четвртак, 09. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Србија и регионална сарадња на западном Балкану

Kоментари (3) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 четвртак, 01 април 2010 22:13
Mislilac
Najsmesnije mi je kada Jeremic kaze da je Srbija lider u regionu. U cemu da mi je znati? A evo par argumenata u prilog toga da smo sve samo ne lider.

1. Sve zemlje regiona imaju bolje odnose sa SAD koja su najveca svetska sila.
2. Jedino Srbija je neodlucna po pitanju NATO-a, druge zemlje uopste ne razmisljaju o tome kao sto je "vojna neutralnost".
3. Plate su manje nego u zemljama u okruzenju. Cak i Crna Gora i BiH imaju vece!
4. Srbija jedina (osim BiH) ima po sebe losu administrativnu podelu a jedan entitet (APV) cak tezi povecanju svojih ovlascenja, da li usled zlonamernosti ili naivnosti vojvodjanskog rukovodstva to je drugo pitanje...
5. Nedavni slucaj kapetanom Draganom koji ce Hrvatskoj biti izrucen i Ganicem koji Srbiji nece biti izrucen takodje su demontracija "liderske" pozicije Srbije.
6. U svim zemljama osim Srbije (i Crne Gore) postoji konsenzus oko toga sta je nacionalni interes.
7. Susedne zemlje imaju bolji imidz u svetu od Srbije.
Препоруке:
0
0
2 четвртак, 01 април 2010 23:45
Један пажљиви читалац
@
2. Jedino Srbija je neodlucna po pitanju NATO-a, druge zemlje uopste ne razmisljaju o tome kao sto je "vojna neutralnost".

Војна неутралност није (сама по себи) израз неодлучности, напротив! Међутим, наша реалност је другачија јер се те одлучности не придржавају овдашњи министри - Нејто лобисти и медији њима подређени. Управо они све чине да ту неутралност омаловажавају и релативизују! Баш овако како то чини и понеки мислилац!
Препоруке:
0
0
3 петак, 02 април 2010 03:51
remmiz
Остаје да се истраже мотиви који би можда могли да укажу и на њену недобронамерност у односу према Србији. Познато је да је део словеначког руководства, у недавној прошлости, многе ствари радило по налогу Вашингтона, да ли је то случај и сада?


Naravno da je to slucaj.
Ti samiti,konferencije i slicni cirkusi su samo maska da se pod firmom gledanja u buducnost i popravljanja odnosa u regionu povuku tuzbe izmedju Srbije i Hrvatske i da se efektivno neutralise problem krajiskih Srba,kako bi Hrvatska mogla u EU i kako bi stavila tacku na kninsko pitanje.

Za uzvrat,Vasington i Zagreb ce kod svojih prijatelja Albanaca da urgiraju za razgovore o podjeli Kosmeta(samo razgovore naravno).

Tadic je vec najavio 'istorijsku posjetu Albaniji' kada ce kao bomba da odjekne izjava da su moguci razgovori o podjeli Kosmeta.
Tim potezom Tadic ce potpuno da paralise opoziciju i da do kraja mandata potpuno kontrolise javno mnjenje,daleko od bilo kakve price o izborima,tuzbama,telekomima i sl.

Dodik je prije par sedmica izjavio da je podjela Kosmeta najbolje resenje.
Ovih dana Albanci preko Danaja tvrde pazar pricom o prirodnoj Albaniji.
Siptari i EU tvrde pazar pricom o integraciji sjevera.
Srbi potpuno nesvjesni ko vodi zemlju.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер