Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Na današnji dan: Nemačka u Drugom svetskom ratu napala Sovjetski Savez

Komentari (10) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 22 jun 2013 09:42
DATUMARI
Planom nacističkog vođe Adolfa Hitlera nazvanim "Barbarosa" bilo je predviđeno uništenje sovjetskih armija u graničnim oblastima i brzo zauzimanje evropskog dela Sovjetskog Saveza. Nemačka armija sa četiri miliona vojnika, 3.300 tenkova i 2.000 aviona, u početku je veoma brzo napredovala, ali je već na samom kraju 1941. bilo jasno da je plan za brzo uništenje sovjetske Rusije doživeo neuspeh.


Čak okoreli nacistički generali na ist. frontu,kao Kuler (Kohler), Model, Reihenau, su bii energično protiv toga, ali ih je firer posmenjivao.

Barbarossa

Reichenau strongly opposed the German invasion of the Soviet Union.
Preporuke:
20
2
2 subota, 22 jun 2013 09:49
DATUMARI-nastavak
možda i zato jer im je Bizmark ostavio u zavet (Prusima)-da gaje prijateljske odnose sa Rusijom.

vidi slučaj Pruske kraljice Luis, koja je Rusiju maltene posmatrala kao božanstvo. Čak je držala sliku Ruskog cara Aleksandra u spavaćoj sobi.

A pomenuti Rajhenal im je rekao već na početku da će izgubiti na tom frontu-videvši/proučivši tenk T34!

Vidi ruski patent lima pod kutom, na tom tenku. To mu je omogućavalo oko upola manju dimenziju; dok je nemački tigEr/panter imao "lim" pod pravim kutom.
Preporuke:
19
2
3 subota, 22 jun 2013 11:11
Crux
Nemačke ZVERI, bili i OSTALI!
Preporuke:
25
2
4 subota, 22 jun 2013 13:32
Marko Gay
Iako je, cim je malo odrastao, poceo da shvata kako nemacka stampa mnogo laze, Hitler se nikada nije do kraja otresao predrasuda koje mu je to medijsko ispiranje mozga donelo.

Zato je bio izrazito pro-engleski orijentisan, zeleo je prijateljske odnose sa Britanijom na isti nacin na koji su Srbi za vreme Tita vise voleli Amerikance nego "zaostale Ruse".

Tek kad mu je Britanija objavila rat, poceo je da se otreznjuje. Ali, bilo je kasno...

Napad na SSSR nesumnjivo je njegova najveca greska.
Preporuke:
14
3
5 subota, 22 jun 2013 13:35
Blagoje
Da Nemačka pokuša sada nešto slično, odgovor bi izgledao ovako: http://www.youtube.com/watch?v=F5zCzPzCiCE
Preporuke:
14
1
6 subota, 22 jun 2013 17:19
Beogarđanin
Nemačka već odavno ulaže napore da prikaže svoj pohod ka Zapadu kao 'grešku', a pohod prema Istoku kao 'odbranu civilizacije od varvarstva'. Ova revizija je, kao i svka druga naravno, samo u funkciji današnje politike.

Međutim, kada se pogledaju objektivni rezultati rata, strahoviti gubici SSSR-a pa i Trećeg Rajha, ispada, barem gledano čisto maetrijalno a ne ideološki, da je bilo obrnuto - da bi Rahu bilo bolje da je nikada nije napao Sovjetski Savez. Na Bikngemskoj palati bi se zaviorio haknkrojc (apropo, engleska dinastija je ionako nemačkog porekla, što su sakrili početkom rata pa do danas).

Ali to je sve istorija. Danas, mišenja sam da Nemačka i Rusija treba da izgrade najbolje moguće odnose, i da praktično tako izbace Vašington iz Evrope. Ovakva situacija bi onda poslužila i kao podloga za reviziju Nemačke politike prema Srbiji, i sve bi bilo na svome. Samo sumnjam da nemačka politika ima toliko pameti i hrabrosti da tako nešto i uradi.
Preporuke:
10
1
7 subota, 22 jun 2013 17:53
Marko Gay
@ Beogarđanin

Nemačka i Rusija treba da izgrade najbolje moguće odnose, i da praktično tako izbace Vašington iz Evrope. Ovakva situacija bi onda poslužila i kao podloga za reviziju Nemačke politike prema Srbiji, i sve bi bilo na svome. Samo sumnjam da nemačka politika ima toliko pameti i hrabrosti da tako nešto i uradi.


Ako biste prosecnom Nemcu danas rekli da on i njegovi sunarodnici odlucuju ko ce vladati svetom, slatko bi se nasmejao, jer ne shvata da ima tu moc u rukama.

Srecom, svesni smo opasnosti koju ste gore naveli. Ako uspemo da Nemce svezemo i zakujemo u novu severo-atlansku privrednu uniju, verujemo da ce ih to spreciti da se uortace s Rusijom.
Preporuke:
1
6
8 subota, 22 jun 2013 18:35
res publica
Sada samo još treba da zaboravimo na sporazum Ribentrop-Molotov i zajednički napad Nemačke i SSSR-a na Poljsku.
Preporuke:
2
9
9 subota, 22 jun 2013 18:43
@Marko Gay Beograđanin
Ivinite Marko, koga podrazumevati pod 'mi'?

Verovatno ste u pravu šta prosečni Nemac misli. Ono što pouzdano znam je da i njima veoma smeta dominacija Vašingtona, i da bi je se rado oslobodili. Saradnja Nemačke i Rusije je po mom mišljenju vrlo prirodna, jer nemačkoj industriji trebaju i ruski resurski i rusko tžište, a Rusiji nemačka tehnologija. Milim da ova dva naroda imaju više zajedničkog neego što se obično misli, i više zajedničkog nego prema severnoamerikancima. Ruska carica Katarina, Nemica, bila je veliki ruski državnik i primer te moguće saradnje. Ja bih rado i da su Nemci nama prijatelji, samo on su ti (tačnije neke moćne grupe) koje to ne žele.
Preporuke:
6
1
10 subota, 22 jun 2013 19:34
Radgost
res publica
Sada samo još treba da zaboravimo na sporazum Ribentrop-Molotov i zajednički napad Nemačke i SSSR-a na Poljsku.

Nikakvog napada nije bilo iz SSSR-a na Poljsku.
Crvena Armija je samo izašla na granicu Rusije od pre 1SR.Novostvorena država Poljska je zauzela teritorije koje su bile delovi Ruske carevine.Sve uz pomoć ostalih intervencionistički sila.
Preporuke:
11
0

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner