Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Od izbora do izbora - EU ili Kosovo

Komentari (12) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 11 mart 2013 12:36
Tešić Goran, EVROAZIJSKA SRBIJA
Zašto samo "Evropska Unija ili Kosovo"? Zašto samo ponavljate tu paradigmu? To je lažni izbor! Srbija ima još izbora. A to nije ni Turska, ni Arapi, ni nesvrstani, već - I EVROAZIJSKA UNIJA I KOSOVO!

U toku je osnivanje prve srbske evroazijske NVO "EVROAZIJSKA SRBIJA" koja će biti osnovana na novoj srbskoj istočnjačkoj/evroazijskoj ideologiji.

Budućnost Srbije je na Istoku u Novoj Evroaziji, na ogromnim prostorima za čije kultivisanje trebaju sve vrste radne snage mnogo, mnogo decenija unapred... Na severu gde se počinje sa snažnim razvojem ruskog Arktika, duž Transsibirske železnice gde će se formirati "linijski gradovi", u bogatom Sibiru koji će biti svet za sebe, na ruskom dalekom istoku!

Pozivam vas na Fejsbuk grupu "EVROAZIJSKA SRBIJA":

http://www.facebook.com/groups/evroazijska.srbija/

Uskoro kreće i naše elektronsko glasilo, portal - "EVROAZIJSKA SRBIJA"!

IDEMO! SVETLOST DOLAZI SA ISTOKA!
Preporuke:
31
4
2 ponedeljak, 11 mart 2013 13:04
SNS = DS
Stvaranje naprednjaka je najvažnija karika okupacije Srbije. Posle tog koraka Zapad može biti miran. Cela skupština je marionetska, a sve televizije služe okupaciji. Narod glasa kako glasa i izlaza za Srbiju realno nema. Narod glasa za sopstvenu propast.
Preporuke:
36
1
3 ponedeljak, 11 mart 2013 14:06
Tešić Goran, EVROAZIJSKA SRBIJA
Ovo je bilo pitanje na kraju teksta: "možemo da postavimo još jedno, ali ovoga puta samo retoričko pitanje: „Šta će biti s nama?“"

Ajde da na retoričko pitanje damo praktičan odgovor - Sa nama će biti onako kako se izborimo. A vreme je za borbu za Evroazijsku Srbiju jer projekat Evropske Srbije je propao. Ja sam predložio da se krene u pravcu definisanja srbskog članstva u Carinskom savezu Rusije, Belorusije i Kazahstana, to jest budućeg Evroazijskog ekonomskog saveza od 2015-te godine, kao eksklave. Eksklava je teritorija koja nije fizički povezana sa materikom, ali mu pravno pripada. Primer koji može da nam bude uzor je Kalinjingradska oblast i grad Kalinjingrad koji pripadaju Ruskoj Federaciji, ali se ne graniče sa njom, to jest nalaze se iza baltičkih država na obali Baltičkog mora. Isti kalinjingradski model se predlaže i Jermeniji koja nema zajedničku granicu sa nekom od zemalja Carinskog Saveza. To može da bude dobra polazna tačka. Više o ideji na portalu "EVROAZIJSKA SRBIJA".
Preporuke:
20
1
4 ponedeljak, 11 mart 2013 14:14
Zoran Đorđević
Ono što ćemo na kraju dobiti je - ni Kosovo, ni Evropa.
Preporuke:
11
3
5 ponedeljak, 11 mart 2013 14:34
Gordana
Gorane Tesicu ulepsao si mi dan , ulio malo nade i probudio veru da ce se nesto pokrenuti sa istoka za spas.Hvala ti zbog toga!
Preporuke:
15
1
6 ponedeljak, 11 mart 2013 17:25
fait accompli
Autor kazuje: “U septembru 2008. raspala se Srpska radikalna stranka, a Srpska napredna stranka je zvanično registrovana u oktobru 2008. godine i ubrzo je, po svemu sudeći, postala stranka za koju EU nema alternativu…”. Ubrzo postala, ma neće biti? Treba shvatiti da je jedini razlog formiranja SNS-a bio prethodno dobro formulisan, i vanredno uspešno izvršen plan za uništenje bilo kakve mogućnosti da se u budućoj Skupštini nađe išta više od simboličnog broja poslanika za koje EU ima alternativu. Na to se nadovezuje ovo autorovo : «Samim tim unapred je obezbeđena dvotrećinska većina za potencijalnu promenu Ustava Republike Srbije...». Jeste, ali - pobogu, o kakvoj to potencijalnoj promeni govorite? Čim «tamo gde treba» bude pritisnuto dugme, skupštinska većina odmah menja Ustav, i to niko ne može parlamentarnim putem sprečiti. A, na autorovo retoričko pitanje: „Šta će biti s Kosovom i Metohijom?“, odgovor je jasan: biće ono što se naredi iz osovine Vašington – Brisel – Berlin.
Preporuke:
7
1
7 ponedeljak, 11 mart 2013 17:36
probudite se!
@Tešić Goran, EVROAZIJSKA SRBIJA: «...definisanja srbskog članstva u Carinskom savezu Rusije, Belorusije i Kazahstana, to jest budućeg Evroazijskog ekonomskog saveza ...kao eksklave. Eksklava je teritorija koja nije fizički povezana sa materikom, ali mu pravno pripada. Primer koji može da nam bude uzor je Kalinjingradska oblast i grad Kalinjingrad koji pripadaju Ruskoj Federaciji, ali se ne graniče sa njom, to jest nalaze se iza baltičkih država na obali Baltičkog mora». Gorane, pa Rusija nije u stanju da privoli ni svog prvog direktnog i najvažnijeg suseda – Ukrajinu, bez koje taj Savez uveliko gubi na značaju, da se priključi. Kalinjingradska oblast je integralni deo Rusije, i kao primer je potpuno besmislena, jer – mada je kopneno odvojena od Rusije – ima izlaz na more, i tako je povezana sa Rusijom (baš kao što je to bila i pre Drugog svetskog rata – pod imenom Istočna Pruska, sa Nemačkim Rajhom), A – gde je Srbiji more? Kojim to prijateljskim državama je Srbija opkoljena? Probudite se!
Preporuke:
2
11
8 ponedeljak, 11 mart 2013 18:40
Tešić Goran, EVROAZIJSKA SRBIJA
Za: probudite se!

Vi izgleda niste pročitali do kraja šta sam napisao. Kalinjingradski model se već predlaže Jermeniji koja nije integralni deo Rusije i nema izlaz ne more kao ni Srbija. I taj model predlaže niko drugi do predsednik Kolegijuma Evroazijske ekonomske komisije Viktor Hristenko. Naravno to je za sada samo predlog, ali već se pripremaju konkretni dokumenti sa analizama koje treba da se predstave jermenskim ekspertima da se na njima dalje zajednički radi. Lako je sedeti i plakati i ništa ne činiti da se stanje promeni. Ali "EVROAZIJSKA SRBIJA" je pasionirana ("pasioniranost" - evroazijski termin koji potiče od velikog ruskog Evroazijca srednje generacije Lava Gumiljova, a koji označava stepen strasti za ostvarivanje neke ideje) snaga koja veruje ne u fatum, ne u sudbu koju nam je neko drugi namenio, već u žestoku borbu da se realnost izmeni onako kako nama odgovara.

Upravo tako kako je rekao rodonačelnik evroazijstva Nikolaj Trubeckoj - "Kad je rat, nek je rat!"
Preporuke:
8
1
9 ponedeljak, 11 mart 2013 21:49
Stefan@Tešić Goran
Po mom skromnom mišljenju Srbiji nije mesto ni u Evropskoj niti u Evroazijskoj Uniji. U oba slučaja se dobrovoljno od Srbije pravi protektorat (doduše i sada nismo daleko od toga), i oduzima nam se pravo da sami kreiramo svoju kulturnu, ekonomsku, vojnu, obrazovnu politiku (doduše i sada je ne kreiramo sami). Ako formalno i zvanično izgubimo pravo da sami uređujemo svoju državu šta će nam onda država? Da li su se naši preci borili za nezavisnost i za stvaranje Srpske države da bi je mi danas dali Nemcima ili Rusima na upravljanje i odrekli se svega što je velikom mukom stvoreno?
Preporuke:
4
2
10 utorak, 12 mart 2013 02:33
Tešić Goran, EVROAZIJSKA SRBIJA
Za: Stefan,

Jasno mi je da u vezi sa članstvom Srbije u Evropskoj Uniji kažete da Srbija gubi državnost, ali na osnovu čega tvrdite da će to biti i u Evroazijskom Savezu? Šta znate o Evroazijskom Savezu?

Koju to državnost i nezavinost Srbija ima danas?
Preporuke:
1
0
11 utorak, 12 mart 2013 11:43
Stefan@Tešić Goran
Upravo sam i rekao da danas nemamo potpunu kontrolu nad državom, ali da je to posledica saradnje naše vlasti sa EU i NATO-om. Kažem da je se nismo još zvanično odrekli članstvom u EU. Priznajem da veoma malo znam o Evroaziskoj Uniji, znam da ima sličnosti sa EU u tome da ima Evroazijku komisiju koja će se baviti makroekonomskom politikom i u kojoj (da se ne zanosimo glavnu reč će imati Rusija). Takođe znam da i EU nije isto što je bila pre 20 godina, i da je ona nastala od zajednice za trgovinom uglja i čelika pa je vremenom prerasla u današnju tvorevinu. Teško je poverovati da Evroazijska unija u budućnosti neće širiti svoje nadležnosti i malo pomalo preuzimati kontrolu nad državama članicama. Neoboriva je činjenica da u svim savezima glavnu reč vodi onaj koji daje najviše novca za njeno finansiranje, i da se politika tog saveza uvek vodi prvenstveno ka ostvarivanju njenih interesa.
Preporuke:
0
0
12 utorak, 12 mart 2013 13:23
Tešić Goran, EVROAZIJSKA SRBIJA
Danas imamo 3 države članice Carinskog saveza (budućeg Evroazijskog ekonomskog saveza), a to su Rusija, Belorusija i Kazahstan (uskoro im se pridružuje Kirgizija). Nijedna od njih se ne žali, već upravo ističu koristi koje već imaju od integracija. Naravno, na jedinstvenom tržištu saveza biće potrebno da se svako pripremi da bude konkurentan da bi opstao, ali to je normalno. Pri tome nema suludog širenja saveza po svaki cenu, već se pažljivo analiziraju rizici za svaku zemlju da bi njen ulazak u savez bio koristan i savezu i zemlji koja ulazi u savez. U Evropskoj Uniji nije takav slučaj. Srbija realno sa svojom ekonomijom nema šta da traži u Evropskoj Uniji koja je zasićena robom i u kojoj postoji podela sfera interesa najjačih zemalja članica, ali zato itekako ima velike mogućnosti na ogromnom prostoru Evroazije koji tek treba da se tehnološki kultiviše što je šansa za generacije građana Srbije. Pri tome treba istaći da rodonačelnik modernog evroazijsva nije Putin, već Nazarbajev.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner