понедељак, 29. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Српски антикризни програм

Kоментари (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 понедељак, 23 фебруар 2009 17:35
Racel
Pa stanovnistvo sta je glasalo to je i dobilo.Da su malo vise osluskivali i pratili sta pametni ljudi savetuju i da je laz sve sto Dinkic govori i radi, mozda, bi malo bolje prosli.Ovako, ode i drzava i narod na dobos.Duboko zalim, jer su i moja deca i prijatelji ove zemlje i naroda nadrljali. Sto je bilo sme videli, sto ke bide ke videme.Neka nam je Bog u pomoc.Uzgred, tekst je odlican i hvala autoru sto nam otvara oci.
Препоруке:
0
0
2 понедељак, 23 фебруар 2009 20:00
Radovan
Odličan tekst uz jednu malu zamerku. Odnosi se na upotrebu reči "zavod". Zavod je ruska reč koja je posle II svetskog rata ušla u naš jezik, ali njeno značenje u ruskom je fabrika (napr. čuveni traktorski zavod iz staljingradske bitke). Pa kad kažete fabrike i zavodi to zvuči kao pleonazam.
Препоруке:
0
0
3 понедељак, 23 фебруар 2009 23:46
Александар Павић
Редак економски текст који развејава маглу, уместо што је шири. Посебно је битно јасно и недвосмислено прозивање Мишковића и његових помагача, Динкића, Милосављевића, итд. Оно што они не схватају, међутим, је да потрошњу не можеш да надуваваш вештачки када се нема шта трошити. Превише су опљачкали Србију. Зато ће им и стићи казна.
Хвала аутору на прецизним подацима.
Препоруке:
0
0
4 уторак, 24 фебруар 2009 12:04
Прва Србија
Мислим да је сасвим нормално (а у овом случају и реално, мада ту, понекад, умеју да настану разлике) очекивање М. Мишковића да држава уложи у гашење његовог финансијског пожара. Разлог за то је савршено једноставан: толико је дао садашњој власти да је сада прави час да му узврате услугу. Наравно, одговорна држава неће помоћи само једном гиганту, већ свим онима који су проверени у предизборном, изборном, постизборном и другим процесима. Дакле, и обичан свет (М. Беко, нпр) може од социјално одговорне власти да очекује помоћ, јер тако се, одговорно, власт понаша. Терет кризе мора да падне на леђа грађана који одавно једва састављају крај са крајем. Они, ти грађани који тешко састављају, су сигурно свесни улоге коју ови људи имају у животу Србије и на Forbes-oвој лист најбогатијих људи и радо ће пристати на то.
Начин живота оних који нису научили да саставе те крајеве се неће много променити. Навикли су.
Препоруке:
0
0
5 уторак, 24 фебруар 2009 12:07
Сомборац
Сјајан чланак!

Додао да је већина домаћих банака у страном власништву комплетно трула (односи се на њихове централе):
Raiffeisen Zentralbank AG је трула 100% (заиграли су се превише у Украјини).
Erste Group Bank AG је исто комплетно трула. Већ је добила инфузију од Владе Аустрије од 2,7 милијарди евра крајем октобра 2008, а толика је тржишна вредност целе банке. Акције су им пале за последњих шест месеци за монструозних 84,62%!
Unicredit SpA је доживела „монетарни Стаљинград“ у Источној Европи. Акције им скоро не вреде више ништа – испод евра су, а за последњих шест месеци су пале за 74,06%!
Intesa Sanpaolo SpA је исто до гуше у операцијама у Источној Европи.
National Bank of Greece – за последњих шест месеци цена акција пале за 72,74%!
Сви знамо коју наредбу су добиле банке у власништву грчких банака пре коју недељу од стране њихове централне банке (стање у банкарском сектору Грчке је катастрофлано као и стање у целој држави и привреди).
Све ово можете сазнати читајући западну штампу.

Шта додати о пропалом пројекту са Fiat S.p.A.?! Цена акција за последњих шест месеци пала за 71,92%. Јуче је Moody's Investors Service рејтинг Фијатових облигација прогласио за Ba1 junk и навели су да ће у будућности ићи само на горе! Ко се имало разуме у инвестирање, све му је јасно к'о дан.

На крају бих додао да је Србија на списку држава које ће да банкротирају ове године, по западној штампи. 10. фебруара је амерички Bloomberg објавио: Serbia is seeking to borrow a further 1 billion euros ($1.3 billion) from the International Monetary Fund to cover its budget deficit, which is being widened by the spreading European recession.

П.С.
Криза је тек кренула.
Препоруке:
0
0
6 среда, 25 фебруар 2009 19:51
violeta
Srbi prezivese pet vekova turskog zuluma,blagodeti evropske preziveti nece.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер