Početna strana > Hronika > SAD obeležavaju Dan sećanja na pale borce
Hronika

SAD obeležavaju Dan sećanja na pale borce

PDF Štampa El. pošta
nedelja, 29. maj 2011.

Amerikanci ovog vikenda obeležavaju Dan sećanja, praznik posvećen žrtvama svih ratova, ispunjen svečanostima, paradama, sportskim događajima i izletima. Poslednji majski ponedeljak svake godine je Dan sećanja, vreme za polaganje cveća na grobove vojnika i odavanje počasti američkim mladićima i devojkama koji su dali život služeći svojoj zemlji.

Na Nacionalnom groblju u Arlingtonu, u predgrađu Vašingtona i mnogim nacionalnim grobljima, dobrovoljci stavljaju na svaki vojnički grob američku zastavicu. Hiljade motociklista iz nacionalne grupacije nazvane „Kotrljajuća grmljavina“, organizuju svečani dolazak u prestonicu, da bi skrenuli pažnju na probleme ratnih veterana i podsetile na vojnike koji se vode kao nestali u akciji.

Sekretar za odbranu Robert Gejts i načelnik Združenog generalštaba američkih oružanih snaga, admiral Majk Malen, treba da održe govore okupljenim motociklistima.

Javni televizija i radio će prenositi uživo večerašnji koncert sa Nacionalnog mola, na kojem će nastupiti i penzionisani armijski general i bivši državni sekretar Kolin Pauel i druge javne ličnosti.

(VOA)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner