Početna strana > Hronika > Siniša Mali: Zbog protesta građana tramvajski saobraćaj u Beogradu nije mogao da se odvija
Hronika

Siniša Mali: Zbog protesta građana tramvajski saobraćaj u Beogradu nije mogao da se odvija

PDF Štampa El. pošta
nedelja, 26. april 2015.

Beograd -- Gradonačelnik Beograda Siniša Mali rekao je da je tramvajski saobraćaj u Beogradu nije mogao da se odvija zbog protesta građana.

On je u vestima B92 govorio o potpisivanju ugovora o “Beogradu na vodi“, a prokomentarisao je i protest građana, protivnika projekta “Beograd na vodi“ ispred zgrade Geozavoda, u trenucima kada je potpisivan ugovor.

 “Ima ljudi koji kritikuju, mi smo otvoreni za svaku konstruktivnu kritiku, ja sam arhitekte primio jedanput i razgovarao sa njima. Što se tiče tramvaja, oni nisu mogli da prođu zbog okupljenih građana, a saobraćaj je normalizovan posle završetka protesta“, rekao je Mali.

Podsetimo, nasred kružnog toga ispred zgrade Geozavoda bila su postavljena dva tramvaja kako delegacije koje će izaći iz zgrade ne bi videle demonstrante.

Ovu informaciju je, kako prenosi Blic, potvrdio i vozač jednog od tramvaja, koji je rekao da mu je "naređeno da tu stane".

Svi putnici su izašli iz tramvaja, a demonstranti su dobacivali: "Sklonite tramvaj, što se sada krijete?"

BEOGRAD – Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio je danas da će Srbija, kao vlasnik 32 odsto „Beograda na vodi” d.o.o imati isti toliki procenat profita koji će se ostvariti od prodaje stanova i komercijalnog prostora.

Navodeći da smo uspeli da napravimo izuzetno dobar ugovor sa investitorom iz UAE „Igl hilsom”, Mali je za B92 rekao da obično onaj koji ulaže zemlju dobije od 25 do 30 odsto kvadrata koji se izgrade, ili profita koji se napravi.

„Mi smo dobili preko toga, mi smo dobili 32 odsto”, rekao je gradonačelnik Beograda navodeći da je odnos u vlasništvu koji podrazumeva i da 68 odsto poseduje „Igl hils”, odnosno struktura kapitala rezult razgovora i pregovora vođenih u prethodnih godinu dana.

Gradonačelnik je rekao da je važno da to zemljište u Savskom amfitetaru nije prodato, već dato pod zakup na 99 godina, što je propisano i zakonom.

„Postoji i raskidni uslov u ugovoru, koji kaže da, ukoliko investitor ne uradi 50 odsto objekata u narednih 20 godina, Vlada Srbije ima pravo da raskine taj ugovor. Ne postoji rizik za nas, s ozbirom da ukoliko se ne napravi bar 50 odsto objekata, zemlja se vraća Republici Srbiji”, naveo je Mali.

Prema njegovim rečima, 50 odsto objekata u narednih 20 godina podrazumeva milion kvadrata izgrađenih objekata, s obzirom da je projektom ukupno predviđeno dva miliona kvadrata.

„Dali smo zemljište u zakup, nismo ga prodali tako da sa te strane i rizik nije na nama”, dodao je on.

Mali je precizirao da prva faza izgradnje kreće na leto, da će proces eksproprijacije trajati dva do tri meseca, da je do kraja leta predviđeno izdavanje građevinske dozvole i početak izgradnje prvih objekata. 

(B92-Tanjug)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner