петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Европска комисија: Пројекат „Јадар“ може бити добра економска прилика за Србију, законодавство ЕУ предвиђа израду студије о процени утицаја пројеката на животну средину

Kоментари (12) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 петак, 03 децембар 2021 19:30
Имате ЕУ државе нпр Немачку
Причајте ту причу Немачкоји и....
Зато ви и подржавате Вучића ради уништавања Србије
Препоруке:
40
1
2 петак, 03 децембар 2021 19:37
пензионер Цвико,
Ха,ха, када сте тријумфално давали подстрек да се у Србији реализује пројекат "Јадар" никог ко је говорио супротно, нисте хтели да чујете. Сада када видите да се народ у Србији пробудио извлачите се. Љигавци. Нисмо вас заборавили. Пре свега дугујете нам ратну одштету за бомбардовање Србије 1999 г. а после тога уништавање Србије невојним начином. Нећете се извући.
Препоруке:
36
2
3 петак, 03 децембар 2021 20:00
Tarabuc
Odličana izjava za drugosrbijance evrofanatike evropa ili smrt da vide kolko je zapadu stalo do ljudska prava ekologije običnog naroda.
Препоруке:
38
1
4 петак, 03 децембар 2021 20:11
api
kao i dijamanti za decu Afrike
Препоруке:
40
1
5 петак, 03 децембар 2021 20:52
Зап
у интегралној верзији је то јасно, ако дају доказе о највишим еколошким стандардима, будући да им и истраживачке станице цуре, тешко је било шта еколошко очекивати од Рио Тинта
Препоруке:
7
0
6 петак, 03 децембар 2021 21:08
Лозничанка
Уместо да плате ратну штету, предлажу да предамо земна богатства странцима, да робовски за њих радимо и да се на тај начим обештетимо одн обогатимо. То ли је Будућност Србије коју води врли председник, за коју треба да гласамо, да њих бирамо?Запевајмо ону старуОј Србијо, мила матиНиком те нећемо дати!
Препоруке:
24
1
7 петак, 03 децембар 2021 21:15
Акса
Ово,је сигуран доказ да је пројекат штетан!
Препоруке:
24
1
8 петак, 03 децембар 2021 21:54
Јада(н)рит
Вучић све време прича о Рио Тинту, али ће имати посла само са Рио Савом. Чим дође до неког већег проблема - Рио Сава ће банкторирати, и Србија неће имати од кога да наплати штету. Тај модел је познат. Ако хоће да игра поштено, Рио Тинто мора да обезбеди Србији банкарске гаранције за могућу еколошку штету, што су уобичајени стандарди у развијеним ЕУ државама - ради се о најмање милијарду евра. Тај новац нико неће да дира ако све буде у реду. Али, РТ зна да ће иза себе оставити пустош, зато нам преко својих плаћеника испира мозак са привредним растом, новим радним местима итд. Кад нас суседне земље буду тужиле због расејавања отрова са мега-јаловишта по Балкану и Европи - ко ће да плаћа одштете? Када загадимо Дрину и Саву, а онда и Дунав – ко ће да плаћа? Рио Сава? Ха ха ха... Ми ћемо и да плаћамо и да испаштамо. Зато понављам – Рио Сава је кукавичје јаје, фирма која је предвиђена да банкротира кад за то дође време. И остави нас да плачемо за просутим млеком.
Препоруке:
11
1
9 петак, 03 децембар 2021 21:54
Александар Димитријевић
ЕУ пашчад...
Препоруке:
14
0
10 петак, 03 децембар 2021 22:09
Јада(н)рит
Оно што госпа Писонеро није рекла је – да се у земљама ЕУ „Процена утицаја“ даје на оцену институцијама, а не непознатим приватницима. Код нас се још увек ради по социјалистичком моделу – радних група или „стручних комисија“ (видети Закон о заштити животне средине, члан 60). Мишљење те некомпетентне „стручне“ полу-комисије о „Процени утицаја на животну средину“ неће ићи на процену релевантним установама, већ ће ићи на јавну расправу. Зато – грађани Србије – формирајте кућне лабораторије и рачунске центре, да проверите шта је понудио Рио Тинто. Пошто то Комисија сигурно неће да уради.
Препоруке:
10
1
11 петак, 03 децембар 2021 22:10
Eho
Zašto ne vadite litij u njemačkoj i češkoj gdje postoje značajne zalihe nego u Srbiji ako je to sve tako bezazleno i neškodljivo. Naravno da se brine o zdravlju stanovništva jer ako bi se uistinu poštivala pravila o zaštiti zdravlja i ekologiji onda bi proizvodnja bila neisplativa jer kina u Kini i boliviji rudari litij po niskoj cijeni i konkurentna je s ulaznim troškovima u proizvodnji električnih automobila. Ne vidim logike da građani Srbije žrtvuju svoje zdravlje zarad konkurentnosti europskih proizvođača. Litij se vadi iz takvog tla gdje postoje teški metali i radioaktivne čestice. Naprosto priroda njegova nastanka je u takvom ambijentu.
Препоруке:
13
0
12 субота, 04 децембар 2021 06:11
Ma mi smo ovce
Ajde vi lepo taj dobar ekonomski projekat u nemacku! I tamo ima litijuma! Bas ste pametni!
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер