петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Парламент Грчке изабрао Катарину Сакеларопулу за председницу државе

Kоментари (4) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 среда, 22 јануар 2020 14:39
U Srbiji 999 evra prosek
Ona, Mogerini i Vučić učiniće sve da na Balkanu vladaju mir i boljitak.
Препоруке:
2
3
2 среда, 22 јануар 2020 15:21
синиша
Судија, докторирала право на Сорбони, студирала у Атини.

За њу нико не може да каже где је она пре радила и који посао, а поготово не коју је школу завршила.

Код нас је нешто другачије. За већину посланика и других властодржаца се не зна ни где су радили ни коју школу су завршили, ни где су ишли у школу. Али је ипак најгоре од свега кад упитате где је тај и тај министар радио и коју је школу и кад и где завршио одмах добијете одговор " То је напад на Вучића".

Зашто би то био напад на Вучића и какве везе он има са тим. Можда и има ја то не знам, али Вучић је завршио регуларну школу на регуларном факултету и не би требао он да се потреса кад неко каже, а где је Тома Николић завршио факултет кад и како?

За ову Гркињу нико такво питање не може да постави. Тако да постављајући то питање не можете да нападнете ни Киријакоса ни Ципраса ни било кога. Нормално питање.
Препоруке:
3
1
3 среда, 22 јануар 2020 16:02
неко
за Синишу :
С, обзиром да је процес "кувања жабе" у Грчкој и са Грцима, завршен пре више од пола века, "будалаштине" које са избором неквалификованих код нас тренутно имају "примат", код њих су се дешавале много раније. И у Србији ћемо , за педесетак година, моћи да постављамо та питања и све ће бити "регуларно". Запамтите, процес окупације или поробљавања, духовног и екомомског има своје фазе и траје. У Србији је ту негде на пола пута. А, резултат је регуларна пљачка од стране оних који су те поробили. То се дешава од памтивека, само су начини прилагођавани технолошким развојима, па робље више не мора физички да трпи исти интензитет, као пре не знам колико векова, али је суштина иста.
Препоруке:
5
0
4 среда, 22 јануар 2020 21:30
синиша @ неко бр.2.
Ипак је оборена крљевска породица и у Грчкој је успостављена демократија. Народ је био за социјалисте и Русију, али су Американци понудили паре. Основали су ПАСОК на челу са Караманлисом који је задржао социјалистичку реторику, али је прихватио америчке базе и паре.

Касније су ЕУ, првенствено Немачка наставили да финансирају Грчку и заиста су упумпали много пара. Паре смекшају људе и од јунака и врло одлучних бораца су направили туристићчке раднике који су добро зарађивали.

На неки начин се могу и разумети. Опасност да се између себе шпокољу је избегнута. Грађански рат је стишан, а цена је била да су продали идеале.

Дакле или би Американци и Британци финансирали грађански рат до оследњег Грка или би им они дали базе зауставили братоубилачки рат и нешто зарадили.

Тешко је бити паметан.

Али је чињеница да 1999. нису дали да се из тих база гађа Србија.

А пр4дставници свих република и покрајина СФРЈ су помагали то бомбардовање у потпуности.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер