среда, 14. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Адвокат Сретен Ђорђевић: Рио Тинто кршио прописе Србије, раскид сарадње могућ без плаћања обештећења

Kоментари (12) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 понедељак, 09 септембар 2024 17:37
Јоксим
Сретене,
Да ли је ВЛАСТ пратила шта ради ТИНТО, да ли је наплатила неку казну?
или је плаћено испод стола?
Препоруке:
46
0
2 понедељак, 09 септембар 2024 20:32
bog dano vic
lepo je slušati ovog PAMETNOG ČOVEKA za razliku od gomile pokvarenih SSeSSeljevaca...
Препоруке:
53
0
3 понедељак, 09 септембар 2024 21:34
andronikus
Od firme "Rio Tinto" treba tražiti odštetu za štetu koju su napravili probnim bušenjima kako, na površini Srbije tako i u podzemnim vodenim tokovima, te zagađivanje sedimenata kroz koje voda prolazi. Kolika su zagađenja teško je ustanoviti ali zato treba odštetu tražiti u iznosu od nekoliko desetina milijardi evra, dolara ili funti. Što više tražimo to ćemo i više dobiti. Budemo li tražili malo dobićemo još manje. I sve to uraditi bez ovih iz SNS-a jer ćemo po njima dobiti ništa.
Препоруке:
25
0
4 уторак, 10 септембар 2024 03:18
Zanimljivo
Čudno da gospodin advokat ide kao kiša oko Kragujevca i da još nije čuo za braću Grubin.
Препоруке:
1
5
5 уторак, 10 септембар 2024 04:11
Ах
Очигледно је да Оскар Муслију плаши народ да прогура очигледно штеточинску и коруптивну шему.

ПС
И где је опозиција да обећа именовање специјалног тужиоца за очигледну "високу корупцију" као у Румунији?
Препоруке:
15
0
6 уторак, 10 септембар 2024 07:15
mrljavko
secali se ko danas Vuciceva savetnika Toni Blera.
Iz koje zemlje taj bese.

To ti je kada se zuto provincijsko momce iz puste zelje druzi sa ulicarima, upravo gadnom ulicnom fukarom.

Ne prilici svakome svako drustvu.

Nesto se dobro ne secam, ali mi se vini da Arapi toga Toni Blera isutirase sa Bliskog Istoka dok si rekao britva.
Imaju oni pametna cvisokog nivoa daleko visem nego nasi zutokljuni provincijalci.
Eh.
Препоруке:
10
0
7 уторак, 10 септембар 2024 07:17
Piksi
Ako je Rio Tinto platio vrh vlasti da guraju njihove interese, a vlast postavlja kadrove u sudstvo, policiju, inspekcije, kako da se procesuira ovo ili bilo šta drugo?!
Препоруке:
11
0
8 уторак, 10 септембар 2024 07:24
mrljavko
Pogresno drugarstvo sa engleskim ulicarem.
Препоруке:
13
0
9 уторак, 10 септембар 2024 08:26
Мирко
Како може изгледати реваншизам према овој велеиздајничкој багри? Што више сатиру здрав разум, то ће и судије и џелати бити све луђи.
Препоруке:
10
0
10 уторак, 10 септембар 2024 09:06
Небојша
Рударско геолошки факултет у Београду је добио донацију од компаније Рио Тинто од 100 милиона динара, преко милион долара! Никада није јавно обелодањено где је тај новац завршио? На питања повереника од јавног значаја нико са Рударког факултета није одговорио.
Препоруке:
10
0
11 уторак, 10 септембар 2024 09:59
Востани Сербие
Може ли се наћи начин да се поништи тај закон из 2006? Да се компромитује педседник Владе, Народне скупштине из тог времена, тако што би се ушло у траг њиховој личној/групној корумпираности, неплаћању пореза...!?
(О лоповима последњих дванаест година већ је све познато).
Препоруке:
7
0
12 уторак, 10 септембар 2024 10:04
Cogito, ergo sum
Кривица Вучића и крупних и ситних лопови око њега испали би мала маца коју је лако удавити само када би се решио проблем врхунских криминалаца у тужилаштву и судству.
Препоруке:
6
0

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер