Početna strana > Hronika > Američki Nacionalnoi fond za demokratiju: Mediji Rusije i Kine povećavaju svoje mogućnosti i privlače auditorijum na Zapadu
Hronika

Američki Nacionalnoi fond za demokratiju: Mediji Rusije i Kine povećavaju svoje mogućnosti i privlače auditorijum na Zapadu

PDF Štampa El. pošta
petak, 29. januar 2016.

SAD treba da unapređuju svoja sredstva za masovne informacije kako bi mogli da konkurišu medijima iz „država sa autoritarnim režimima“, napisao je u svom izveštaju „Autoritarna pretnja: otimanje meke sile“ potpredsednik Nacionalnog fonda za demokratiju (NED) Kristofer Voker, objavljenom u „DŽurnal of dimokrasi“.

„Manipulacijom na internetu, osnivanjem organizacija, navodno, građanskog društva i privlačenjem ’zombiranih‘ posmatrača na izborima, države sa autoritarnim zakonodavstvom kao što su Kina, Rusija, Iran, Saudijska Arabija i Venecuela ukrali su od nas koncepciju ’meke sile‘“, žali se Kristofer Voker u izveštaju.

Iz Vokerove perspektive, mediji jednog broja zemalja, uključujući Rusiju i Kinu, povećavaju svoje mogućnosti u radu za strani auditorijum i Zapadu u vezi sa tim preti „još veća erozija demokratskog prostora“.

On je nabrojao jedan broj ruskih televizija koje po njegovom mišljenju „šire ne samo tačku gledišta Kremlja, već i očigledne dezinformacije“, kako u svojoj zemlji, tako i, kao u slučaju kanala Raša tudej, među stranom publikom.

Voker smatra da RT i kineski državni kanal Si-Si-Ti-Vi nisu isto što i npr. britanski Bi-Bi-Si ili nemački „Dojče vele“, koji se u svom radu pridržavaju „fundamentalno drugačijeg sistema vrednosti“.

(Sputnik)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner