петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > СП у фудбалу: Репрезентација Србије поразом од Бразила (0:2) окончала учешће на Мундијалу; Немачка поражена од Јужне Кореје (0:2) и после 80 година не пролази групну фазу такмичења

среда, 27. јун 2018.

Репрезентација Србије поражена је у трећем колу Групе Е од селекције Бразила са 2:0, након чега је остала без пласмана у осмину финала Светског првенства у Русији. Такмичење настављају Бразил и Швајцарска.

Србија - Бразил, данас од осам на Мундијалу. За нас - финале пре финала. Победа води "орлове" у другу фазу, а реми само ако Швајцарска, у мечу који се игра у исто време, изгуби од Костарике - с тим да не одговара сваки наш реми и сваки пораз "сајџија".

Ток меча:

21.50 – Крај меча, Србија је поражена са 2:0 од Бразила и Светско првенство завршава у групној фази такмичења.

21.40 – Радоњић у 82. минуту мења Костића.

21.33 – Прва измена у нашој селекцији у 75. минуту, Живковић је на терену уместо Љајића.

21.26 – ГОЛ! Бразил води са 2:0 од 68. минута, Силва је стрелац. Корнер за Бразил извео је Нејмар, а најбољи у скоку био је Тијаго Силва.

21.23 – Поново центаршут Рукавине ка Митровићу, наш нападач је надскочио Фагнера, али је Алисон одбранио тај ударац.

21.21 – Поново Србија прети испред гола Бразила, након продора Тадића, лопта се одбија до Милинковић-Савића који са ивице шеснаестерца шутира поред гола.

21.20 – Србија је најближа голу била у 61. минуту, када је Рукавина убацио лопту, Алисон је несигурно интервенисао и одбио лопту до Митровића, који главом погађа Силву.

21.15 – Опасна лопта Љајића у шеснаестерац Бразила, али након корнера "Кариоке" су кренуле у контру. Кутињо је сјајно упослио Нејмара, али његов шут брани Стојковић.

21.03 – Настављен је меч.

20.48 – Завршено је прво полувреме, након 45 минута Бразил води са 1:0.

20.36 – ГОЛ! Бразил од 36. минута води са 1:0. Кутињо је послао одличну лопту ка Паулињу, који ју је пребацио преко Стојковића у мрежу.

20.34 – Први шут репрезентације Србије ка голу Алисона, Тадић је центрирао, а Митровић из не толико изгледне позиције шутирао преко гола.

20.25 – Нејмаров шут у 25. минуту сјајно је одбранио Стојковић. Жезус и Нејмар су на простору од пар метара успели да створе прилику, али је српски голман интервенисао.

20.10 – Марсело због повреде меч завшава у десетом минуту, уместо њега на терен излази Фелипе Луиз.

20.04 – Велика опасност по гол Стојковића у 4. минуту, али су Бразилци били у недозвољеној позицији.

20.00 – Почео је меч на стадиону "Откритије" у Москви.

19.11 - Нестварна сцена на стадиону у Москви. Бразилци изашли на загревање, звиждуци наше публике, а онда су трибине почеле да се оре песмом "Дајте Бразил да се играмо!". Па, не... Како нас објаснити неком ко нас не познаје? Како појаснити ову веру да је немогуће - могуће? Ко зна, можда се овај меч и не заврши добро по "орлове", а можда... Е, у то "можда" сви којима је Србија у срцу, а који су на трибинама "Открије арене", верују. Отуда и баш ова песма.

19.10 - Само храбро!

19.03 - За Бразил играју: Алисон - Фагнер, Миранда, Силва, Марсело - Паулињо, Каземиро - Кутињо, Вилијан, Нејмар - Жезус. Сјајан састав, нема шта.

18.59 - Ево и састава Србије: Стојковић- Рукавина, Миленковић, Вељковић, Коларов - Тадић, Матић, Милинковић Савић, Костић, Љајић - Митровић! Уместо досад стандардних Ивановића и Тошића, играју у одбрани Рукавина и Вељковић, а уместо Миливојевића је шанса пружена Љајићу, који чини офанзивни део везног реда са Костићем и Тадићем. Какве промене селектора Младена Крстајића!

18.40 - Целог дана Мосвка се жути од навијача који су ту у бразилским дресовима. Има их стварно - у огромном броју. Али, где год да наиђу на Србе, ту је одлична атмосфера, скоро као током синоћ. А наши им не остају дужни. Они певају, убеђени да пролазе даље без икаквих проблема, а српски навијачи им добацују "Вамос пара цаса", у стилу "шаљемо вас кући".

18.37 - Фудбалери Србије на "Откритје Арени" играју меч "бити или не бити" на Светском првенству. "Орлови" ће на мегдан Бразилу, у дуелу у ком их победа води у наредну фазу, док би у случају нерешеног резултата морали да ослушкују дешавања са меча Швајцарска - Костарика.

18.36 - Шетајући улицама Москве, приметили смо да су навијачи репрезентације Бразила опколили некога да би се сликали. Не, није у питању Нејмар, већ још једна легенда, али не само бразилског већ и српског фудбала. После неколико минута чекања стигли смо на ред да се поздравимо и проћаскамо са Дејаном - Рамбом Петковићем. Не постоји бољи саговорник за меч који Србија игра са Бразилом.

18.34 - Можда ће неко рећи да нисмо баш своји, имајући у виду снагу ривала Србије, његову богату историју и нестварне појединце које има, попут Нејмара, Кутиња, Жесуса и Фирмина, али... док ово читате, цела Србија једва чека меч. И тај подвиг, то чудо. Ма, не само Србија. Целог дана у Москви одјекује то тако нестварно, тако невероватно остатку планете - "Дајте Бразил да се играмо!".

18.33 - Упоредили смо у подне квоте у 28 светских кладионица и... Како оне тврде, "орловима" се не пише добро. Квоте на Бразил су од 1,5 до 1,67, што значи да је у питању апсолутни фаворит, а на Србију од 5,8 до 6. Дакле, отписани... Е, тако. Дивнији увод нису могли да дају нашим фудбалерима.

18.31 - Нисмо добили Бразил већ 84 године. Да, толико је прошло. Али, када смо их последњи пут добили, то је било баш када смо били јако изнервирани због исхода меча са Швајцарцима.

Швајцарци ремијем до осмине финала

Швајцарска – Костарика 2:2. Репрезензације Швајцарске и Костарике одиграле су занимљив меч и на крају поделиле бодове. Швајцарци су овом ремијем заузели друго место у групи и пласирала се у осмину финала, док је Костарика последња са бодом.

Одличан меч, четири гола, на крају обе екипе могу бити задовољне. Швајцарци су обезбедили пласман у четвртфинале, Костариканци су постигли два гола и забележили први бод, којим се опроштају од Светског првенства.

Костариканци су кренули силовито стварали су шансе пред голом Зомера. Погодили су прво је Борхес погодио стативу, потом је Колидрес затресао пречку. Затим је Зомер једва успео да заустави ударац Овиједа.

Казна је уследила у 31. миунту. Набачена лопта са десне стране, уследила је повратна у средину шеснаестерца, на њу је налетео Џемаили и затресао мрежу Костариканаца.

Потом су Костариканци створили још неколико шанси, али нису успели да да озбиљније угрозе гол Зомера. На полувреме Швајцарци су отишли са минималном предношћу.

Костариканци су и у наставку наставили да нападају. Стварали су шансе, а до изједначења су дошли у 56. минуту. Корнер је извео Кемпел, одлично је скочио Вастон и сместио лопту у мрежу Швајцараца.

Ређале су шансе пред оба гола у наставку. Прво је Дрмић погодио пречку, да би у контри Зомер успео да заустави шут Боргеса.

Швајцарци до нове предности долазе у 88. минуту. Сјајан центаршут са десне стране, на лопту је налетео Дрмић и сместио је у доњи десни угао.

Кострарика се није предавала. Прво им је због офсајда поништен пенал, након асистенције ВАР-а. Већ у следећем нападу оборен је Кемпбел, а сигуран са беле тачке био је Руиз у четвртој минуту надокнаде. Био је то и коначан резултат меча.

Ток меча:

21.52 - Крај меча. Швајцарска - Костарика 2:2.

21.50 - ГОООЛ! Костарика поново стиже до изједначења - 2:2. Сигуран са беле тачке био је Руиз. Играо се четврти мунут надокнаде.

21.49 - Пенал за Костарику у казненом простору оборен је Кемпбел.

21.46 - Пенал за Костарику. У казненом простору оборен је Руиз. Након асистенције ВАР-а додуђен је офсајд.

21.45 - ГОООЛ! Швајцарска води са 2:1. Центаршут са десне стране на лопту је налетео Дрмић и сместио лопту у мрежу.Минут 88.

21.36 - Одлична контра Костариканаца, Кемпбел је био у незадрживом продору лопта је стигла до Боргеса, који је шутирао, али је његов удар Зомер одбранио.

21.35 - Сјајна прилка за Швајцарце, након центаршута Дрмић је упутио ударац клавом, али је погодио стативу.

21.13 - ГОООЛ! Костарика стиже до изједначења. Корнер је извео Кемпбел, највиши у скоку је био Вастон, уследио је рецизан ударац главом и Зомер је савладан. Играо се 56. минут.

21.02 - Почело је друго полувреме.

20.46 - Полувреме. Швајцарска - Костарика 1:0.

20.45 - Костарика је наставила да прети, међутим Швајцарци су успели да отупе нападе противника и контролишу игру.

20.30 - ГОООЛ! Швајцарска води са 1:0. Стрелац је Џемаили. После центаршута са десне стране, уследила је повратна лопта ка средини шеснаестерца, на њу је налетео Џемаили и закуцао је у мрежу. Играо се 31. минут.

20.19 - Нова шанса за Костарику. Зомер крајњим напором успева да одбрани шут Овиеда.

20.10 - Још једна сјајна шанса за Костарику. Колиндрес је шутирао са ивице шеснаестерца и погодио пречку гола Зомера.

20.07 - Костариканци много боље ушли у меч. Створили су неколико прилика на најизгледнију имао је Борхес који је шутирао главом са око 11 метара и затресао стативу.

20.00 - Почео је меч...

19.15 - Навијачи полако заузимају своја места на трибинама.

19.10 - Познатису састави тимова.

Швајцарска има добру ситуацију пред последњи меч групне фазе у Групи Е, јер из прва два сусрета носи четири освојена бода (реми са Бразилом 1:1, победа над Србијом 2:1).

Екипи коју са клупе предводи Владимир Петковић потребан је бар бод како би и математички обезбедила пласман у осмину финала.

Костарика иако без теоретских шанси, може да поквари планове Швајцарцима, али и Бразилцима јер у случају победе Костарике и Србије, Бразил и Швајцарска налазе се на истом броју бодова, па ће одлучивати гол разлика.

Уколико Србија савлада Бразил обезведиће пласман у осмину финала. У том случају Бразил може у осмину финала само ако Костарика савлада Швајцарску. Србија до четвртфинала може и у случају ремија, само ако Костарика савлада Швајцарску са два гола разлике.

Меч између Швајцарске и Костарике игра се на стадиону "Нижњи Новгород" од 20.00 часова.

Селекција Шведске убедљиво је савладала екипу Мексика у Јекатеринбургу (3:0), али захваљујући резултату из друге утакмице Групе Ф – обе селекције одлазе у осмину финала. Корејци су савладали Немачку (2:1) и избацили је са Светског првенства. Немци неће бранити титулу освојену у Бразилу пре четири године.

Швеђани су остварили прво место у групи, Мексиканци су други – Немачка је елиминисана.

Од 20.00 часова следи расплет у, нама најитересантнијој Групи Е. На стадиону Спартака из Москве играју Србија и Бразил, а на Стадиону Нижњи Новгород се састају Швајцарска и Костарика. Једино је Костарика без шанси за други круг.

Уколико Србија савлада Бразил обезбедиће пласман у осмину финала. У том случају Бразил може у осмину финала само ако Костарика савлада Швајцарску. Србија до четвртфинала може и у случају ремија, само ако Костарика савлада Швајцарску са два гола разлике.

Швајцарци у случају победе или нерешеног резултата су сигурни учесници осмине финала.

ГРУПА Ф:

ЈУЖНА КОРЕЈА - НЕМАЧКА

Сјајни Корејци елиминисали су Немце. Дуго су се „панцери" мучили, Корејци су створили неколико прилика пред голом Немачка. У последњих 20 минута Немци нису искористили неколико стопостотних шанси. Уследила је казна и Корејци са два гола у мрежи Нојера успевају да реше меч у своју корист. Немачка после 80 година не пролази групну фазу такмичења!

Прво полувреме није било претерано занимљиво. Немачка је имала посед лопте, али Корејци су створили неколико изгледнијих прилика пред голом Нојера. Сун није успео да постигне ефектан поготак, покушао је да закуца лопту у мрежу али је био непрецизан.

С друге стане Немачка није успела да нађе пут до гола Јужне кореје. Ствируку су неколико полушанси, али без реализације. Тако да у првом полувремену мреже мировале.

На старту другог полувремена Корејци су покушали офанзивнијом игром да стигну до гола. Како је време одмицало Немачка је преузела иницијативу и почела је права опсада гола Јужне Кореје.

У два наврата Гомез није успео да искористи идеалне центаршутеве Кимиха. Корејци су се концентрисали на одбрану, а претили су из контра напада. Сун није искористио идеалну прилику пред голом Нојера.

Немци су покушавали на све начине да стигну до гола који би им обезбедио пласман у осмину финала.

У првој минути надокнаде, после корнера Корејца, створила се гужва у казненом простору, Крос је додао лопту до Кима који је закуцао у мрежу.

Немци су напали, али Корејци користе још једну контру у којој Сон прослеђује лопту у празну мрежу.

Тако је Јужна Кореја савладала Немачку, која је након овог пораза заузела последње место у групи.

Ток меча:

17.58 - Крај меча. Јужна Кореја - Немачка 2:0.

17.55 - ГОООЛ! Корејци воде са 2:0. Контранапад, Сон је стигао лопту и сместио је у празну мрежу.

17.50 - Корејци остижу гол у првом минуту надокнаде, али је гол поништен. Након прегледања ВАР-а, гол је признат. Стрелац је Ким.

17.47 - Три везане контре за Корејанце, али нису успели да дођу до прилике да угрозе гол Нојера.

17.46 - У наредном нападу Крос је шутирао са око 15 метара, али је голман Јо зауставио његов ударац.

17.45 - Сјајна шанса за Немце. Озил је видео Хумелса који је утршавао у шеснаестерац, уследио је центаршут, али Хумелс није успео на прави начин да захвати лопту и прилика је отишла у неповрат.

17.30 - Нова шанса за Немачку. Поново је Кимих убацио лопту у казнени простор, Гомез је налетео на њу, али опет није успео да савлада голмана Јужне Кореје.

17.26 - Велика шанса за Немачку. Центрирао је Кимих, Гомез је био највиши у скоку, али је голман Јо био одлично поставље и ухватио лопту.

17.24 - Сјајан продор Муна, ушао је у казнени простор, али је сувише компликовао и није успео да упути завршан ударац.

17.11 - Прете и Немци, али за сада без праве шансе.

17.06 - Корејци силовито кренули на старту другог полувремена.

17.03 - Почело је дуго полувреме.

16.47 - Полувреме. Јужна Кореја - Немачка 0:0.

16.39 - Најбоља прилика за Немце. После велике гужве у казненом простору Хумелс је био самиспред голмана, али није успео да пронађе пут до мреже. Голман Јо је сјајно интервенисао.

16.24 - Нова шанса за Јужну Кореју, после центаршута Сон је покушао снажно да закуца лопту у мрежу, али је замало био непрецизан.

16.19 - Прва шанса за Кореју. После слободног ударца Нојер је лоше интервенисао, међутим успео је у последњем тренутку, испред нападача Кореје, да избије лопту у корнер.

16.13 - Немци полако стежу обруч око гола Корејца. Ређају се прилика, али за сада без стопостотних шанси.

16.00 - Почео је меч.

После стартног пораза од Мексика и драматичне победе над Шведском у другом колу, фудбалери Немачке имају прилику да победом над Јужном Корејом обезбеде пласман у нокаут фазу Мундијала у Русији.

МЕКСИКО - ШВЕДСКА

Велико изненађење на Мундијалу у Русији – Немачка је елиминисана у групној фази! То је епилог мечева трећег кола у Групи Ф, где је Шведска са 3:0 савладала Мексико и заузела прво место у групи.

Мексико је стрепео све до краја сусрета, али сензационална победа Јужне Кореје над Немачком (2:0) донела је ерупцију емоција мексичких навијача на Централном стадиону у Јекатеринбургу.

Шведска је одиграла тактички савршену утакмицу, до победе је могла још у првом делу, да је аргентински судија Питана имао храбрости да досуди пенал после играња руком Чичарита Ернандеза.

Ипак, "Викинзи" у другом полувремену стижу до убедљиве победе. Прво је Аугустинсон затресао мрежу Очое, да би Питана ипак досусио пенал, који је капитен Гранквист претворио у гол.

Последњи гол на мечу дело је дефанзивца Алвареза, који је неспретно интервенисао и затресао сопствену мрежу.

Мексиканци су били очајни, али су из Казања стизале вести да Немачка још није постигла гол Кореји, па је то била једина шанса централноамеричких "триколора" да се домогну осмине финала.

Када је стигла вест да је Кореја повела у надокнади времена, славље Мексиканаца могло је да почне, а нарочито после информације да је Кореја савладала Немачку са 2:0.

Шведска ће у осмину финала као прва у групи, Мексиканци су други, па ће у осмини финала играти са две најбоље екипе из Групе Е, у којој се такмичи селекција Србије.

Кореја је на крају трећа у групи, док су сада већ бивши светски шампиони Немци последњи.

Ток меча:

17.52 – Крај утакмице, Шведска је савладала Мексико са 3:0, али по свему судећи обе селекције ће у осмину финала.

17.32 – ГОООЛ! Шведска води са 3:0, аутоголом Алвареза!

Шведска је овим голом практично обезбедила пласман у осмину финала, док Мексиканци сада чекају исход утакмице у Казању.

17.20 – ГОООЛ! Гранквист је више него сигуран, Шведска води 2:0 и има резултат који је води у осмину финала, без обзира на резултат у другом мечу!

17.18 – Пенал за Шведску! Ектор Морено срушио је Берга, Питана овога пута без ВАР технологије показује на белу тачку.

17.09 – ГОООЛ! Шведска од 51. минута води са 1:0, голом Аугустинсона!

У Казању је и даље нерешено, па при овим резултатима Мексико и Шведска иду даље, Немачка испада.

17.03 – Настављен је меч.

16.47 – Без голова у првих 45 минута утакмице.

Швеђани су бољи ривал, имали су неколико прилика за постизања гола, али је у пар наврата одлични интервенисао голман Очоа. Мексико чува нерешен резултат, јер са једним освојеним бодом одлази у осмину финала са првог места у Групи Ф.

16.30 – Умало пенал за Шведску. Чичарито је играо руком у свом казненом простору, али је судија Питана, после прегледања видео снимка, одлучио да то није довољно за пенал.

16.07 – Хесус Гаљардо је зарадио жути картон у првом минуту, а то је најбрже показана опомена у историји светских првенстава – у 13. секунди утакмице.

16.00 – Почео је меч.

15.50 – Утакмица се игра на Централном стадиону у Јекатеринбургу, а главни судија је Аргентинац Нестор Питана.

Репрезентација Шведске, након шокантног пораза од Немаца у прошлом колу, игра против лидера групе Мексика и победом би могла да се нађе у осмини финала. Много ће зависити и од исхода другог меча у групи, где сви очекују сигуран тријумф Немачке против Кореје.

Дан отварају мечеви Групе Ф. На Казањ Арени играју Јужна Кореја и Немачка. У другом мечу на Екатеринбург Арени се састају Мексико и Шведска. Од све четири екипе једино је Мексико сигуран учесник осмине финала, сви остали траже своју шансу у последњем колу.

Немцима треба победа против Корејанаца и гол више од Швеђана, уколико ови победе Мексико. Немачкој ће бити довољан и нерешен резултат, ако Швеђани не победе Мексиканце. Корејцима игра само победа против Немачке уз пораз Швеђана од Мексика.