Početna strana > Hronika > Beograd: Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Gent sa 2:1 u utakmici trećeg kola Lige Evrope; Navijači Zvezde razvili transparent posvećen mitropolitu Amfilohiju

četvrtak, 05. novembar 2020.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Gent sa 2:1 u utakmici trećeg kola Lige Evrope.

Tok utakmice:

94` Kakva odbrana Borjana!

U četvrtom minutu nadoknade, Gent ima najbolju priliku, kada je Fabri šutirao glavom sa svega metar-dva od gola, ali Borjan brani!

80` Snažan udarac Dorša

Dorš je jako šutirao sa distance, Borjan boksuje.

65 Stativa!

Gajić je šutirao, golman odbio loptu do Gobeljića, a ovaj pogodio stativu.

59` GOL! Katai iz slobodnjaka

Prelep gol postigao je Aleksandar Katai, koji je precizno šutirao iz slobodnog udarca, lopta od stativu ulazi u mrežu.

58` Dobar prodor Ivanića, ali loš šut

Ivanić je odlično prošao kroz sredinu, ali je loše šutirao sa ivice kaznenog prostora.

51` Zvezda napada, bez prilika

Zvezda je agresivna i ofanzivna, ali bez šansi za sada.

46` Počelo je drugo poluvreme

Zvezda ima loptu

Poluvreme

44` Prečka!

Dobar udarac Kataija, lopta je pogodila prečku.

43` Kolosalna prilika za Gent

Greška Milunovića, Botaka je bio u idealnoj poziciji, ali je šutirao daleko od gola.

31` GOL, Gent je izjednačio

Rezultat je 1:1, gosti su do izjednačenja došli uz dosta sreće. Ođiđa Ofoe je šutirao sa dvadeset metara, lopta je prvo pogodila jednog igrača Zvezde, zatim Degeneka, prevarila Borjana i završila u golu.

24` Prelep napad Zvezde

Falčineli je propustio loptu kroz noge za Ivanića, ovaj šutirao, ali pored stative.

22` Prilika za Gajića

Ben i Kanga su dobro kombinovali, Gajić se ubacio i dobio loptu, ali je njegov udarac odbranio golman.

20` Inicijativa Genta

Belgijanci imaju loptu u nogama, ali se Zvezda odlično brani.

15` Prilika za Falčinelija

Napadač Zvezde je neprecizno šutirao iz ne baš idealne pozicije.

13` GOL, Zvezda vodi

Dobra akcija crveno-belih, Ben, kojem je bila namenjena lopta, nije uspeo da uputi udarac.

Ona je došla do Kange, koji je snažno šutirao i doneo Zvezdi prednost.

11` Ben je probao

Ben je šutirao iz slobodnog udarca, ali nije bilo opasnosti pop gol gostiju.

8` Ogromna prilika za Gent

Bukari se našao u odličnoj šansi, ali je pokušao da doda loptu, iako je mogao da šutira.

4` Dobar napad Zvezde

Pustili su gosti Kataija, koji je probio po strani, ali samo korner za Crvenu zvezdu.

1` Počeo je meč

Prvi napad imaju gosti iz Belgije.

19:37

Poznati su sastavi timova

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Milunović, Gobeljić, Kanga, Sanogo, Ben, Katai, Ivanić, Falčineli.

Gent: Kusemans, Kastro-Montes, Mareh, Hanče-Olsen, Mohamadi, Ovusu, Dorš, Botaka, Ođiđa-Ofoe, Bukari, Jaremčuk.

19:27

Zvezda ima tri boda, Gent bez bodova

Posle dva odigrana kola, Crvena zvezda je druga u grupi sa tri boda, Gent je poslednji bez bodova, Liberec je treći sa tri boda, a prvi u grupi je Hofenhajm sa šest bodova.

18:42

Fudbaleri Genta "osetili" teren

18:36

Stanković: Svesni smo šta dobijamo pobedom nad Gentom

"Ovo može da bude istorijska utakmica. Svesni smo šta dobijamo pobedom, ali ne treba da bude hazarderski i ludo", rekao je pored ostalog trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković uoči utakmice u Beogradu protiv Genta u Ligi Evrope.

18:35

Kako su igrači Genta prošli kroz tunel stadiona Rajko Mitić?

18:34

Stankoviću potvrđena kazna od dva meča

Trener fudbalera Crvene zvezda Dejan Stanković i protiv Genta vodiće ekipu sa tribina, nakon što mu je potvrđena kazna od dva meča suspenzije zbog isključenja na startu Lige Evrope protiv Hofenhajma.

18:31

Mečevi trećeg kola Lige Evrope

18:29

Delije pripremile specijalnu koreografiju

Navijači Crvene zvezde pred utakmicu srpskog šampiona i Genta, razvili su na severnoj tribini transparent posvećen nedavno preminulom mitropolitu Amfilohiju.