Početna strana > Hronika > Plivač Velimir Stjepanović osvojio srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu na 200 metara slobodno

sreda, 18. maj 2016.

Srpski plivač Velimir Stjepanović osovjio je srebro na Evropskom prvenstvu u Londonu na 200 metara slobodno.

Stjepanović je branio zlato osvojeno na kontinentalnom takmičenju u Berlinu pre dve godine, bio je na prvom mestu na svim okretanjima, ali je posustao u poslednjih destak metara finala.

On je trku završio u vremenu 1:46.26 minuta, zlato je osvojio Holanđanin Sebastijan Feršuren (1:46,02), a bronza je pripala DŽejmsu Gaju iz Velike Britanije (1:46.42).

Ovo je prva medalja za našu zemlju na ovogodišnjem takmičenju

Srpski olimpijac u ponedeljak nije uspeo da odbrani zlato na 400 metara slobodno, pošto je bio šesti u finalu, pa je tako predao titulu.