Početna strana > Hronika > SAD: Pripadnici LBGT diskriminisani u Holivudu
Hronika

SAD: Pripadnici LBGT diskriminisani u Holivudu

PDF Štampa El. pošta
subota, 28. septembar 2013.

LOS ANĐELES - I pored sve većeg broja gej i transrodnih likova u filmovima i televizijskim serijama, glumci iz LBGT populacije i dalje su u Holivudu suočeni s diskriminacijom, pokazalo je novo istraživanje.

Više od polovine glumaca koji se izjašnjavaju kao gejevi, biseksualci ili transrodni pojedinci misle da režiseri i producenti imaju predrasude prema njima, navodi se u istraživanju koje je naručilo američko udruženje glumaca.

Međutim, samo 16 odsto gejeva, biseksualaca ili transrodnih pojedinaca je navelo da je doživelo diskriminaciju. Najviše su diskriminaciju na svojoj koži osetili gej muškarci - jedna petina.

U ispitivanju je učestvovalo 5.692 glumaca i glumica, od kojih se 465 izjasnilo kao gej muškarci, 61 kao lezbijka, a sedam kao transrodni. Još 301 muškaraca i žena su sebe opisali kao biseksualce.

(Beta)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner