уторак, 21. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Дарија Кисић Тепавчевић: Сигурна сам да ће се нећи мере којима ће се смањити активност грађана, али и омогућити нормално функционисање
Хроника

Дарија Кисић Тепавчевић: Сигурна сам да ће се нећи мере којима ће се смањити активност грађана, али и омогућити нормално функционисање

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 02. април 2020.

 Заменица директора Института за јавно здравље "Батут" Дарија Кисић Тепавчевић изјавила је за РТС како је сигурна да ће се нећи мере којима ће се смањити активност грађана, али и омогућити нормално функционисање.

Одговарајући на питање да ли струка сматра да треба увести ригорозније мере у борби против вируса, Кисић Тепавчевић је казала да би било идеално да се грађани не крећу како вирус не би могао да се шири даље.

"Међутим, знамо да да свака животна активност и у условима ванредног стања мора и треба да се одвија у лимитираним околностима. Сигурно ћемо наћи мере којима ћемо да смањимо активност, али и омогућити нормално функционисање", рекла је она.

Говорећи о критеријумима за тестирање грађана, она је казала да сада када има више оболелих има и више људи који су били у контакту с њима, а које треба тестирати.

"Тестирамо особе које су биле у контакту са зараженима и које су развиле симптоме, здравствене раднике који су имали ризичне контакте, као и групе људи који испуњавају не само клиничке, већ и лаборатоијске и радиолошке критерујеме. Тестирају се и путници који међународним саобраћајем уђу у Србију и имају симптоме, а посебан акценат је на кетегорији људи са повећаним ризиком да дође до компликације ако се заразе", додала је она.

Кисић Тепавчевић је истакла да раст броја оболелих у Србији није стрмоглав као у другим земљама, али да је већина инфекција и смрти могла бити спречена.

"Зато у наредном периоду морамо да учинимо све да максимално редукујемо и спречимо даље обољевање и умирање", навела је она.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер