Početna strana > Hronika > Novak Đoković, posle tri sata i 20 minuta igre, pobedio Rodžera Federera i osvojio drugu titulu na Otvorenom prvenstvu SAD

ponedeljak, 14. septembar 2015.

Đoković – Federer 3:1 (6:4, 5:7, 6.4, 6:4) Borba teniskih titana pripala je najboljem teniseru sveta Novaku Đokoviću. Pred ne baš korektnom publikom savladao je velikog Švajcarca posle tri sata i 20 minuta igre i osvojio desetu gren slem titulu, drugu na Otvorenom prvenstvu Amerike.

Meč dostojan finala Ju-Es opena pripao je Novaku Đokoviću. Susret za prave teniske sladokusce. Brejkovi, ribrejkovi, stizanje nemogućeg, istrčavanje na mrežu uspešan lob, uhvaćen smeč ... Sve to smo imali priliku da vidimo u, po našeg asa, istorijskom finalu. Novak je imao više mentalne i fizičke snage i stigao je do zasluženog trofeja.

Za ovakav spektakl potrebna su dva vrhunska tenisera, a to su svakako Đoković i Federer. Leteli su po terenu, snažno servirali, borili se za svaki poen. Na trenutke borba je bila toliko žestoka da su obojica crpela poslednje atome snage. Naš as je u prvom setu bukvalno prolio krv, nakon jednog proklizavanja u kome je zaradio poderotine na podlaktici, šaci i potkolenici desne noge. Stisnuo je zube i nastavio da se bori.

Da sve protekne u savršenom redu pobrinula se Eva Kazaraki glavni sudija ovog meča. Njoj nije bilo potrebno „sokolovo oko" sve je videla, napravila je nekoliko korekcija, koje su bile tačne, iako su teniseri to proveravali, samo su gubili čelendže.

Novak je uspeo da natera Federera da više greši, na trenutke ga je izbacivao iz ritma, to je koristio i dolazio do brejka. Protivnik se nije predavao, na svaki brejk je odgovarao ribrejkom, ali je naš as uspeva ponovo da oduzima servis Švajcarcu i osvaja setove.

Švajcarac je bio bolji u drugom setu, posle velike borbe gde su oba tenisera propustila svoje šanse, usledio je Novakov servis za taj-brejk. Međutim, protivnik uspeva da napravi brejk i osvoji set.

Gubitak seta nije poremetio našeg asa. Iako je imao i publiku protiv sebe, uspeo je da se podigne i nastavi sa odličnom igrom, osvoji naredna dva seta i stigne do zasluženog trijumfa.