четвртак, 16. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Гугл прекида сарадњу с компанијом Хуавеи?

Kоментари (7) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 понедељак, 20 мај 2019 10:17
Jaka stvar, umesto googla, koristice Baidu koji je efikasniji, brzi i dostupniji hahahahaha ovi ameri jos uvek misle da se svet vrti oko njih... komedijasi...
Препоруке:
17
3
2 понедељак, 20 мај 2019 11:17
Србољуб
Изгледа да САДисти губе технолошку битку па им је једини излаз забрана. Противно свим правилима слободног тржишта које наводно заговарају.

Када се само сетим домаћих жутих паметњаковића који су пљували по Кини са "марш у кину материну" а величали запад.
Препоруке:
16
2
3 понедељак, 20 мај 2019 11:28
SVE takozvane tek-kompanije
petoglave azhdaje su STVORENE od sluzhbI VLASTODRZHACA i bitangi koji rade protiv Suverenog i Slobodarskog dela chovechanstva.
Препоруке:
8
2
4 понедељак, 20 мај 2019 14:39
Zoran
"понедељак, 20 мај 2019 10:17

Jaka stvar, umesto googla, koristice Baidu koji je efikasniji, brzi i dostupniji hahahahaha ovi ameri jos uvek misle da se svet vrti oko njih... komedijasi..."

Cudo one uzese pre taj Baidu, nego cekali da im zabrane Android.:)
Препоруке:
4
2
5 понедељак, 20 мај 2019 18:15
пензионер Цвико
Како неки кажу, светом ће да завлада жута раса. Ја мислим да ће се то огледати пре свега у технологији и култури а не толико у миграцијама кинеског становништва. Зато би требало размотрити могућност замене "Гугла" са "Баиду". Време је. Уколико то не урадимо на време, Амери могу да нас уцењују, матирају.
Препоруке:
5
0
6 понедељак, 20 мај 2019 18:33
XXX
@Zoran

Baidu je kineska varijanta googla, ali ga mnoge firme izbegavaju jer je njegov način poslovanja predatorski, zato je dosta dugo huavei odbijao svaku ozbiljnu saradnju sa njim... a sada će na to biti prinuđen... osim ako neki treći igrač ne uđe u kombinaciju... Inače razlike nema... ameri te prate preko googla, kinezi preko baidua, rusi preko yandeksa xd
Препоруке:
5
0
7 уторак, 21 мај 2019 10:54
objašnjenje
Sam brauzer je nebitan, bitan je pristup Gugl pleju tj svim onim stotinama hiljada aplikacija koje su napravljene za Android. Logično rešenje je da će Huavei napraviti svoj plaj stor, i da će njihovo softversko odeljenje napraviti sopstvene aplikacije za svaku oblast, tj za navigaciju, email, NFC, audio i video striminge itd. Sada je jasno zašto kineske firme ulažu toliko truda u razvoj sopstvenih korisničkih interfejsa, rekao bih da su očekivali ovako nešto pre ili kasnije.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер