петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Божидар Ђелић: Србија не може да уђе у ЕУ док се не реши статус Косова

Kоментари (5) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 среда, 15 септембар 2010 12:51
симонида
Пронашао оно шта му је шеф скривао толико година! Браво, браво,понављачу!
Препоруке:
0
0
2 среда, 15 септембар 2010 15:29
Ангел
види, откуд то, забога, да не може? Па зар не беху то два одвојена питања? А? Зар Ђелка не рече (као и за оне милионе на граници што нас чекају) првобитно да нас наши Еуропски "пријатељи" неће условљавати Косовом?

Канда је дошла следећа фаза постепеног загревања жабе у води, она пред цркавање.
Препоруке:
0
0
3 среда, 15 септембар 2010 16:29
перун
Ево и топле воде!А где су ван они страшни колосеци млади и богати господине?А где су пароле и КиМ и ЕУ? Где вам је парола - Ако морамо да бирамо између КиМ и ЕУ, изабраћемо КиМ!Кога то лажете, себе?Богови нека вам суде за све лажи које просипате по овом несрећном народу!
Препоруке:
0
0
4 среда, 15 септембар 2010 18:22
nataša
Zadatak Srbije nije da prizna Kosovo, ona bi to učinila danas posle podne, a ne sutra. Problem su države koje neće da priznaju kosovo kao na primer Kipar koji je rekao da oni Kosovo neće priznati čak i da ga prizna Srbija. Grci smatraju da je to samo jedan krak Turske i novo opkoljavanje Grčke.Isto važi i za još neke zemlje, kao na primer Kina koja iz principjelnih razloga ne priznaje ni jedno otcepljenje, zatim Rusija.
Nećkanje Srbije da prizna Kosovo je izgleda bilo samo u funkciji zamajavanja onih pravih protivnika kosovske državnosti. Sada je tu situacija potpuno čista. Srbija je verovatno u četiri oka govorila svojim evropskim partnerima da ne mogu da priznaju Kosovo jer im Rusija brani. Sad je i ta barijera izlišna. Rusi su podržali svaki stav Srbije. Međutim kako raste uverenje da takav stav oko priznanja Kosova od strane vlade i stvarnog raspoloženja srpskog naroda, naročito sa Kosova i Metohije, koji je suprotan stavu vlade, može se desiti kad Srbija prizna Kosovo da Rusija uskrati priznanje jer je to priznanje nenarodne vlade, a ne volja naroda i uostalom ustavna obaveza je da ne priznaju Kosovo.
Đelić ovim istupom razotkriva da je zadatak Srbije da one zemlje koje su protiv kosovske nezavisnosti ubedi da je bolje i za njih i za sve da se prizna nezavisnost.
Tako stvari stoje.
Препоруке:
0
0
5 среда, 15 септембар 2010 21:32
Један пажљиви читалац
Како Ђелић оцењује, "то значи да је жеља за учлањењем у ЕУ заправо веома снажан подстицај да се постигне договор и око Косова, тако да те две ствари, Европа и Косово, нису супротстављене, већ имају одређену синергију. Наш пут у Европу помаже у решавању питања Косова, а не одмаже".
Ово је кључно и не знам како су то претходни коментатори превидели?! Овај лик, и не баш много увијено (како иначе чешће ради), изговара мантру неког еуропског политичара као неко своје (ново) откриће, и то, изванредно за Србију! У мантри у којој за Србију "Европа и Косово" нису супротстављене ствари, подразумева се "Србија као сусед Косова"! И овај то заговара!
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер