Početna strana > Hronika > Manučer Motaki: Iran želi dijalog sa zapadom o nuklearnom pitanju
Hronika

Manučer Motaki: Iran želi dijalog sa zapadom o nuklearnom pitanju

PDF Štampa El. pošta
subota, 08. maj 2010.

ANKARA – Ministar spoljnih poslova Irana Manučer Motaki pozvao je Zapad na „konstruktivan” pristup rešavanju nesuglasica dve strane o nuklearnom programu te zemlje, prenela je agencija AP.

Govoreći u Istanbulu, po povratku iz Njujorka, gde se sastao sa predstavnicima stalnih članica Saveta bezbednosti UN, Motaki je rekao da bi Iran mogao da se u Turskoj sastane sa visokom komesarkom EU za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton radi „otvorenog dijaloga” o iranskom nuklearnom pitanju.

Prema jednom od prvobitnih planova UN, predstavljenom prošle godine, zapadne sile bi poslale šipke goriva za iranski nuklearni reaktor u zamenu za iranske zalihe niskoobogaćenog uranijuma, navela je američka agencija.

(Tanjug)

 

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner