субота, 27. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

САД увеле казнене тарифе од 25 одсто на увоз кинеске робе вредне 50 милијарди долара; Пекинг узвратио казненим тарифама на америчке производе

Kоментари (11) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 петак, 15 јун 2018 18:29
Ponosno, racionalno i hrabro uzvraćanje Kine!
Bravo Đinping! Srećan rođendan, predsedniče Si!
Препоруке:
80
3
2 петак, 15 јун 2018 19:28
Srki
Ameri vise ni tv u kuci nece da gledaju
Препоруке:
32
3
3 петак, 15 јун 2018 19:57
Кореја је легла на руду. Свима је показала како то није ништа.
Може то и Кина, није она гора од Кореје.
Препоруке:
4
71
4 петак, 15 јун 2018 20:57
Ђука
Где су домаћи мудраци који су просипали бајке о слободном тржишту док су нам пропадале фирме под навалом нецарињене робе са Запада? Нема слободног тржишта. Само интерес. Кад САД намећу своју робу другима, онда мантра о слободном тржишту то покрива, а кад се нпр. нека Кина осили, па крене да извлачи новац са Запада пласманом јефтиније робе, онда следе "казнене тарифе". Нестаде слободно тржиште. Најгоре што ће нам ти исти домаћи мудраци и у будућности продавати приче, уместо да се покрију са ушима.
Препоруке:
94
1
5 петак, 15 јун 2018 21:01
Северна Кореја је свима показала како није ништа страшно супротставити се америчким империјалистима.
Нека кукавице легну на уранијумску руду, Северна Кореја неће!
Препоруке:
68
2
6 петак, 15 јун 2018 23:13
Misa
Amerika svake godine ima izmedju 600 i 700 milijardi dolara deficita. Tramp samo hoce da izravna trgovinski balans. A to ce se desiti na ovaj ili onaj nacin. Nema vise para da to finansira.
Препоруке:
16
3
7 субота, 16 јун 2018 01:04
И председник Боливије на свој начин узвраћа САД империјалистима: Дај боже да се Русија врати у целу Латинску Америку
https://rs.sputniknews.com/svet/201806151116009737-Evo-Morales-Rusija-Bolivija-intervju/
Препоруке:
41
1
8 субота, 16 јун 2018 06:15
Црна Мамба
Америка је империја на издисају. Да се не лажемо, она ће још дуго издисати и њена агонија ће бити дуга и тешка-сила је то. Али, овакви потези говоре да је крај неминован јер није спремна да изврши унутрашње преструктуирање привреде која је очито у проблемима већ иде по инерцији-пљачка и уводи санкције. Сад се намерачила на себи равног. Није ово први пут да покушавају Кини увести санкције. Сећам се првог покушаја од кога се одустало након кинеског коментара да је Кина пола човечанства и да је немогуће њој увести санкције а да их, у исто време, не уведеш сам себи.
Препоруке:
43
1
9 субота, 16 јун 2018 08:49
Mare
Morao je Tramp da reaguje jer je trgovinski deficit ogroman. Trgovina treba da bude fer a ne da jedna strana gubi a druga dobija.
Kina manipiliše juanom i tako poskipljuje stranu robu, jeftin rad i loše ekološke regulative...tako je Kina konkurentnija.
SAD samo 10% izvoza imaju u odnosu na BDP Kina mnogo više izvozi tako da će Kina izgubiti. Kina nije fer, auromobile proizvedene u SAD kad idu u Kinu carina 25%.
Препоруке:
5
19
10 субота, 16 јун 2018 11:34
ел србињо
Mare@

у социјализму су биле актуелне "политичке фабрике". прављене без неке економске користи,из политичких разлога. овај трговински споразум, којем је темеље ударило америчко отварање према кини у кисинџеровој режији, може се, условно речено, назвати "политичким трговинским уговором". један од циљева је био геостратешко позиционирање у азији и сужавање простора варшавском блоку. америка је то плаћала кроз неповољне трговинске споразуме са кином. не кажем, рачунало се и на економске бенифите, отварање огромног кинеског тржишта за америчке производе, али мало су се прешли у процени. баш се слаже фер и американци. какве су све они споразуме потписали, па их се нису придржавали. или су се једнострано повукли. најновији је нуклеарни споразум са ираном.
Препоруке:
7
9
11 субота, 16 јун 2018 13:20
пензионер Цвико
У основи, америчка спољна политика се заснива на НАСИЉУ и ПЉАЧКИ. Е сад су дошли до краја који почиње са А. Атомска бомба у некој од варијанти. Проблем Америке је што то има и друга страна. Клин се клином избија. Нека пробају. Сви амерички спољни потези у економији заснивали су се на сили. Нико од америчких председника и чланова Конгреса није размишљао о могућим проблемима у свом дворишту. И ти проблеми постали су велика кост у америчкој економији. Покушаће да проблем решавају "кресањем" на социјалном плану а не опорезивањем оних који имају превише. То ће довести до нових социјалних и економских потреса у Америци. Или простије казано, Америка пуца. Шта ми губимо а можда не губимо. Наплата ратне штете за бомбардовање Србије 1999г. Ако Америка пукне а пре тога не плати штету а ни њене наследнице и ми смо пукли.
Препоруке:
6
2

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер