уторак, 07. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Министарство финансија: Јавни дуг Србије на крају августа 72,1 одсто БДП-а, и износи 24,27 милијарди евра

Kоментари (8) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 петак, 30 септембар 2016 10:13
Vera Nastasovic
Dakle zemlja se zadužila 12,5% više odnosno 4,13 milijardi evra više. A koliko bi se tek zadužili da nisu otimali sve to vreme od penzionera i svojih zaposlenih?
Ovakvo usrećavanje Srbije davno nije viđeno, a što je najgore, kraja tome nema.
Препоруке:
12
0
2 петак, 30 септембар 2016 11:06
Srki
Ovo su jako sumnjive brojke. Skoro svake nedelje novo zaduzenje od par desetina miliona evra, a dug drzave prakticno stoji, sluzbeno. Mislim da je to jos jedna u nizu lazi Vucicevog diktatorskog rezima
Препоруке:
9
0
3 петак, 30 септембар 2016 11:35
чудотворац
"Србија је била пред банкротом"
Сећате ли се тих"мудрих речи"мудраца који је Србију спасао банкрота тако што је додатно задужио за десет милијарди Евра.
Препоруке:
7
0
4 петак, 30 септембар 2016 11:42
Decko iz B.
Statistika se uvek namesti po definicijama klijenta.Valjda jeste 2000te godine javni dug iznosio vise od 200%, ali drzava se nosila sa posledicama hiperinflacije, socijalnih probleme zbog porusene vecine privrednih kapaciteta i izbeglica, embarga itd.A za to vreme drzava je bila u stanju da odrzi Vojni kapacitet od kojeg se NATO plasio da se nije osudio uci kopnenom vojskom u drzavu. Jer su znali sta ih ceka. Slika postavljena na komentar 03.02.2013., 15:56:
forum.krstarica.com/showthread.php/591445-Novi-MiG-29M2-i-sistemi-S-400-sti%C5%BEu-u-Srbiju!/page24

A za tih 10 milijarda evra (razlika izmedju 2000te i danas) novog javnog(!) duga, Srbija je dobila sta? Autoputevi? Savremenu vojnu tehniku? Industrijskih pogona zaposlavati inteligenciju Srbije? Investicije u poljoprivredu koja ce hraniti i Srbiju, delova Rusije a i svakog drugog ko zeli da plati?
A od 5. Oktobra do danas terazijski masoni jedino vitlaju da Srbija ima obaveze da izdate od njihovi stranih masonskih majstora.
Препоруке:
5
0
5 петак, 30 септембар 2016 12:17
Decko iz B. - primer Caucesku
Rumunski predsednik Caucesku je shvatio da je strani dug omca oko vrata svake drzave i drustva, kojeg se odbaciti mora. Nebi rekao da je plan sprovedan na najboljim nacinom, posto je narod bukvalno gladovao zarad prodavanja sve i svasta da se Dug odplati. I uspeo je covek totalnu odplatu stranog duga. To se naravno zapadnjacima "Banksterima" nije svidjalo, kao prvo da jedna drzava ne placa vise harac i stime oni ne zardjuju vise. Kao drugo takvog primera od stranog duga oslobodjena drzave koja bi mogla dati primer drugim drzavama da se i oni odkace robstvom nisu zeleli. I pola godine kasnije ubili coveka.
Danasnja Rumunija je od 1989 do danas nagomilala +67$/€? Milijarde. izvor www.nationaldebtclocks.org/debtclock/romania
Rumunija ekonomski postala je jaca, to je tacno. Ali za samo 25 godina nagomilila toliki dug. A g. Caucesku je odplatio dug od 9$ Milijardi a patnja bila velika. izvor duga pre 1989:www.irisheconomy.ie/index.php/2011/01/27/debt-repayment-and-ceausescu/
Препоруке:
3
0
6 петак, 30 септембар 2016 12:45
Decko iz B.
A juzno od Rumunije, tadasnja Jugoslavija kao i od nje nastale SR Jgoslavija nije je isto pravila probleme posto nije htela da joj udju strani investitori koji cu odkupiti drzavnih privrednih i materijalnih dobara jedino ako se po pricipu 51% odea ostaje drzavi.
Kao i da se YU dalje moze prezentirati kao alternativni put. Ne treci nego jedini preostali alternativni put. i poceli sa rusenjem drzave koja je medju 30 najrazvijenijih privreda na svetu bila.

Ima tu dosta dikutabilno o podeli udea. Dali neko zeli da investira a drzava da mu komanduje itd. Ali danas Drzava nikakav uticaja na sopstvenog trzista izgleda nema. Vecina stranih "investitora" danas necu ni da cuju da drzavi ostave malog udela u vlasnistvu. Nego cak zele da im drzava plati za podizanje najmodernijeg pogona i jos radnu snagu da nude za njih bezplatno! A sve to na ramenima domace industrije koje te beneficije nema. Na zalost vecina "domacina" nema ni snagu za inovacijskom proizvodnjom.Ali kako to i ovako da pocne?
Препоруке:
0
0
7 петак, 30 септембар 2016 13:07
SVE SE MENJA!!! VI KRADETE Djeci i penzionerima iz usta ?!?!
Za vreme Slobija...Krajem 2000. godine javni dug je bio 14,17 milijardi evra ....
SADA i iznosi 24,27 milijardi evra....

TOTAL SALDO / RAZLIKA + - iznosi 10,10 milijardi evra ?


Za vreme Slobija zivelo se u Jugoslaviji , kao u raju dospo91!!!...
SVI SMO IMELI POSAO , "samo 13.3% cigani i siptarji
ONI su se samo razmnozevali ko buhice"
NIKO NIJE BIO NA CESTI ...ni jedno djete i penzioner bez krova - !!! ...
I SVI SMO studirali bez problema ...i po dve diplome u ruci ?!?
I SVI SMO imeli zdravstvo bez problema. ..
I SVI SMO imeli placane radne dane i odmor...I SVI SMO imeli PLATU kraj meseca !!!
HVALA TI SLOBO !!!.....I setali se od Triglava do Vardara bez problema !!!...
IMELI SMO PRAVDO !!!..
Препоруке:
3
0
8 петак, 30 септембар 2016 13:49
Krle
Srbija je bila duzna kad je DS otisao sa vlasti oko 20 mlrd evra. Nova SNS vlast ju je zaduzila u oko 4 godine za daljnjih 10 mlrd sto je oko 30 mlrd ili 100% GDP. Ovde se ne razuna dug firmi i gradjana koji moze da bude jos daljnjih 15 do 20 mlrd evra.Dakle, ukupni dug Srbije je oko 45 mlrd evra na GDP od oko 30 mlrd evra.Ovo su jako grube brojke po mojoj proceni, ali su sigurno daleko realnije od zvanicnih brojki diktatorskog rezima
Препоруке:
3
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер