субота, 18. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Више од 60 одсто косовских Албанца за преговоре са Србијом

Kоментари (3) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 четвртак, 23 децембар 2010 18:30
Tatomir
1050, vau... reprezentativan primerak... kad procitam naslov vise od 60% kosovskih Albanaca za pregovore... pa... smesno je... Zivela propaganda.
Препоруке:
0
0
2 четвртак, 23 децембар 2010 18:47
Turas
Sa siptarima onima koji su boravili na Kosmet pre odlaska za Albaniju,sto je bilo sa njihovim prijateljima amerima i albancima dogovoreno,moze da se razgovara.Poznato je nazad se vratilo trostruko vise.Dakle tako sada imaju i vecinu i Drzavu.Apsurd se danas zove KOSOVA.
Препоруке:
0
0
3 четвртак, 23 децембар 2010 20:53
Светислав Костић
Тако дуго док су још били укључени у правни систем Југославије односно Србије до краја 90-их година, шиптарско албански дио становништва у нашој Јужној српској покрајини уживао је у пракси локалног правосуђа далеко већа, иако неписана, права него Срби и остало неалбанско становништво.

Данас, када шиптари остали без законодавног кишобрана из престонице Београда и препуштени у руке својих "политичара" регрутованих из редова мафије и ратних злочинаца - не би ни мало чудило да се многи од обичног албаског живља итекако са носталгијом присјети времена релативне правне сигурности кривичних и грађанских законика и већ тада једног судства одавна неоптерећеног идеологијама као у рана комунистичка доба и ова актуелна "петооктобарска" у којима не само на нашим бакланским просторима јаћи тлаћи.

Једна крајње неправедна појава која се већ од почетка деведесетих година послије нестанка социјалистичког конкурента у Источној Европи и на простору некадашње комунистичке Источне Њемачке ушуљала постепено у све порове средњег и егзистенцијално слабијег друштва у цијелој Западној и посебно источној Европи.

Те жалосне чињенице које тангирају животну супстанцу и никаква наклапања и нагважђања о наводним људским правима и некаквим уз то имагинарним "европским вредностима" - не могу ни једном грађанину овисном од система да компензују губитке на материјално егзистентном пољу.

Па ипак када је наша Србија са својим егоистичним политикантским и строго прозападним ликовима у питаљњу, може мирне душе да се говори о злу од горега. А негативац у том степеновању степеновања - јесте свака влада формирана од политикантских пиромана на згариштима светиње једног сваког народа који нешто до себе држи - његове Народне скупштине.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер