Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Milo Lompar u „Utisku nedelje“: Francuski-nemački predlog je neprihvatljiv, „Kosovo“ se tim predlogom na jedan „puzajući“ način dovodi do međunarodnog priznanja

Komentari (17) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 13 februar 2023 02:38
kad bi znali
Pokazuje se i pokazalo se daSu srbi idioti...Koji neznaju neznaju sta je drzava...Jednostavno Su idioti...
Preporuke:
15
39
2 ponedeljak, 13 februar 2023 02:58
Horacije
Pošto već ne piše, Milan St. Protić je najpametniji i najkorisniji kada i ćuti...
Preporuke:
130
8
3 ponedeljak, 13 februar 2023 03:43
Gorbačov
U roku od 45 minuta budite pasivni taoci istorijske izdaje. Inercijom udovoljavajte kolonizatorima, teror-separatistima, Zvalavom i Kofercetu. Ako Lomparova zena reklamira nemacki Klett, sto vi ne biste nastavili predaju Otadzbine, Kosmeta, dece, ljudi, (poljo)privrede, zemlje, vode i drugih resursa, elektro-energetike...
Kucnuo je cas. Odbranite zlatnodobno-tanatoidno-kladionicarski LGBT kapitalizam, Bondstil, EU-IPAP-MMF, briselsko-vasingtonski kod, ZSO, oligarhiju i kompradorske mehanizme odbrane. Sa Vucijem, Dragisicem, Dacijem, Anom, Sormazom, Vucevicem, Milickom, Drecunom i Malim okupljate srpski svet za SNS, neoliberalizam, skoncavanje, osudu Rusije u UN, sankcije Belorusiji i nastavak priznanja teroristicke zapadne tvorevine.
Zar da ih sad uklonite, a imate priliku da junacki dokrajcite svoju drzavu i istorijski prostor?! Uz coca-colicu i mcdonalds, gledajte sport, rijaliti i pornice.
U-kletto birajte klintonovsko-blerovsko-srederovske prostitutke, ne dostojanstvo i Srbiju!
Preporuke:
42
13
4 ponedeljak, 13 februar 2023 08:02
Imaju i SPS lupetalo za Istoriju
ali imaju i drugosrbijanci, beogradski krug dvojke. Ne zna se koji je gori kada se hvale znnanjem Istorije, sve ciljajući da Srbi postanu duše koje nemajuprošlost i Istoriju?!
Kako možeš imati 'svetlu' budućnost ako ne znaš šta ti se desilo pre i kroz šta si prošao?
Mučni udarci Protića prema srpskom narodu, drugim rečima on šalje poruku 'postanite robovi da bi bolje živeli ali ni to nije garancija'. Aferim, samozvani istoriaru.
Preporuke:
73
6
5 ponedeljak, 13 februar 2023 08:37
Forever Jang
Ni jedan od učesnika nije sagledao problem sa prave strane. Naime, priznavanjem Kosova, odnosno članstvom u UN, ne može se sprečiti ujedinjenje sa Albanijom, odnosno stvaranje Velike Albanije. Velika Albanija bi bila zemlja koja izlazi na dva mora,koja bi imala ogromne energetske i mineralne resurse, koja bi se prostirala od Krfa do Vranja i Raške, zemlja sa mladom populacijom,sa ogromnom dijasporom,sa moćnim saveznicima i na istoku i na zapadu,zemlja kojoj bi Sandžak bio privržen, tako da bismo i tu imali problem (kao i Crna Gora), pitanje je kako bi se ta kretanja odrazila na Vojvodinu, Republiku Srpsku, itd.
Ovo je momenat kada se odlučuje da li će Srbije uopšte biti u ne tako dalekoj budućnosti.
Kako bi SPC izdržala gubitak Patrijaršije, Dečana, Gračanice?..
Uzmite se u pamet i ne igrajte se. Stvari su mnogo ozbiljnije nego što nam se prikazuju. Ni da se pomisli na EU sporazum, a kamoli da se prihvati.
Preporuke:
92
2
6 ponedeljak, 13 februar 2023 09:17
tragično
da je Protić u pravu ali delimično, jer da "državu" sadašnju i sve prethodne je zanimao narod nebi se 90tih skupilo više od 700 hiljada izbeglih Srba

koji su napunili ispražnjenu Srbiju čiji pravi broj stanovnika neće biti prikazan popisom koji se šteluje zbog broja "birača"
Preporuke:
15
36
7 ponedeljak, 13 februar 2023 10:58
Clan
veoma mi je nejasna gospodja, kako moze da se slaze sa proticem, to znaci njen odlazak sa kim
Preporuke:
42
4
8 ponedeljak, 13 februar 2023 11:40
@Forever Jang
a zašto ti i ostali koji ste orgijali sa Slobom na Ušću 1988 niste sprečili egzodus Srba iz cele SFRJ nego ste bili patrijote za domaću upotrebu da glupaci misle kako ste "spasioci"

A šta ćemo kada Mađarska zatraži svoju teritoriju za 400 hiljada mađara iz vojvodine a nemačka za 400 hiljada podunavskih nemaca

I Srbi su bili nekad "mlad narod" pa su naselili vojvodinu napuštajući južnu i staru Srbiju danas KiM i makedoniju
Preporuke:
10
46
9 ponedeljak, 13 februar 2023 13:11
Milos
Milan St Protic je isfrustrirani covek bez dela iza sebe, a usao je u politiku misleci da ce postati svoj pradeda. Kakav tuzan kraj.
Preporuke:
60
3
10 ponedeljak, 13 februar 2023 13:24
Srbo... tv promenada
Po običaju g-đa Bećković u svoju emisiju pozove ako ne svo troje gostiju onda barem jednu samodovoljnu personu. U ovoj ustaljenoj srboupitnoj tv promenadi gde čovek retko može čuti objektivne kritičke stavove upućene na strane faktore kao barem sukrivce za loše unutar i spoljnopolitičko stanje Srbije, samokritika je nezamisliva. Tako M. St. Protić, sve sa tri mu obavezna akronima sa kojima voli da se predstavlja u javnosti, ništa novo nije pokazao. Ostao je poslovično nedodirljiv, nesamokritičan, samodovoljan, debele kože, bez osnovnog osećaja za Srbiju i narod, ne samo Srba na KiM. Sve bi da menja, ali nikako ni po najmanju moguću vlastitu mu, ko zna kako stečenu statusnu poziciju. Uzmi od države, naroda koliko možeš i za uzvrat što manje davaj - nedržavotvorni je moto ovdašnjih Oblomova. Nešto bolji su utisak, da emisija bude barem siva, ostavili dvoje ostalih gostiju. Kakva domaćica takvi joj i gosti.
Preporuke:
35
1
11 ponedeljak, 13 februar 2023 13:50
Forever Jang
@@Forever Jang
A da p..u..š ti meni malo Q.a.?
Preporuke:
14
8
12 ponedeljak, 13 februar 2023 14:13
vuki
Ovo proticevo je cist titoizam, opravdavanje titoistickih granica, kaze sram nas bilo predali smo makedoniju, a sad zapeo da se preda i kosmet, uvrnuta nazovi logika,
Preporuke:
34
5
13 ponedeljak, 13 februar 2023 14:19
ANALITIČAR
OVO SAMO SRBIJA DOPUŠTA: Hrvati i Slovenci štampaju i zarađuju na školskim udžbenicima u Srbiji ?!

Tuđmanov prijatelj, jedan od prvih finansijera HDZ-a, Ante Žakula, drži preko 40 % proizvodnje knjiga za osnovce u Srbiji, kao vlasnik „BIGZ školstva“, a iza njega slijedi hrvatski biznismen Danijel Žderić („Novi Logos“).

Uz Slovenca Roka Kvaternika (izdavačko preduzeće „Klet“), od prodaje školskih udžbenika samo đacima od 5 - 8 razreda, u Srbiji zarade oko 36m evra godišnje a da pritom ništa ne ulažu, niti u Srbiji plaćaju po­rez.

Slovenac KVATERNIK direktor kompanije KLETT (švapska) koja u Srbiji štampa udžbenike - u toj kompaniji radi supruga od Lompara. Još je skandaloznije da švapska antisrpska agencija GIZ finansira KLETT Grupu. Ima li u Srbiji SRBA ???

Slovenac Kvaternik (izdaje udžbenike u sred Srbije gde piše da su Srbi agresori na Kosovu i da je odvođenje srpske dece u janjičare sjajno).


https://presscentar.uns.org.rs/sw4i/mediaFile/2006/IMG_5710.JPG
Preporuke:
34
5
14 ponedeljak, 13 februar 2023 14:53
.,
U pravu je profesor Lompar.
Preporuke:
27
3
15 ponedeljak, 13 februar 2023 15:28
@kad bi znali
baš ste nas počastili, svaka čast!
Preporuke:
1
1
16 ponedeljak, 13 februar 2023 17:02
Babe i žabe
Važno je ko izdaje Srbiju i potpisuje francusko-nemački sporazum. A to je Vučić!
Preporuke:
20
1
17 ponedeljak, 13 februar 2023 23:45
Toronto
Uvazeni profesor Lompar je u pravu kao i puno puta ranije. O Milanu St Proticu nebih da trosim reci
Preporuke:
9
1

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner