Početna strana > Hronika > Neredi na tribinama pre utakmice Crvene zvezde i Partizana, povređeno 14 osoba, derbi ipak održan, rezultat 0:0

subota, 25. april 2015.

Prema poslednjim informacijama, dve opcije su bile u igri - da se derbi odloži za 10 dana ili da se odigra po pražnjenju dela severne tribine, i izgleda da će derbi ipak biti odigran! U neredima je povređeno 14 osoba.

18:12 - Haos i dalje traje na Severu, ušla policija

Poruka sa razglasa: "Molimo navijače da se vrate na svoja mesta kako bi utakmica mogla da počne".

To se čuje Marakanom dok huligani i dalje divljaju na severnoj tribini, a stolice neprestano lete.

Policija je napravila dvostruku tampon-zonu i sada je ušla sa istočne tribine, pa je došlo do novih sukoba!

18:07 - Mažić povukao igrače, derbi pred otkazivanjem!

Sudija Milorad Mažić je odlučio da povuke ekipe u svlačionice i vrlo je moguće da se derbi ni ne odigra!

Prvi korak za smirivanje situacije je usmena opomena i povlačenje igrača ka klupama, a drugi je povlačenje u svlačionice.

Treći i poslednji je otkazivanje meča, ako se ne smiri situacija na tribinama!

Sve vreme lete stolice i upaljene baklje u tuči između navijača Zvezde i policije, koja nikako da obuzda situaciju.

Sudija Milorad Mažić je u neverici povukao ekipe ka klupama i sigurno meč neće počiti dok se ne smiri situacija na tribinama.

Večiti 148. derbi između Crvene zvezde i Partizana nije ni počeo, a na tribinama stadiona ’Rajko Mitić’ dogodili su se incidenti.

Još nije poznat razlog nereda na tribinama, navijači sa istočne i severne tribine su sukobili, pa je morala da reaguje i žandarmerija.

Na snimku televizija Prva video se sukob na severnoj tribini stadiona na kojoj se nalaze pristalice Crvene zvezde, koje su lomile stolice i istim gađale organe reda.

Reporter te televizije javio je u direktnom prenosu da su navijači Partizana pokušali ispred ulaza da probiju kordon policije i sukobe se sa navijačima rivalske ekipe, ali to su uspeli tek na istočnoj tribini.

Posle toga došlo je do sukoba žandarmerije i navijača Zvezde na severu koji i dalje traje.

Derbi bez golova, Partizan sačuvao plus pet

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su večeras na stadionu „Rajko Mitić” nerešeno 0:0 u utakmici 24. kola Superlige.

Sigurno da nerešen ishod više odgovara Partizanu, što je trener Zoran Milinković po postavci i taktici priželjkivao. Ostvario je veliki korak ka šampionskoj tituli, jer je ostao na pet bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Utakmica u Beogradu odigrana je pred 44.000 gledalaca, a sudio je najbolji srpski sudija Milorad Mažić, sa pomoćnicima Milovanom Ristićem i Daliborom Đurđevićem.

Meč je imao ružnu uvertiru jer je izbio sukob navijača Zvezde i Partizana na istočnoj tribini, a potom i crveno-belih pristalica na severu sa žandermerijom, zbog čega je Mažić povukao fudbalere sa terena, ali ih i vratio posle 45 minuta.

Nervoza sa tribina prenela se i na teren pošto su već u uvodu utakmice Vukašin Jovanović sa jedne i Vladimir Volkov sa druge strane, dobili žute kartone.

Fudbaleri Partizana bolje su otvorili duel, imali inicijativu, ali je prva ozbiljna šansa viđena pred njihovim golom u 22. minutu, nakon što je Darko Lazović šutirao levom nogom sa ivice kaznenog prostora, ali je Živković dobro reagovao i odbio loptu u polje.

Na isteku pola sata igre veliku šansu da Partizan dovede u vođsvo imao je Stefan Babović. Saša Ilić je majstorski ubacio loptu u peterac, gde je sam bio vezista crno-belih, ali je šutirao pored gola.

Ekipa Nenada Lalatovića je u prvom poluvremenu imala dosta problema u oganizaciji igre, opredelila se za duge lopte iz odbrane na najisturenijeg DŽošuu Parkera, koji je uglavnom gubio vazdušne duele sa znatno višim Gregorom Balažicem i Brankom Ilićem.

Nastavak je doneo nešto bolju igru Zvezde, koja je imala veći posed lopte na početku drugog dela, dok je Partizan, svestan da mu i remi odgovara, vrebao iz kontre.

U razmaku od samo pet minuta viđeno je možda i najviše u večerašnjem duelu. Prvo je Parker imao šansu, ali je loše šutirao glavom, dok su crno-beli nekoliko trenutaka kasnije imali najbolju priliku.

Petar Grbić je, po ko zna koji put prošao po boku, ali je Rajković intervenisao i izbacio loptu u korner. Upravo iz tog prekida nastao je karambol u petercu Zvezde, Balažic je savladao Rajkovića, ali je Cvetković sa gol linije spasio svoj tim.

Kako se utakmica bližila kraju fudbaleri Crvene zvezde igrali su otvorenije, zbog čega je u defanzivnoj liniji bilo mnogo prostora za Grbića i Živkovića. Mladi napadač Jović, koji je do tada bio neprimetan, imao je priliku u 71. minutu, ali je u situaciji jedan na jedan golman Živković bio uspešniji.

Finiš nije doneo mnogo neizvesnosti, sem što je Živković zapretio u poslednjem minutu, ali je njegov udarac sa oko 10 metara izblokiran.

Crvena zvezda: Rajković, Cvetković, Pavićević, Jovanović, Anđelković, Kovačević, Stojanović (od 66. Ristić), Katai, Lazović, Jović (od 90. Orlandić), Parker (od 82. Bosančić).

Partizan: Ž. Živković, Bandalovski, Balažic, B. Ilić, Volkov, Brašanac (od 87. Marković), Drinčić, S. Ilić (od 73. Šaponjić), Babović, A. Živković, Grbić.

Milić: Privedeno oko 20 navijača

BEOGRAD – Policija je privela oko 20 osoba zbog narušavanja i pokušaja narušavanja javnog reda i mira, uoči početka fudbalskog derbija, rekao je Tanjugu načelnik beogradske policije Veselin Milić.

U nederima na utakmici Crvena Zvezda - Partizan u Beogradu lakše su povređena 33 žandarma i nekoliko navijača, rečeno je večeras Tanjugu u MUP-u Srbije.

Večiti derbi između Crvene zvezde i Partizana kasni zbog tuče navijača na tribinama stadiona „Rajko Mitić”, javlja Tanjugov reporter sa lica mestsa.

Do sukoba je došlo na severnoj i istočnoj tribini između pristalica Zvezde „delija” i najverovatnije grupe „Zabranjeni”, koja podržava Partizan.

Sudija Milorad Mažić odlučio je da povuče ekipe sa terena, dok se situacija na tribinama ne smiri.

Prema rečima Milića, bilo je sukoba sa navijačima, ali je policija blagovremeno intervenisala i nastaviće sa privođenjem svih koji narušavaju javni red, mir i bezbednost.