Početna strana > Hronika > Mundijal u Kataru: Maroko se plasirao u četvrtfinale pobedivši Španiju nakon izvođenja penala rezultatom 3:0

utorak, 06. decembar 2022.

Reprezentacija Maroka plasirala se u četvrtfinale Mundijala, savladala je ekipu Španije nakon boljeg izvođenja penala 3:0, rezultat je u toku regularnog dela igre bio 0:0.

Maroko - Španija 3:0

Hakimi je pogodio udarac iz penala i time odveo Maroko u četvrtfinale Mundijala.

Maroko - Španija 2:0

Bunu je opet odbranio, ovog puta kapitenu Španije Buskecu.

Simon, golman Španije je odbranio udarac Benuna.

Golman Maroka je odbranio udarac Solera.

Ziješ je bio precizan iz penala.

Maroko - Španija 1:0

Sarabija je pogodio stativu.

Sabiri je precizan.

Sledi izvođenje penala

Španci izabrali stranu, Marokanci prvi šutiraju.

Kraj utakmice, slede penali

Selektori prave odabir fudbalera za izvođenje penala.

Još tri minuta igre u drugom produžetku

120' Benun je ušao, a izašao je Unahi

I selektor Maroka je napravio poslednju izmenu.

119' Sarabi umesto Vilijamsa

Poslednja izmena u redovima Španije na ovom meču.

115' Šedira propušta veliku šansu

Napravio je solo prodor fudbaler Maroka, odneo je loptu na pet-šest metara od gola Španije, ali je pomalo neshvatljivo zadržao loptu umesto da je šutne.

Počeo je drugi produžetak

Marokanci su izveli udarac sa centra.

Kraj prvog produžetka, Maroko - Španija 0:0

Rezultat je nepromenjen nakon dodatnih 15 minuta igre.

Najbolju priliku je imao Šedira u 104. minutu, ali je igrač Maroka šutirao pravo u golmana Španije.

Očekuje se drugi produžetak.

Još minut igre u prvom produžetku

Sudija Rapalini je produžio još jedan minut.

104' Velika prilika za Maroko

Imali su veliku priliku igrači Maroka, Šedira je šutirao iz šesnaesterca, ali je Unai Simon stabilno odreagovao.

100' Španija konkretnija

Igrači Španije su rešeni da postignu gol, izuzento ofanzivno igraju, sveži igrači Fati i Balde su uneli energiju među saigračima.

98' Dvostruka izmena kod Španaca

Alba i Olmo su izašli, Fati i Balde su ušli u igru.

91' Počeo je prvi produžetak

Španci su izveli udarac sa centra.

Kraj 90 minuta igre, Maroko - Španija 0:0

Još jedna utakmica osmine finala koja je ušla u produžetke.

Nakon meča Hrvatske i Japana, duel između Maroka i Španije u regularnih 90 minuta igre završen je bez golova.

Tokom većeg dela meča ni jedna ekipa nije imala pravu priliku za gol.

Još pet minuta igre

90' Prvi žuti karton za igrača Maroka

Kapiten reprezentacije Maroka je dobio žuti karton.

84' Agerd zbog povrede napušta teren

El Jamik je umesto njega ušao u igru.

82' Trostruka izmena kod Maroka

El Nesiri, Amala i Mazraui su izašli iu igre, a na teren su ušli Sabiri, Čedira Atija-Ala.

77' Laport dobija žuti karton

Prvi žuti karton na meču sudija Rapalini pokazao je igraču Španije.

74' Španija konstantno igra ispred šesnaesterca Maroka

Španska ekipa igra uglavnom ispred protivničkog šesnaesterca, ali zbog dobrog postavljanja Marokanaca u defanzivnoj liniji, ali i prilikom branjenja lopta ne može da uđe u prostor koji brani golman Bunu.

66' Izmena kod Marokanaca

Bufal je napustio teren, a ušao je Ezalzuli.

Kod Španasa, Gavi i Asensio su napustili teren, a umesto njih igraće Soler i Morata.

55' Španija opasnija

Reprezentacija Španije počela je drugi deo utakmice ofanzivno. Nekoliko prilika su imali igrači "crvene furije", ali nisu materijalizovali dobre zamisli.

Maroko i dalje vreba priliku iz kontre ili polu-kontre.

Udarac sa centra izveli su igrači Maroka.

Kraj prvog poluvremena, Maroko - Španija 0:0

Španija je imala veći procenat poseda lopte, ali je Maroko u završnici odigrao meč bolje, bilo je šansi da postignu i gol, međutim rezultat je ostao neporomenjen.

Španija je tokom većeg dela meča imala inicijativu, ali je delovalo da je Maroko bio konkretniji.

42' Najbolja prilika na meču

Bufal je sa leve strane centrirao, a Aguerd je šutirao glavom iznad gola.

Imao je Maroko izgledni priliku da postigne gol u finišu prvog dela meča, ali igrači nisu bili dovoljno koncetrisani za egzekuciju.

36' Igra i dalje bez konkretnih šansi za gol

Obe ekipe pokušavaju da nametnu svoju igru, međutim ni Španija, ni Maroko ne mogu da naprave konkretniju priliku za gol.

23' Ujednačena igra

Nakon početne Španske inicijative na utakmici, Maroko je stabilizovao igru i imao nekolicinu napada.

Čini se da Maroko čeka šansu za gol iz kontranapada.

10' Početno odmeravanje snaga

Španija je nešto agresivnija: ima veću inicijativu na početku utakmice. Igrači Maroka duboko na svojoj polovini brane gol, što očigledno ne odgovara Špancima, jer ne ostavljaju prostora za kreiranje akcija.

Počeo je meč

Sastavi timova

Maroko: Bono, Mazraui, Aguer, Sais, Hakimi, Amrabat, Amala, Unai, Bufal, En Nesiri, Ziješ;

Španija: Simon, Ljorente, Rodri, Laport, Alba, Buskets, Gavi, Pedri, Feran Tores, Asensio, Olmo.

Meč na Obrazovnom stadionu

"Education city stadium" iliti Obrazovni gradski stadion nalazi se u Al Rajanu i sadrži 45.350 sedećih mesta.

Prilikom posmatranja fasade uočavaju se razni geometrijski oblici od kojih dominiraju trouglovi koji formiraju elemente nalik dijamantu, prilikom kretanja Sunca oni menjaju boju.

Sudija meča Argentinac

Glavni sudija meča biće Fernando Rapalini. Argentinac je međunarodni sudija na Fifinoj listi od 2014. godine.

Španija kao drugoplasirana ekipa Grupe E u osminu finala

Selekcija Španije ostvarila je plasman u osminu finala kao drugoplasirana ekipa Grupe E. Španija je savladala Kostariku 7:0, odigrala nerešeno sa Nemačkom 1:1 i u poslednjem kolu grupne faze izgubila je od Japana 2:1.

Maroko kao prvoplasirani iz Grupe F u osminu finala

Reprezentacija Maroka plasirala se u osminu finala Mundijalu kao prvoplasirana ekipa Grupe F. Odigrali su nerešeno bez golova sa Hrvatskom, a bili su bolji od Kanade i Belgije.

Međusobni susreti

Maroko i Španija su do sada odigrali tri utakmice. Španija bila bolja u dva susreta, a jedan meč, na prošlom Mundijalu završen je nerešenim rezultatom 2:2.