бешић, Лаидуни, Траоре, Закаријасен, Токмак Нгуен, Боли

Звезда се бори за прве бодове, Ференцварош лидер групе

Ференцварош је на врху табеле групе Х, са максималних шест бодова, пошто су зелено-бели у првом колу на свом терену победили Трабзонспор 2:1, а онда у гостима савладали и Монако 1:0.

Тим из Будимпеште је тренутно водећи и у мађарском првенству, са 18 освојених бодова у седам утакмица, али у Београд стиже након неочекиваног пораза од Кечкемета (2:0).

Црвена звезда је после два кола на зачељу у Х групи другог по квалитету европског такмичења, без освојеног бода, након пораза од Монака и Трабзонспора.

Милојевић верује у победу

Тренер фудбалера Црвене звезде Милош Милојевић рекао је на конференцији за медије у среду да верује у победу своје екипе у мечу против Ференцвароша. Истакао је да црвено-бели желе да диктирају темпо, али и да се прилагоде и неутралишу врлине мађарске екипе.