уторак, 20. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Бивши министар спољних послова Шпаније Хосе Мануел: То што Мадрид прихвата косовски пасош као важећи не подразумева признање државе, али очигледно да је то "одлучујући корак" ка томе

Kоментари (4) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 среда, 10 јануар 2024 11:48
Kad ih je Srbija priznala
Zasto onda ne bi i Spanija,nece valjda biti veci katolici od pape???
Препоруке:
26
1
2 среда, 10 јануар 2024 12:17
Драган Р
Свима онима који пожуре да подрже бившег шпанског министра и оптуже садашњу шпанску власт за недоследност и признање тзв Косова, морам одмах да кажем да нису у праву. Шпанци због себе (читај Каталоније) никада не би признали једнострано проглашену независност тзв Косова, али ако на признавање тзв Косова (за почетак личних карата, таблица, пасоша и других докумената и симбола те тзв државе) пристаје сама Србија, зашто га и они не би признали. То више није једнострана независност него независност уз сагласност саме Србије. А да подсетим, Србија је званично прихватила тзв француско-немачки споразум у чијем првом члану стоји „ ...Обе стране ће узајамно признавати документа и националне симболе друге стране, укључујући пасоше, дипломе, регистарске таблице и царинске печате“ и већ признала дипломе, личне карте и таблице. Успут бивши шпански министар износи лаж да је Шпанија признала републике бивше Југославије јер су њеним уставом имале право на отцепљење. Имали су народи, а не републике.
Препоруке:
36
2
3 среда, 10 јануар 2024 12:45
Душко
Више се Шпанија бави проблеммо признања КиМ као државе него Србија. Патриотска и национално-државотворна идеја у Србији и код Срба више не пстоји ни у траговма. Са Вучићем смо доживели национални и државни суноврат. Елита не постоји. У току изборне кампање скоро ниједан српски интелектуалац није подржао Народну странку, па чак и они који су били посланици у последњем сазиву парламента.
Чином неуједиањења државотворне опозиције стављена је тачка на национални интерес Србије, али и на каријере многих политичара, који лажним оставкама неће успети да спрече свој неминовни политички крај. Исто важи и за ове који су као успели на овим нерегуларним изборима. Они не схватају да су, такође, политички пропали, само им то нису јавили.
Препоруке:
32
0
4 среда, 10 јануар 2024 20:05
Mile
Ako opozicija u Srbiji može da uzme mandate dobijene na izborima koje ne priznaje, zašto ne bi Španija priznavala dokumenta "države" koju ne priznaje. Postistina.
Препоруке:
8
0

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер