четвртак, 16. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Александар Шапић: Савски мост ће бити уклоњен да би се обезбедио чистији ваздух, не плашим се реакције Београђана. Не знам како је и зашто мост преживео до сада
Хроника

Александар Шапић: Савски мост ће бити уклоњен да би се обезбедио чистији ваздух, не плашим се реакције Београђана. Не знам како је и зашто мост преживео до сада

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 26. фебруар 2023.

Градоначелник Београда Александар Шапић изјавио је да се не плаши реакције грађана и да "није забринут" да ће због одлуке да се стари Савски мост демонтира и уклони у јуну бити организовани протести, а оне који износе аргументе против уклањања моста је оптужио да се играју са "ниским страстима Београђана".

Шапић је на конференцији за новинаре након обиласка Омладинског позоришта „Дадов“ рекао да тај мост, који су Немци направили током Другог светског рата за превоз наоружања, „кочи развој града“, и да ће бити уклоњен да би се растеретио саобраћај и обезбедио чистији ваздух.

„Он је небезбедан, стварају се пукотине јер се стално тресе. Какву емоцију има тај мост? То су потпуно бесмислене ствари. Нећемо да дозволимо да се Београд не развија. Ружно је играти се са ‘ниским страстима’ Београђана“, казао је Шапић.

Градоначелник Београда је рекао да му је позната прича да је учитељ Миладин Зарић 1944. године спречио рушење старог Савског моста, односно демонтирао експлозив који су поставили нацисти приликом повлачења, али да је питање да ли је све баш тако било.

Према његовим речима, и уз то да је прича о Миладину Зарићу, по коме једна улица у близини моста носи име, тачна, то није разлог да се мост не сруши јер је потреба за њиме престала након неколико година од завршетка рата, када су изграђени други мостови.

Шапић је изнео аргумент да су „нацисти у Европи током Другог светског рата изградили 60 таквих мостова, од којих је 59 врло брзо срушено“, а да је остао само један такав – у Београду, за који „не зна“ како је и зашто преживео до сада.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер