уторак, 16. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Влада Србије одлучила да покрене процес приватизације "Телекома Србије"
Хроника

Влада Србије одлучила да покрене процес приватизације "Телекома Србије"

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 25. јун 2015.

Влада Србије одлучила је на данашњој седници да покрене процес приватизације Телекома Србије, саопштено је после седнице.

Влада је, како се наводи, обавезала Министарство привреде и Агенцију за приватизацију да реализују закључак о покретању иницијативе за продају српске телекомуникационе компаније.

Приватизациони саветник за Телеком Србију је француски Лазард, али могући модели продаје и цена нису саопштени.

Медији су писали да ће Телеком Србија највероватније ићи у процес приватизације тако што ће влада дати необавезујућу понуду да би испитала најпре заинтересованост купаца, а тек после тога ће одлучити по ком моделу ће га продати.

Телеком Србија је крајем марта прихватио понуду француске консултантске фирме Лазард Фререс САС, јединог понуђача за приватизационог саветника у процесу продаје компаније. Тада је саопштено да у наредна два месеца треба да се утврди предлог модела приватизације.

Телеком има шест зависних друштава запошљава, међу којима Телеком Српске, у коме има 65 одсто вланичког удела и Мтел у Црној Гори са 83 одсто удела, а у 2014. та компанија је купила већинско власништво у Дунав банци. У целом систему је запослено 13.000 радника, а у матичном предузећу око 8.600.

Пре четири године процена је била да Телеком вреди 2,2 милијарде евра, а тадашња влада је за пакет од 51 одсто те компаније тражила најмање 1,4 милијарде евра. Једини тадашњи понуђач, Телеком Аустрија који у Србији има мобилног оператера Вип мобајл, био је спреман да плати највише 1,1 милијарду евра.

Највећи акционар Телекома је држава Србије са 58,11 одсто акција, 20 одсто акција је власништво компаније, док 14,95 одсто поседују грађани, а 6,94 запослени и бивши запослени Телекома.

(Б92)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер