Početna strana > Hronika > Vladimir Obradović: Nova gradska uprava će ponovo uvesti 13. penziju
Hronika

Vladimir Obradović: Nova gradska uprava će ponovo uvesti 13. penziju

PDF Štampa El. pošta
utorak, 05. decembar 2023.

 Posle smene ove vlasti, nova gradska uprava će ponovo uvesti 13. penziju koja je ukinuta kada je Srpska napredna stranka (SNS) došla na vlast, izjavio je kandidat za gradonačelnika Beograda iz koalicije "Srbija protiv nasilja" Vladimir Obradović.

„Starije generacije su temelj našeg društva, čiji je doprinos nezamenljiv. Njihovo dostojanstvo i dobrobit su od izuzetnog značaja za napredak naše zajednice“, izjavio je Obradović, a prenosi Stranka slobode i pravde.

Posle smene ove vlasti, nova gradska uprava će, najavio je on, ponovo uvesti 13. penziju koja je ukinuta kada je SNS došao na vlast.

„Posvećujemo se podršci starijim sugrađanima pružanjem osnovnih usluga i osnivanjem centara za pomoć osobama koje pate od demencije pri svakoj opštini kako bi se omogućilo adekvatno zbrinjavanje i podrška našim starijim sugrađanima. SNS vlast je takve projekte odbila, iako je jasno da je kvalitet života osoba sa demencijom i članova njihove porodice znatno umanjen bez socijalne inkluzije u društvo i podrške“, naveo je Obradović.

Koalicija „Srbija protiv nasilja“ se, prema njegovim rečima, zalaže za inkluzivno društvo u kojem svaki građanin, bez obzira na godine, može dostojanstveno i kvalitetno da živi.

Politika poslednje decenije i SNS je takva da su našim najstarijim sugrađanima bespravno umanjene penzije i one će po smeni ove vlasti i formiranju nove vlade biti vraćene.

Obradović je pozvao sve građane da 17. decembra zaokruže broj 3 na beogradskim izborima i broj 7 na republičkim izborima za Srbiju i Beograd bez nasilja.

(N1)