петак, 03. мај 2024.

&

Почетна страна > Хроника > РИО 2016: Рвач Давор Штефанек освојио златну медаљу; Кошаркашице победиле Аустралију са 73:71 и пласирале се у полуфинале, ватерполисти победили Шпанију са 10:7 и пласирали се у полуфинале, одбојкашице победиле Русију са 3:0 и пласирале се у полуфинале

уторак, 16. август 2016.

Одбојкашице Србије пласирале су се у полуфинале Олимпијских игара у Рио де Жанеиру!

Српскиње су заблистале против актуелног шампиона Европе Русије и са максималних 3-0 (25:9, 25:22, 25:21) стигле на корак од медаље.

Србија ће у полуфиналу играти против селекције САД (петак, 3:15х), док ће се у другом састати Холандија и бољи из дуела између Бразила и Кине (четвртак 18х).

РИО ДЕ ЖАНЕИРО - Српски рвач Давор Штефанек освојио је златну медаљу на Олимпијским играма у Рију, пошто је вечерас у финалу, у категорији до 66 килограма грчко-римским стилом, савладао Миграна Арутујнана из Јерменије.

Меч је завршен резултатом 1:1, али је Штефанек славио јер је последњи узео поен.

Ово је прва медаља за Србију у Рију, а друга златна у историји, након што је пре четири године у Лондону Милица Мандић била шампионка у теквондоу.

Такође, Штефанеково злато је прва медаља за рвање после 32 године, односно прво злато после 40 година.

Сјајни српски ас, некадашњи првак света, сјајно је одрадио наступ у Рију, почео је убедљивом победом на старту против Јапанца Томохира Иноуеа 9:0, потом је у четвртфиналу савладао актуелног првака света Немца Франка Штеблера 6:2, док је у полуфиналу "туширао" Грузијца Шмагија Болквадзеа 7:0.

Једанаести дан Олимпијских игара био је најуспешнији за српске олимпијце. Највећи успех представља пласман рвача Давора Штефанека у финале рвања грчко-римским стилом до 66 кг и прва медаља за Србију. Кошаркашице избациле фаворизовану Аустралију и пласирале су у полуфинале, а ватерполисти су пласман до полуфинала остварили победом против Шпаније.

Вечерас играју одбојкашице против Русије у четвртфиналу.

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Олимпијских игара у Рију, пошто је данас у четвртфиналу савладала Шпанију 10:7 (3:1, 4:2, 0:2, 3:2).

За разлику од мецева у групи када су се прилицно "мучили" изабраници Дејана Савића од поцетка меца са Шпанијом били су на нивоу европских и светских шампиона и победа ниједном није долазила у питање.

Четири гола постигао је Душан Мандић, два пута у стрелце се уписали Филип Филиповић и Стефан Митровић, а по једном Милош Ћук и Милан Алексић.

Србија ће у полуфиналу играти протиув победника меца између Грчке и Италије.

РИО ДЕ ЖАНЕИРО - Женска кошаркашка репрезентација Србије пласира се у полуфинале Олимпијских игара у Рију, пошто је данас у четвртфиналу савладала, до сада непоражену, селекцију Аустралије 73:71 (20:20, 15:17, 16:15, 22:19).

Изабранице Марине Маљковић одиграле су сјајан меч, а најефикаснија је била Ана Дабовић са 24 поена.

Сјајно су је пратиле Јелена Миловановић са 17 и Соња Петровић са 13, која је упркос повреди рамена у финишу првог полувремена издржала до краја на терену. Србија ће у полуфиналу, у четвртак од 19 сати, играти против бољег из четвртфиналног дуела између Шпаније и Турске.

Овог уторка, једанаестог такмичарског дана на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру, очекују нас бројни занимљиви наступи наших спортиста.

Рвач Штефанек у полуфиналусавладао Грузијца Болквадза и донео прву медаљу за Србију!

Најбољи српски рвач Давор Штефанек обезбедио је прву медаљу за Србију. Он је у полуфиналу савладао грузијског рвача Шмагија Боквадзеа у грчко-римском рвању (до 66кг). Претходно је Штефанек у четвртфиналу савладао фаворита за злато светског првака Немца Штадлера. Ривал у борби за финале биће Грузијац Шмаги Болквадзе.

У 15 сати, крећу рвачка надметања, у којима жељно ишчекујемо наступ Давора Штефанека у конкуренцији такмичара до 66 килограма. Штефанек је најбољи српски рвач (бронзани на светском првенству у Лас Вегасу 2015) и једна од главних нада Србије за медаљу.

Штефанек направио подвиг и у четвртфиналу избацио светског првака, ривал у полуфиналу Грузијац Болквадзе

Српски рвач Давор Штефанек декласирао светског првака Франка Штаблера 6:2 и пласирао се у полуфинале  грчко-римски до 66кг. У полуфиналу састаће се са Грузијцем Шмагијем Болквадзеом.

Пошто РТС не преноси рвање, резултате меча уживо можете пратити на овом линку

Штефанек прошао два кола, против Немца Штаблера у четврт-финалу

Штефанек је прошао квалификације и победио Јапанца Томохира 3:0 у осмини финала, тако да ће се у четвртифиналу борити против Немца Франка Шатблера.

16: 26 Браво Даворе! Српски рвач Давор Штефанек декласирао светског првака Франка Штаблера 6:2 и пласирао се у полуфинале  грчко-римски до 66кг.

16:21 Штефанек води против актуелног светског првака Штаблера 5:1 након прве фазе!

16:10 Док се Штефанек бори за пласман у полуфинале, РТС уместо тога преноси дочек србофоба Бајдена. Срамота!

У 16 сати на програму је прво од три поменута четвртфинала: наше кошаркашице, актуелне првакиње Европе, играју против досад непоражене селекције Аустралије, великог фаворита на овом турниру, одмах уз неприкосновене Американке.

Од 17.20, уместо првобитног термина 21.30, наши ватерполисти играју свој четвртфинални меч. Ривал им је одлична Шпанија, која је победила Хрватску, САД и Француску, ремизирала са Црном Гором и несрећно изгубила од Италије. "Делфине" чека озбиљан испит, а како сви спортисти истичу, четвртфинале је увек најважнији меч на великим турнирима.

Треће четвртфинале у коме учествује нека наша репрезентација на програму је од 23 сата. Тада ће одбојкашице играти са Рускињима, актуелним првакињама Европе. И то двоструким узастопним. Одбојкашице су приказале одличну игру у групи, али нису имале среће са жребом, тако да ће до борбе за медаљу морати да дођу против другог фаворита турнира.

А онда, два сата иза поноћи по средњеевропском времену, у "краљици спортова", атлетици, бићемо у прилици да пратимо Ивану Шпановић. Њу тада чекају квалификације у скоку у даљ.

Милан Ристић је после свих квалификационих група имао пласман у полуфинале, али су организатори одлучили да понове прву трку због лоших временских услова, после чега га је престигао Нигеријац Антон Хикс.

"Јако сам разочаран у организацију самог такмичења. Никада нисам доживео да се нека трка понавља због времена, али шта је ту је. Мислим да сам заслужио да се надам у полуфиналу, али сад не могу ништа, идемо даље", рекао је Ристић за сајт Атлетског савеза Србије.

Ристић је заузео шесто место у петој квалификационој трци са временом од 13,66 секунди.

02.05 атлетика даљ - квалификације - ж Ивана Шпановић

(Уколико Давор Штефанек прође квалификације, даља борба све до полуфинала емитоваће се до 18 часова)

Кошаркаши сутра на Хрвате у четвртфиналу

Кошаркашка селекција Србије играће против Хрватске у четвртфиналу Олимпјског турнира у Рију. Хрвати су победом над Литванијом 90:81 завршили на првом месту Б групе и заказали дуел са Србијом, четвртопласираном из А групе.