Početna strana > Hronika > Aleksandar Vučić: Priče o progonu su "politički folklor", uhapšen je i jedan funkcioner SNS; Prećutaću kritike iz Sarajeva, Srbija neće da se svađa
Hronika

Aleksandar Vučić: Priče o progonu su "politički folklor", uhapšen je i jedan funkcioner SNS; Prećutaću kritike iz Sarajeva, Srbija neće da se svađa

PDF Štampa El. pošta
nedelja, 27. decembar 2015.

Premijer Aleksandar Vučić izjavio je danas, povodom pokušaja politizovanja hapšenja 80 ljudi zbog korupcije i kriminala, da je to politički folklor, a da su činjenice nešto drugo.

"Kad ste čuli da je bilo ko uhapšen, a da neko nije rekao da je to progon, kao što svaki uhapšeni tvrdi da je nevin... ja to još nisam čuo", rekao je premijer, na pitanje novinara o pokušajima politizovanja opsežžne akcije policije u kojoj je uhapšeno 80 ljudi, među kojima bivši ministar, pomoćnici ministra, državni funkcioneri, direktori.

"To je uobičajena priča, politički folklor, a ono što rade nadležni organi to je mnogo ozbiljnije i uvek će tako biti", rekao je Vučić.

U prilog tome on je naveo činjenicu, koju su mediji, kako je primetio, zanemarili, da je među uhapšenima i jedan funkcioner SNS, član njenog Glavnog odbora.

Prema njegovim rečima, važno je da policija radi svoj posao, kao i organi pravosuđa i da se rukovode zakonom.

"Želim im da i dalje uspešno rade, i da narod ima poverenja u to što rade", zaključio je premijer i dodao da će u tome imati podršku vlade.

Prećutaću kritike iz Sarajeva, neće Srbija da se svađa

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da ne želi da odgovara na nove kritike iz Sarajeva i poručio da, ukoliko neko želi sukobe i svađe, to u Srbiji neće naći.

Vučić je, odgovarajući na pitanja novinara kako komentariše kritike člana Predsedništva BiH Bakira Izetbegovića da njegova podrška Banja Luci znači vraćanje jednostranoj politici inata i konflikata, rekao da treći put sluša napade iz Sarajeva i da će treći put da prećuti.

"Treći put slušam napade i kiritke iz Sarajeva, svaki put kada im je to potrebno za njihove unutrašnje prilike, i treći put ću da prećutim, ne zato što nemam šta da odgovorim ili jer smo slabiji, već zato što želim najbolje odnose sa Bosnom i Hecegovinom", rekao je premijer.

Vučić je poručio da Srbija poštuje teritorijalni integritet BiH, ali da istovremeno voli Republiku Srpsku i ima obaveze prema tom entitetu, koje proizilaze iz Dejtonskog sporazuma, i da ukoliko neko želi sukobe i svađe, to u Srbiji neće naći.

Srbija se polako gradi

Vučić je pored toga izjavio danas da se "polako i sigurno" gradi Srbija i naveo da je izgradnjom deonice severne pristupne saobraćajnice mostu kod Beograda "Mihajlo Pupin", od Ovčanskog do Pančevačkog puta, najviše dobili Pančevo i ceo Banat.

Vučić je rekao da se ne kasni s radovima i da je deo puta otvoren baš kada je i bilo najavljeno.

Ovo je najbolji put sa šest traka koji imamo u našoj zemlji

"Ovo je najbolji put sa šest traka koji imamo u našoj zemlji", rekao je Vučić i dodao da je posađeno 5.000 stabala i da se brinulo da put deluje impresivno.

On je kazao da će do marta ili aprila 2017. godine biti izgrađeno više puteva nego za poslednjih 40 godina.

Otvaranju mosta pored premijera Vučića, prisustvovali su i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović i gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

Izgradnja mosta "Mihajlo Pupin", koji povezuje Zemun i Borču, počela je krajem oktobra 2011. godine, a most je otvoren za saobraćaj 18. decembra 2014. godine.

Glavni izvođač radova, finansiranih kineskim kreditom, bila je kineska ;firma Čajna roud end bridž korporejšn ;(China Road and Bridge Corporation - CRBC), dok su izvođači bile domaće kompanije.

Most je dugačak 1,5 kilometara, a pristupne saobraćajnice 21,6 kilometara. ;Deo je magistralnog puta koji povezuje Koridor 10 sa Zrenjaninskim putem.

Izgradnjom tog mosta omogućeno je izmeštanje značajnog dela teretnog saobraćaja iz centra Beograda i preko Pančevačkog mosta, do tada jedinog beogradskog mosta preko Dunava, izgrađenog pre 79 godina.

Za izgradnju mosta sa pristupnim saobraćajnicama potrošeno je oko 260 miliona dolara, a od tog iznosa 85 odsto je kredit kineske Eksim banka, dok su preostalih 15 odsto obezbedili Vlada Srbija i Grad Beograd.

(Tanjug) 

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner