субота, 24. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Михаил Горбачов: Уверен сам да се СССР могао сачувати - ја сам до краја радио ка томе, али је руководство Русије, на челу са Јељцином, кренуло путем дезинтеграције

Kоментари (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 понедељак, 28 октобар 2019 17:30
Ко је повукао војску из...
... Источне Немачке?

Јелцин или ти?
Препоруке:
27
1
2 понедељак, 28 октобар 2019 19:12
Јовиша Видић од Рудина
Гласност, Перестројка и на крају РАСТРОЈКА СССР-а, аутор Горбачов.
Препоруке:
22
1
3 понедељак, 28 октобар 2019 19:27
Војислав
Како те бре није срамота да ишта кажеш. Твојом и вољом твоје жене растурио си СССР и сада је као пијани Јељцин крив. Срам те било битанго.
Препоруке:
21
1
4 понедељак, 28 октобар 2019 20:57
Хаеул
Ово је аутошовинизам у рангу оног "Срби криви за распад Југославије", које често можемо чути из уста београдских србомрзаца.
Препоруке:
26
0
5 понедељак, 28 октобар 2019 21:12
Звонимир Бгд
У овој изјави дуговечног политичара (и агента) приметна је невероватна количина неодговорности и лагања. Ако је заиста убеђен у оно што изјављује, то је онда болесно самозаваравање. Можда психолошки механизам за чување сопственог менталног здравља. Јер, штета коју је његово лидерство донело његовој држави је - немерљива. Трагична и непоправљива.

Да је искрен у ономе што говори, не би себи дозволио невиђено понижење - да учествује у рекламним спотовима на Западу. Његов лични материјални интерес је оно што је његова водиља и раније била.
Епохална штеточина и покварењак...
Препоруке:
6
0
6 уторак, 29 октобар 2019 19:32
valjda je sad jasno
Država koja je imala sistem u kojem takvi kao Gorbačov i Jeljcin mogu da dođu do toga da odlučuju o opstanku te države i sudbinama miliona ljudi je unapred bila osuđena na propast.
Препоруке:
0
1

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер