петак, 03. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Александар Вучић: Због штрајка у "Фијату" један инвеститор одустао од доласка у Крагујевац
Хроника

Александар Вучић: Због штрајка у "Фијату" један инвеститор одустао од доласка у Крагујевац

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 07. јул 2017.

 Председник Србије Александар Вучић рекао је да је свима у великом интересу да се што пре заврши штрајк радника у фабрици аутомобила Фијат у Крагујевцу. Према његовим речима, један инвеститор је одустао од Крагујевца баш због штрајка у тој фабрици.

Вучић је новинарима у Скупштини Србије рекао да разуме раднике и да је увек на њиховој страни, али да тај проблем мора да се реши што пре.

Одговарајући на питање да ли држава има механизме да утиче на завршетак штрајка, Вучић је рекао да је Србија мањински власник и да нема могућност да наређује већинском власнику како да то реши.

Према његовим речима, једна инострана компанија била је заинтересована да улаже у Србију, и да је као једна од понуђених дестинација био Крагујевац, али да њени представници нису отишли у тај град баш због садашњег штрајка у Фијату.

Када су у питању захтеви малинара у вези са откупном ценом тог воћа, Вучић је рекао да је захвалан малинарима што су показали високу свест и разумевање и додао да је Влади Србије дао предлоге за решење проблема произвођача тог воћа.

Како је казао, предлози се не тичу директно цене, већ будућег рада и рода и изразио очекивање да ће држава моћи да им помогне.

"Односи се на то како да им се помогне кроз машине и опрему, шта и колико треба да се субвенционише, да могу део губитака у наредним годинама да покрију улагањем у бољу инфраструктуру, заштиту и веће осигурање", рекао је Вучић.

Он је као пример навео тракторе, чију куповину субвенцинише држава са 50 одсто и додао да је велико интересовање пољопривредника.

Председница Владе Србије Ана Брнабић и представници произвођача малина и хладњачара договорили су се јуче да се формира Радно тело које ће пратити формирање цена на домаћем и конкурентним тржиштима како би се направио договор прихватљив за све.

Малинари траже већу откупну цену малина. Та цена је сада до максимално 150 динара, а они траже да буде 200 динара по килограму.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер