субота, 10. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Александар Вучић и Кристофер Хил свечано отворили први лет „Ер Србије” за Чикаго

Kоментари (14) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 среда, 17 мај 2023 10:01
dr

„Осим Срба и Срба, ово ће нас повезати са америчким народом. Научићемо више о САД, а верујем и они о нама. Велика ствар за Београд и Србију и не морамо да идемо даље морамо да идемо на Франфурт, Минхен, Беч, Истанбул, ни у један од тих великих градова у које смо увек били загледани. Можемо да идемо из Београда. Огроман успеха за нас и 'Ер Србију', честитам вам на томе”, поручио је председник Србије.


Велика ствар за партијске кадрове јер ће им деца о народном трошку путовати на школовање у САД.

Услуга у авионима ове УДБА-шке фирме је гора него у неким нискобуџетним фирмама. Послуга у авионима је бахата, некултурну. С обзиром да Хуља народ сматра нерадницима док он ради 25 сати на дан, шта очекивати од његових подгузних мува.
Препоруке:
46
1
2 среда, 17 мај 2023 10:33
Znači tri leta za Rusiju
Moskva, Sankt Peterburg i Kazanj?
Препоруке:
41
0
3 среда, 17 мај 2023 10:33
АНАЛИТИЧАР
Како се Америка борила против тероризма: Убили 4,6 мил. људи, друге оставили да…

17.05.2023.

У периоду од 20 година, до повлачења из Авганистана, америчка влада је потрошила више од осам билиона долара на вођење ратова.

Где год је америчка чизма крочила последњих деценија – настао је хаос. Уместо да у Кандахару и Басри искорене радикални ислам и посеју семе либералне демократије, као што је то умислио Џорџ Буш Млађи, амерички војници су за собом оставили застрашујуће „књиговодство смрти“.

Ратови против тероризма, које су после напада Ал Каиде 11. септембра 2001. године на њујоршке куле близнакиње повеле САД у знак одмазде, однели су око 4,6 милиона живота, каже се у најновијем извештају Вотсон института Универзитета Браун.

Према процени тима од 50 научника, правних стручњака, лекара и и заступника људских права, који је од 2010. укључен у пројекат „Трошкови рата“ Универзитета из државе Роуд Ајленд, више од 906.000 људи, укључујући 387.00 цивила, погинуло је.
Препоруке:
32
4
4 среда, 17 мај 2023 10:43
АНАЛИТИЧАР
Словенска ИМПЕРИЈА РУСИЈА je војно унаказила Хилову америчку NATO банду у АРТЈОМОВСКУ, широм руске УКРАЈИНЕ, убили су момци из Вагнера припадника америчких ГРЕЕН БЕРЕТС.

Господин Пригожин је казао да ће Русиај (вагнер) тијело тог ликвидираног америчког припадника спец-снага пребацити американцима и да је погинуо као војник а не као деда на каучу.



О катаклизми НАТО-укро 4. Рајха нам казује канал RYBAR :



Rybar May 17


44 views May 17, 2023




https://youtu.be/JHD-DIYRKHE
Препоруке:
26
5
5 среда, 17 мај 2023 10:46
Милан
Председник Србије је свечано отворио први лет за Чикаго. А овек за говорницом се зове Александар Вучић. Тако би отприлике требало да стоји у тексту.
Препоруке:
9
1
6 среда, 17 мај 2023 11:11
JOCA
dobra vest za nas gastoze...
Препоруке:
6
8
7 среда, 17 мај 2023 11:12
Kurjak
Sta bi se desilo da proteramo ovu dvojicu brace sledecim letom za Chikago i da se vise ne vrate.
Da im poklonimo i avion sa posadom.
Sta bi se desilo srbima da nema Hila, Vucica i Amerike?
Sta bismo bez njihove pomoci?
Gou houm!
Препоруке:
17
1
8 среда, 17 мај 2023 11:47
Сима
Путем ”Ер Србије” скупље је да се лети из неких европских градова у Београд, него из тих градова за Њујорк.

Летови из тих истих европских градова, нискобуџетним авио линијама су значајно јефтинији, за све градове у окружењу. Били они ближи или даљи од Београда.

”Ер Србија” зарађује, не због своје стручности или понуде, већ искључиво зато што држи монопол на превоз путника у Србију и из ње.

А да не говоримо о бахатим шефовима на аеродрому који не само да понижавају путнике, већ и запослене.
Препоруке:
13
0
9 среда, 17 мај 2023 12:09
АНАЛИТИЧАР
Само за лудог издајника и злочинца и УСА слугу Вучића Муслиуа Америка је сила.



Prema turskim izvorima, NATO je jučer održao hitan sastanak o stanju protuzračne obrane najvećih NATO baza za Ukrajinu u Poljskoj i Slovačkoj u svjetlu neuspjeha NATO sustava protuzračne obrane Patriot u obrani Kijeva."

Pametnom dosta.





https://twitter.com/jaccocharite/status/1658738632277065730
Препоруке:
13
7
10 среда, 17 мај 2023 12:15
АНАЛИТИЧАР
Samo za USA zločinca i okupatora Kristofera Hila :



01 - Najnovija situacija prema "Dimi" (vojni bloger).

Bakmut (Artjomovsk) je izgleda pred padom, u toku je "bežanija ukra preko polja."


https://twitter.com/GeromanAT/status/1658768892381077504


02-ga vijest - Gospodin Jevgenij Prigožin, osnivač ruske vojne kompanije Vagner, tvrdi da je jedan američki plaćenik ubijen tokom borbi u Bahmutu.


PMC Vagner tokom napredovanja u utvrđenom području "Gnezdo" na zapadnoj periferiji Bahmuta likvidirali su bivšeg vojnika američkih specijalaca. Pronađena su dokumenta na ime Nikolas Dvejn Majmer iz Bojsija u Ajdahu. Likvidirani plaćenik bio je veteran specijalnih snaga američke vojske odnosno nekadašnja zelena beretka - tvrdi Simonov na svom kanalu na Telegramu.

https://www.kurir.rs/data/images/2023/05/16/19/3462670_telegram_ff.jpg?ver=1684259625
Препоруке:
13
6
11 среда, 17 мај 2023 12:20
Сава Старији
Који губитници ова двојица.
Село гори, а баба се чешља.
Препоруке:
13
1
12 среда, 17 мај 2023 13:21
.,
Нечувено ! Ово испада као "милосрђе" уса, а не корист за њих и њихове пореске платише ? Само-хвална, болесно сујетна империја заиста, све ниже пада...
Препоруке:
11
1
13 среда, 17 мај 2023 14:23
kolumnista
jel to Vucic priprema begstvo? Gde ce gangster nego u Cikago.
Препоруке:
16
0
14 среда, 17 мај 2023 14:47
Шого Грофф
Ми из Требиња летимо са три еродрома: ИАТ ( Хинтернатионал аирпорт Талежа),МИА( Мионићи интернатионал аирпорт), МАЗ (Mezdunarodnij aeroport Zupci), на све важније дестинације у свим континентима, посебно за Јужну Колумбију, а летимо и на све локалне аеродроме: Фоча, Љубиње, Берковићи...
тако да нам застарјели транспорт не треба , па су локални путеви зарасли
у кукриковину, а све захваљујући
нашем највећем сину, нашем националном богатству, Господину
Милораду, Милети Додигу.
Пошто су у плану још три аеродрома гласаћемо за наше национални
благо да влада још 90 година..
Insallah!
Препоруке:
6
35

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер