понедељак, 29. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Шпанија повлачи трупе са Косова и Метохије

Kоментари (4) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 субота, 21 март 2009 17:08
Сомборац
Вау.

Свака част Запатеру због односа према нашој држави и уопште због спољне политике, али на унутрашњем плану катастрофа. Шпанска економија је у најгорем стању (уз Ирску) у Евро-зони захваљујући његовим социјалистима. О социјалном инжењерингу у Шпанији од 2004. не вреди ни куцати. На жалост, Србија вођена левичарима иде (на унутрашњем плану) ка ономе што је у Шпанији за време Запатера постало стварност :-(.
Препоруке:
0
0
2 субота, 21 март 2009 17:17
Nikola Ivanovic, Milvoki, SAD
Izvanredan tekst koji pokazuje, kako piše jušerašnji NY Times, da "NATO korodira." Kao mala dopuna mogli bi citirati izjavu poslanika opozicione Narodne stranke Španije Gustavo de Aristegi, (izjava data BBC 20. marta):"Vladajući socijalisti nisu priznali nezavisnost Kosova, a opoziciona Narodna stranka je još glasnije od vlade kritikovala proglašenje nezavisnosti. S obzirom na to bilo je jasno da će Španije pre ili kasnije povući svoje vojnike sa Kosova. Bilo bi potpuno nedosledno da Španija ostane vojno prisutna u pokrajini koju ne priznaje kao nezavisnu državu. Naše prisustvo na Kosovu značilo bi da dajemo legitimitet nezavisnost koju ne priznajemo. Mislim da je ovo ispravan, ali zaksneo potez. Narodna stranka je u više navrata tražila od vlade da povuče vojnike, kako bi vlastima u srpskoj pokrajini Kosovo uputila politički signal da Španija ne priznaje njihovu jednostrano i nelegalno proglašenu nezavisnost."A na blage kritike Šefera, Aristegi je odgovorio: "Uz dužno poštovanje prema generalnom sekretaru NATO-a, ja se apsolutno ne slažem sa njim. Neophodno je pre svega poštovati suverene odluke zemalja članica NATO-a kao medjunarodne organizacije. Činjenica da je tako veliki broj zemalja - bez obzira na to koliko su one važne - načinio ogromnu grešku priznavši nelegalno i jednostrano proglašenu nezavisnost, nikako ne znači da svi drugi treba da ih slede i da naprave istu grešku. Mi iz španske opozicije zahtevamo puno poštovanje suverene odluke španske vlade koju u ovom slučaju potpuno podržavamo. Ne povlačimo se ovog trenutka, nego za pet meseci. To je dovoljno vremena da se postigne dogovor sa zemljama koje su priznale Kosovo da pošalju trupe koje bi zamenile španske vojnike."
Препоруке:
0
0
3 недеља, 22 март 2009 01:34
Peter RV
@Сомборац. Kakve veze ima stanje spanske ekonomije sa principijelnim stavom premijera Zapatera, povodom Kosova?
Ako bas hocete da znate, Zapatero se trudi svim silama da pomogne izbacenim sa posla radnicima, i odbija da napravi reformu za zaposljenost (reforma laboral) koju mu sugerisu vlasnici preduzeca. Reforma bi im dozvolila da otpuste jos vise radnika- bez ikakve kompenzacije.
Jos nesto. Srpska vlada nije ni ljevicarska ni desnicarska nego -vasalska. Radice sto im americki ambasador naredi. C'est tout.
Препоруке:
0
0
4 недеља, 22 март 2009 11:55
Νεανίας
Јуче су Шпанији буквално "наредили" из Вашингтона да промени своји одлуку и остави трупе на Косову, што је ова - под ко зна каквим уценама - морала да прихвати. НАТО (Америка) не само да не поштује суверенитет Србије него чак ни својих савезника.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер