Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Božidar Đelić: Srbija ne može da uđe u EU dok se ne reši status Kosova

Komentari (5) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 sreda, 15 septembar 2010 12:51
simonida
Pronašao ono šta mu je šef skrivao toliko godina! Bravo, bravo,ponavljaču!
Preporuke:
0
0
2 sreda, 15 septembar 2010 15:29
Angel
vidi, otkud to, zaboga, da ne može? Pa zar ne behu to dva odvojena pitanja? A? Zar Đelka ne reče (kao i za one milione na granici što nas čekaju) prvobitno da nas naši Europski "prijatelji" neće uslovljavati Kosovom?

Kanda je došla sledeća faza postepenog zagrevanja žabe u vodi, ona pred crkavanje.
Preporuke:
0
0
3 sreda, 15 septembar 2010 16:29
perun
Evo i tople vode!A gde su van oni strašni koloseci mladi i bogati gospodine?A gde su parole i KiM i EU? Gde vam je parola - Ako moramo da biramo između KiM i EU, izabraćemo KiM!Koga to lažete, sebe?Bogovi neka vam sude za sve laži koje prosipate po ovom nesrećnom narodu!
Preporuke:
0
0
4 sreda, 15 septembar 2010 18:22
nataša
Zadatak Srbije nije da prizna Kosovo, ona bi to učinila danas posle podne, a ne sutra. Problem su države koje neće da priznaju kosovo kao na primer Kipar koji je rekao da oni Kosovo neće priznati čak i da ga prizna Srbija. Grci smatraju da je to samo jedan krak Turske i novo opkoljavanje Grčke.Isto važi i za još neke zemlje, kao na primer Kina koja iz principjelnih razloga ne priznaje ni jedno otcepljenje, zatim Rusija.
Nećkanje Srbije da prizna Kosovo je izgleda bilo samo u funkciji zamajavanja onih pravih protivnika kosovske državnosti. Sada je tu situacija potpuno čista. Srbija je verovatno u četiri oka govorila svojim evropskim partnerima da ne mogu da priznaju Kosovo jer im Rusija brani. Sad je i ta barijera izlišna. Rusi su podržali svaki stav Srbije. Međutim kako raste uverenje da takav stav oko priznanja Kosova od strane vlade i stvarnog raspoloženja srpskog naroda, naročito sa Kosova i Metohije, koji je suprotan stavu vlade, može se desiti kad Srbija prizna Kosovo da Rusija uskrati priznanje jer je to priznanje nenarodne vlade, a ne volja naroda i uostalom ustavna obaveza je da ne priznaju Kosovo.
Đelić ovim istupom razotkriva da je zadatak Srbije da one zemlje koje su protiv kosovske nezavisnosti ubedi da je bolje i za njih i za sve da se prizna nezavisnost.
Tako stvari stoje.
Preporuke:
0
0
5 sreda, 15 septembar 2010 21:32
Jedan pažljivi čitalac
Kako Đelić ocenjuje, "to znači da je želja za učlanjenjem u EU zapravo veoma snažan podsticaj da se postigne dogovor i oko Kosova, tako da te dve stvari, Evropa i Kosovo, nisu suprotstavljene, već imaju određenu sinergiju. Naš put u Evropu pomaže u rešavanju pitanja Kosova, a ne odmaže".
Ovo je ključno i ne znam kako su to prethodni komentatori prevideli?! Ovaj lik, i ne baš mnogo uvijeno (kako inače češće radi), izgovara mantru nekog europskog političara kao neko svoje (novo) otkriće, i to, izvanredno za Srbiju! U mantri u kojoj za Srbiju "Evropa i Kosovo" nisu suprotstavljene stvari, podrazumeva se "Srbija kao sused Kosova"! I ovaj to zagovara!
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner